Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2007-01-17

Prokurator bada... szefa policji


Janusz Araś, były komendant powiatowy policji w Iławie, który od roku był zastępcą komendanta wojewódzkiego, został odwołany z tej funkcji. Ma to związek ze śledztwem prokuratury w sprawie prywatnego zakupu przez Arasia samochodu od byłego auto-komisu przy ulicy Lubawskiej w Iławie.


W środę 10 stycznia cała Polska dowiedziała się o rezygnacji Janusza Czerwińskiego ze stanowiska szefa Centralnego Biura Śledczego w Warszawie.

Niespodziewanie tego samego dnia ze stanowiska zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie został zdjęty Janusz Araś, który niespełna rok temu trafił tam z Iławy.

– Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji zebrało materiały, na podstawie których prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie, w której występuje odwołany wicekomendant – mówi rzecznik komendanta głównego policji Zbigniew Matwiej.


ZAMKNĘLI USTA MEDIOM

O komentarz w sprawie Janusza Arasia poprosiliśmy rzecznika iławskiej policji, Sławomira Nojmana: – Nie jestem upoważniony do udzielania wypowiedzi na ten temat – powiedział nam Nojman. – Proszę skontaktować się z komendą wojewódzką.

– Nie możemy udzielać informacji odnośnie tego tematu – powiedział nam Piotr Korzyniecki. – Upoważniony jest do tego rzecznik komendanta głównego.

Komenda główna wszystko, co miała do powiedzenia w sprawie Arasia, przekazała w postaci komunikatu prasowego.

– Wszystko, co można powiedzieć w tym temacie, zawiera komunikat – mówi Matwiej. – Więcej informacji udziela rzecznik prokuratury w Bydgoszczy.


BYDGOSZCZ „DAŁA” GŁOS

Śledztwo w sprawie Janusza Arasia prowadzi Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy.

– Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji przekazało nam materiały dotyczące Janusza Arasia – mówi Beata Michalczyk Gościniak, prokurator z Bydgoszczy, nadzorująca śledztwo. – Oficjalnie śledztwo rozpoczęło się w listopadzie 2006 roku. Ani inspektor Araś, ani nikt inny nie usłyszał dotychczas zarzutów. Od grudnia trwają przesłuchania świadków. Wraz z medialnym szaleństwem, jakie wywołała informacja o zawieszeniu Arasia, w tej sprawie zaczęły pojawiać się nowe okoliczności oraz nowi świadkowie.


AUTO KOMENDANTA

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, sprawa, w którą najprawdopodobniej zamieszany jest Araś, dotyczy zakupu samochodu marki Renault Scenic po zaniżonej cenie od jednego z iławskich komisów. To czasy, gdy Araś był jeszcze komendantem powiatowym w Iławie.

– Auto kupiłem w jednym z iławskich komisów – tak prawie dwa lata temu mówił Janusz Araś. – Została wpłacona pewna kwota, a reszta będzie uiszczona w stosownym czasie. Nie jestem zatem jedynym właścicielem tego pojazdu.

Ów komis mieszczący się na ulicy Lubawskiej w Iławie dziś już nie istnieje. Wobec jego właściciela policja prowadziła postępowanie wyjaśniające, które dotyczyło sprzedaży jednego z aut i niewypłacenia stosownej należności jego właścicielowi.

MONIKA SMOLIŃSKA
JOANNA MAJEWSKA
Janusz Araś, były powiatowy komendant policji w Iławie.
Rok temu awansował do Olsztyna, został wicekomendantem wojewódzkim. Teraz przeniesiony do rezerwy kadrowej. Wobec niego prowadzone jest śledztwo przez bydgoską prokuraturę dotyczące prawdopodobnie zakupu samochodu z byłego auto-komisu przy ulicy Lubawskiej w Iławie.

  2007-01-17  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98540773REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.