Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Więcej...

INFORMACJE

2015-09-30

Przychodnia „Rodzina” gotowa na pacjentów


Po 16 latach na Osiedlu Podleśnym przychodnia zdrowia „Rodzina” przeniesie się do nowoczesnej siedziby przy Obwodnicy Północnej w Iławie. Piątek 23 października 2015 roku będzie dniem historycznym. Burmistrz Miasta Iławy obiecał pacjentom uruchomienie nowej linii autobusowej.

IDEALNA LOKALIZAJA

Po 16 latach ścisku na ograniczonej przestrzeni spełnienie marzeń o własnej, godnej zaufania pacjentów, firmie przybrało realnych kształtów na ul. Aleja Jana Pawła 14. To nagroda za cierpliwość i zaufanie.

Okazały budynek w najlepszej z możliwych lokalizacji – zgodnej z planem perspektywicznego rozwoju miasta – spełnia oczekiwania nie tylko wyobraźni inwestorów, ale przede wszystkim pacjentów. Jest nam miło słyszeć wiele słów aprobaty dla tej długo oczekiwanej inwestycji.

Transparentna lokalizacja przy Obwodnicy Północnej, łączącej wszystkie arterie miasta i umożliwiająca wygodny dojazd także pacjentów z okolic Iławy oraz duży własny parking na 51 pojazdów – zapewni bezkolizyjny dojazd do lekarza. Liczna sieć ścieżek pieszych i rowerowych uzupełnia wygodne warunki dojazdu.

Nowy rozkład jazdy komunikacji autobusów miejskich od 1 listopada 2015 uwzględnia potrzeby pacjentów Osiedla Podleśnego.

Otaczająca zieleń także dodaje splendoru idealnej lokalizacji. Tu znajduje się geometryczne centrum Iławy.

NAJWAŻNIEJSZY: PACJENT

Budowa zakończona, ale przedmiotem troski gospodarzy jest nadanie nowych przyjaznych pacjentom funkcji. Tu najważniejszy jest człowiek – najtrudniejszy, wymagający, oczekujący pomocy zwłaszcza w chorobie – klient.

Wiemy czego się od nas oczekuje, mamy zidentyfikowane potrzeby naszych pacjentów. Budowanie funkcji usługowej i organizacyjnej jeszcze trochę potrawa, ale czas możemy liczyć w miesiącach a nie latach.

Wiemy, że newralgiczną sprawą jest sprawa dostępności do lekarza. To nie tylko sprawna rejestracja, miły personel, ale przede wszystkim liczba dostępnych lekarzy i zasady organizacji i dostępności usług w Narodowym Funduszu Zdrowia. Za to odpowiadają trendy polityczne, a – jak pokazał miniony czas – nie możemy swobodnie dysponować razem z pacjentem jego zasobami zgromadzonymi na koncie NFZ-u.

Narodowy Fundusz Zdrowia nadal aprobuje i akceptuje marnotrawstwo środków publicznych poprzez brak reguł dostępności ograniczonych usług. Nie ma poszanowania dla tych, którzy – dbając o własne zdrowie – minimalizują koszty publicznych środków na opiekę zdrowotną. Przykładów jest wiele w naszych kartotekach, do których NFZ ma dostęp, ale nigdy ich nie wykorzystał.

APEL DO POLITYKÓW

Apeluję do polityków – w tym miejscu i przy tej okazji – o stworzenie systemu aktywnej i obowiązującej wszystkich opieki dla pacjentów w grupach wiekowych i zidentyfikowanych grupach ryzyka. Na to NFZ ma wystarczające środki.

Niezbędną sprawą jest zapewnienie naszym dzieciom bezpłatnych szczepień profilaktycznych zgodnie ze standardem europejskim, należy odstąpić od promowania – pod groźbą kary dla personelu medycznego – na koszt pacjenta szczepień tzw. zalecanych – kosztownych, często poza zasięgiem finansowym młodych rodziców – to jest anormalne przy promowaniu prokreacji i poprawie dzietności rodzin.

W ślad za tym należy ograniczyć spontaniczną zgłaszalność poprzez poszerzenie kompetencji pielęgniarek i położnych –uwzględniając niedobory lekarzy w Polsce.

Apeluję o system wsparcia edukacji lekarzy rodzinnych! Jesteśmy gotowi do podjęcia wyzwania. To nasza i naszych pacjentów przyszłość – strategia naszej firmy. Mamy warunki do jej realizacji. Pacjenci oczekują wykształconej kadry, dobrej diagnostyki i to jest naszym celem.

Zapraszamy na otwarcie i liczymy na wsparcie tych polityków, którzy zrealizują program dla pacjentów!

Ciąg dalszy – nastąpi.

w imieniu zespołu:
ROMAN ŻURALSKI

Iława. Lekarz ROMAN ŻURALSKI
zaprasza do nowej przychodni „Rodzina”.
Nowa przychodnia „Rodzina” mieści się
przy Obwodnicy Północnej w Iławie.  2015-09-30  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97311892REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.