Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Czy ktoś kradnie nawet woreczki na psie kupy?
Paszport wyrobisz w Iławie!
Czy przewodniczący Brzozowski straci mandat?
Znany muzyk jazzowy oskarżony o pedofilię
Remont mieszkania ITBS. Chciałam tylko normalności.
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Więcej...

INFORMACJE

2007-11-14

Przebudują drogi w centrum Iławy


Wkrótce rozpocznie się od dawna zapowiadany remont ulicy Niepodległości w centrum Iławy. Historyczna będzie zamiana skrzyżowania świetlnego przy poczcie na rondo. Oblicze zmieni też ulica Królowej Jadwigi na wysokości byłej mleczarni, która zamieni się w centrum handlowe.


Radni Iławy zaakceptowali plan zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu miasta, co było niezbędne do rozpoczęcia inwestycji, w której głównym inwestorem będzie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Sfinansuje ona przebudowę ulicy Niepodległości od ratusza od skrzyżowania z ul. Jagiellończyka-Kościuszki-Kr.Jadwigi (przy poczcie).


RONDO ZAMIAST ŚWIATEŁ

Prócz nowej jezdni (w tym lewoskrętu do amfiteatru, jadąc od poczty) na ul. Niepodległości pojawią się też nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Co ciekawe, skrzyżowanie świetlne przy poczcie zamieni się w rondo.

– Przebudowa ul. Niepodległości została zaplanowana na lata 2008-2009 – informuje Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału GDDKiA. – W grudniu ogłaszamy przetarg na wykonanie tego zadania, aby móc podpisać umowę na wiosnę przyszłego roku. Wtedy też zostanie ustalony dokładny harmonogram prac, w tym terminy rozpoczęcia i zakończenia budowy.

Inwestycję wspiera też miasto, które wyda 1,2 mln zł na przebudowę sieci podziemnych oraz budowę chodnika przy bloku Niepodległości 10 (tam gdzie mieści się Orbis).


DRUGIE RONDO NA ROZWIDLENIU

Przebudowany zostanie także odcinek ulicy Królowej Jadwigi – od obecnego skrzyżowania świetlnego (przyszłego ronda) przy poczcie do rozwidlenia-skrzyżowania z ul. Sobieskiego (przy aptece Nova1), gdzie także powstanie kolejne rondo. To ulica miejska i za przebudowę zapłaci miasto.

– Inwestycję zaplanowaliśmy na lata 2008-2009 – informuje Stanisław Kieruzel, wiceburmistrz Iławy.

W przedsięwzięcie to finansowo zaangażowała się także warszawska spółka Dion Inwestment, właściciel terenu po mleczarni nad Małym Jeziorakiem, gdzie już w przyszłym roku ruszyć ma budowa dużego centrum handlowego z podziemnym parkingiem na ponad 130 aut. Spółka ta opłaciła projekty dwóch opisanych rond i odcinka między nimi oraz wpłaciła do kasy miasta 120 tys. zł na wykonawstwo.

Do nowego centrum handlowego będzie można wjechać zarówno od skrzyżowania przy poczcie (będzie to wjazd w prawo), jak i jadąc od wiaduktu (wykonany zostanie lewoskręt).

RADOSŁAW SAFIANOWSKI
Komunikacja na ulicy Królowej Jadwigi w Iławie zostanie całkowicie przebudowana. Powodem tej inwestycji jest m.in. konieczność udrożnienia tego odcinka po wybudowaniu centrum handlowego w miejscu po byłej mleczarni.


  2007-11-14  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
104525154REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.