Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

INFORMACJE

2007-01-17

Prokurator bada... szefa policji


Janusz Araś, były komendant powiatowy policji w Iławie, który od roku był zastępcą komendanta wojewódzkiego, został odwołany z tej funkcji. Ma to związek ze śledztwem prokuratury w sprawie prywatnego zakupu przez Arasia samochodu od byłego auto-komisu przy ulicy Lubawskiej w Iławie.


W środę 10 stycznia cała Polska dowiedziała się o rezygnacji Janusza Czerwińskiego ze stanowiska szefa Centralnego Biura Śledczego w Warszawie.

Niespodziewanie tego samego dnia ze stanowiska zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie został zdjęty Janusz Araś, który niespełna rok temu trafił tam z Iławy.

– Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji zebrało materiały, na podstawie których prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie, w której występuje odwołany wicekomendant – mówi rzecznik komendanta głównego policji Zbigniew Matwiej.


ZAMKNĘLI USTA MEDIOM

O komentarz w sprawie Janusza Arasia poprosiliśmy rzecznika iławskiej policji, Sławomira Nojmana: – Nie jestem upoważniony do udzielania wypowiedzi na ten temat – powiedział nam Nojman. – Proszę skontaktować się z komendą wojewódzką.

– Nie możemy udzielać informacji odnośnie tego tematu – powiedział nam Piotr Korzyniecki. – Upoważniony jest do tego rzecznik komendanta głównego.

Komenda główna wszystko, co miała do powiedzenia w sprawie Arasia, przekazała w postaci komunikatu prasowego.

– Wszystko, co można powiedzieć w tym temacie, zawiera komunikat – mówi Matwiej. – Więcej informacji udziela rzecznik prokuratury w Bydgoszczy.


BYDGOSZCZ „DAŁA” GŁOS

Śledztwo w sprawie Janusza Arasia prowadzi Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy.

– Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji przekazało nam materiały dotyczące Janusza Arasia – mówi Beata Michalczyk Gościniak, prokurator z Bydgoszczy, nadzorująca śledztwo. – Oficjalnie śledztwo rozpoczęło się w listopadzie 2006 roku. Ani inspektor Araś, ani nikt inny nie usłyszał dotychczas zarzutów. Od grudnia trwają przesłuchania świadków. Wraz z medialnym szaleństwem, jakie wywołała informacja o zawieszeniu Arasia, w tej sprawie zaczęły pojawiać się nowe okoliczności oraz nowi świadkowie.


AUTO KOMENDANTA

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, sprawa, w którą najprawdopodobniej zamieszany jest Araś, dotyczy zakupu samochodu marki Renault Scenic po zaniżonej cenie od jednego z iławskich komisów. To czasy, gdy Araś był jeszcze komendantem powiatowym w Iławie.

– Auto kupiłem w jednym z iławskich komisów – tak prawie dwa lata temu mówił Janusz Araś. – Została wpłacona pewna kwota, a reszta będzie uiszczona w stosownym czasie. Nie jestem zatem jedynym właścicielem tego pojazdu.

Ów komis mieszczący się na ulicy Lubawskiej w Iławie dziś już nie istnieje. Wobec jego właściciela policja prowadziła postępowanie wyjaśniające, które dotyczyło sprzedaży jednego z aut i niewypłacenia stosownej należności jego właścicielowi.

MONIKA SMOLIŃSKA
JOANNA MAJEWSKA
Janusz Araś, były powiatowy komendant policji w Iławie.
Rok temu awansował do Olsztyna, został wicekomendantem wojewódzkim. Teraz przeniesiony do rezerwy kadrowej. Wobec niego prowadzone jest śledztwo przez bydgoską prokuraturę dotyczące prawdopodobnie zakupu samochodu z byłego auto-komisu przy ulicy Lubawskiej w Iławie.

  2007-01-17  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
102819594REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.