Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
„Pytanie (urodziny) na śniadanie”
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
OSTATECZNE STARCIE
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Wracał od dziewczyny
Szpital Iława: Dzieci tutaj nie leczymy
Brudne łapy pedofila
Szeplerzyzna: pomoc dla pogorzelców
Pilnowanie jakości handlu czy utrudnianie życia?
Podpalił sam siebie
Spłonęli żywcem w metalowej pułapce
Gwałt za granicą
Nasza gwiazda eksportowa. Piękna i wszechstronna
Filantrop Jan Szynaka
Szpital znowu nie dla dzieci
Fałszywi policjanci
Więcej...

INFORMACJE

2007-11-14

Przebudują drogi w centrum Iławy


Wkrótce rozpocznie się od dawna zapowiadany remont ulicy Niepodległości w centrum Iławy. Historyczna będzie zamiana skrzyżowania świetlnego przy poczcie na rondo. Oblicze zmieni też ulica Królowej Jadwigi na wysokości byłej mleczarni, która zamieni się w centrum handlowe.


Radni Iławy zaakceptowali plan zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu miasta, co było niezbędne do rozpoczęcia inwestycji, w której głównym inwestorem będzie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Sfinansuje ona przebudowę ulicy Niepodległości od ratusza od skrzyżowania z ul. Jagiellończyka-Kościuszki-Kr.Jadwigi (przy poczcie).


RONDO ZAMIAST ŚWIATEŁ

Prócz nowej jezdni (w tym lewoskrętu do amfiteatru, jadąc od poczty) na ul. Niepodległości pojawią się też nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Co ciekawe, skrzyżowanie świetlne przy poczcie zamieni się w rondo.

– Przebudowa ul. Niepodległości została zaplanowana na lata 2008-2009 – informuje Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału GDDKiA. – W grudniu ogłaszamy przetarg na wykonanie tego zadania, aby móc podpisać umowę na wiosnę przyszłego roku. Wtedy też zostanie ustalony dokładny harmonogram prac, w tym terminy rozpoczęcia i zakończenia budowy.

Inwestycję wspiera też miasto, które wyda 1,2 mln zł na przebudowę sieci podziemnych oraz budowę chodnika przy bloku Niepodległości 10 (tam gdzie mieści się Orbis).


DRUGIE RONDO NA ROZWIDLENIU

Przebudowany zostanie także odcinek ulicy Królowej Jadwigi – od obecnego skrzyżowania świetlnego (przyszłego ronda) przy poczcie do rozwidlenia-skrzyżowania z ul. Sobieskiego (przy aptece Nova1), gdzie także powstanie kolejne rondo. To ulica miejska i za przebudowę zapłaci miasto.

– Inwestycję zaplanowaliśmy na lata 2008-2009 – informuje Stanisław Kieruzel, wiceburmistrz Iławy.

W przedsięwzięcie to finansowo zaangażowała się także warszawska spółka Dion Inwestment, właściciel terenu po mleczarni nad Małym Jeziorakiem, gdzie już w przyszłym roku ruszyć ma budowa dużego centrum handlowego z podziemnym parkingiem na ponad 130 aut. Spółka ta opłaciła projekty dwóch opisanych rond i odcinka między nimi oraz wpłaciła do kasy miasta 120 tys. zł na wykonawstwo.

Do nowego centrum handlowego będzie można wjechać zarówno od skrzyżowania przy poczcie (będzie to wjazd w prawo), jak i jadąc od wiaduktu (wykonany zostanie lewoskręt).

RADOSŁAW SAFIANOWSKI
Komunikacja na ulicy Królowej Jadwigi w Iławie zostanie całkowicie przebudowana. Powodem tej inwestycji jest m.in. konieczność udrożnienia tego odcinka po wybudowaniu centrum handlowego w miejscu po byłej mleczarni.


  2007-11-14  

 TWOJE ZDANIE
Kto to wymyślił?
Trzeba być idiotą, aby wybudować nad Małym Jeziorakiem w środku miasta centrum handlowe. Tam...
~Mazur
2008-01-10

Wróć   Góra strony
95849950REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe | Stopka
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.