Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Więcej...

INFORMACJE

2020-07-08

Problemy z dostępem do obiektów sportowych


Piłkarze Oldboys Drwęcy i kajakarze nie mogli skorzystać ze stadionu i przystani kajakowej, znajdujących się na terenie stadionu MOSiR w Nowym Mieście. Sprawę tłumaczy dyrektor MOSiR Marek Borkowski.

Piłkarze Oldboys Drwęca przyjechali na trening, który miał się odbyć na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim. Był piątek ok. godz. 19 (w długi czerwcowy weekend), ale brama stadionu była zamknięta. Na teren MOSiR dostał się jeden zawodnik Oldboys, ponieważ wjechał on przez uchyloną bramę dzięki temu, że z hotelu MOSiR ktoś wyjeżdżał.

PIŁKARZE I KAJAKARZE

Piłkarze na portalu społecznościowym nie kryli rozczarowania zaistniałą sytuacją. Stwierdzili, że największa miejska inwestycja w sport nowomiejski jest nieczynna i niewykorzystana. Komentujący zwracali uwagę, że sport i rekreacja kojarzą się głównie z dniami wolnymi.

Dodajmy, że modernizacja nowomiejskiego stadionu zakończyła się wiosną 2019 roku i kosztowała 6,7 mln zł.

Co ciekawe, również w długi weekend w sobotę wieczorem do MOSiR dotarli kajakarze. Według naszych informacji, zostali oni wyproszeni z terenu przystani kajakowej.

DROGĄ MAILOWĄ

Wysłaliśmy w tej sprawie pytania do nowomiejskiego MOSiR-u. Byliśmy ciekawi, z jakiego powodu w długi czerwcowy weekend stadion był zamknięty oraz czy wówczas była dostępna dla wodniaków przystań kajakowa. Interesowało nas także to, w które dni i w jakich godzinach stadion jest otwarty oraz kto może z niego korzystać i jakie warunki musi spełnić?

– Odnosząc się do sytuacji dotyczącej braku wejścia na stadion grupy Oldboys Drwęca, wskazać należy, że zgodnie z przyjętą i stosowaną praktyką MOSiR w Nowym Mieście oraz klubu KS Drwęca, prezes otrzymał drogą mailową z odpowiednim wyprzedzeniem informację, że w tym dniu nie będzie możliwe skorzystanie z obiektów – wyjaśnia Marek Borkowski, dyrektor MOSiR. – Ponadto wskazać należy, że nie leży w kompetencji MOSiR informowanie o tego typu sytuacjach każdorazowo, indywidualnie każdego byłego zawodnika klubu. Myślę, że ta kwestia jawi się jako całkowicie klarowna i nie wymaga obszerniejszego uzasadnienia. Uzyskanie odpowiedzi na pozostałe pytania gwarantuje zapoznanie się z ogólnodostępnym regulaminem stadionu MOSiR w Nowym Mieście. Dodatkowo nadmienić należy, że wszelkie ograniczenia w korzystaniu z obiektu są konsekwencją sytuacji zaistniałej w związku z Covid-19 i stanowią realizację obowiązków w tym zakresie.

NAPRAWY GWARANCYJNE

Jeżeli chodzi o przystań kajakową, Borkowski wskazał, że do 20 czerwca na przystani były prowadzone naprawy gwarancyjne. W kwestii zasad korzystania czy jej dostępności dyrektor odesłał nas do postanowień regulaminu przystani kajakowej MOSiR.

Borkowski jeszcze raz podkreślił, że akty prawa wewnętrznego, regulujące te kwestie, są ogólnodostępne i każda zainteresowana osoba jest w stanie zapoznać się z nimi w sposób niebudzący jakichkolwiek wątpliwości – znajdują się również na stronie facebookowej ośrodka, na bramie wjazdowej stadionu czy w sekretariacie ośrodka.

ALEKSANDRA MALINOWSKA


Nowe Miasto Lubawskie.
Piłkarze Oldboys Drwęca nie mogli wejść na stadion,
aby przeprowadzić trening


Dyrektor MOSiR w Nowym Mieście Marek Borkowski
odniósł się do dostępności stadionu


Nowe Miasto Lubawskie.
Stadion po remoncie został oddany do użytku
wiosną 2019 roku
  2020-07-08  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98712923REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.