Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2007-02-07

Policja przebadała dyrektora szkoły


Uczniowie wyczuli woń alkoholu od dyrektora. Ktoś powiadomił rodzica, a ten elbląskie kuratorium oświaty. Do iławskiej „budowlanki” pojechała policja. Dyrektora nie było wówczas w gabinecie. Dwie godziny później alkomat, w który dmuchał dyrektor, nie wykazał spożycia przez niego alkoholu.


Czwartek, 1 lutego. Przed południem dostajemy informację, że dyrektor budowlanki Edward Bojko prowadzi spotkania z klasami maturalnymi pod wpływem alkoholu.

– Moja córka mówiła, że czuła od niego alkohol, gdy prowadził z nimi spotkanie – mówił ojciec jednej z uczennic w dzień po całym zdarzeniu. – Podobno też zbyt agresywnie i krzykliwie wyrażał się wobec uczniów.

W samo południe w szkole pojawili się policjanci.


MIAŁ „ZERO”

– Zostaliśmy poinformowani o takim incydencie przez pracownika elbląskiego kuratorium oświaty – mówi Piotr Mateusiak, komendant iławskiej policji. – Wysłaliśmy tam patrol interwencyjny. Pracownik kuratorium się nie przedstawił.

O wysłaniu policji poinformowaliśmy starostę iławskiego Macieja Rygielskiego.

– Gdy policjanci weszli do budynku szkoły, nie zastali w nim dyrektora – dodaje Sławomir Nojman, oficer prasowy policji w Iławie. – W sekretariacie poinformowano ich, że dyrektora w chwili obecnej nie ma. To było punktualnie o 12:00. Dwie godziny później został on jednak przebadany alkomatem. Wynik: 0,0 promila alkoholu w organizmie. Policjant, który był na miejscu poinformował mnie, że dyrektor sam o 13:52 zadzwonił na komendę, by go przebadać, bo wcześniej musiał załatwić kilka spraw na mieście. Gdy dowiedział się w sekretariacie, że była taka interwencja, od razu do nas zadzwonił i poddał się badaniu, które odbyło się na terenie szkoły.


KURATORIUM MILCZY

We wtorek, 6 lutego, nie było nikogo w elbląskim kuratorium kto mógłby lub chciałby rozmawiać z mediami. Jedno, co udało nam się ustalić nieoficjalnie to fakt, że informację w kuratorium od rodzica otrzymał Mariusz Bachanek, starszy wizytator szkół ponadgimnazjalnych, który jakiś czas temu wizytował iławską „budowlankę”. Miał on być także jednym z gości na balu studniówkowym w tejże szkole, jaki odbył się w minioną sobotę.

JOANNA MAJEWSKA
Edward Bojko, dyrektor Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku, znanej wszystkim „budowlanki”

Komentarze oficjeli

Do starosty iławskiego, a także do dyrektora „budowlanki”,
wysłaliśmy faksy z prośbą o kilka słów komentarza.

Starosta Maciej Rygielski:
„Gdy otrzymaliśmy informację, że do szkoły pojechała policja, bo istniało podejrzenie, że dyrektor Bojko jest pod wpływem alkoholu, od razu poleciłem wicestaroście Zygmuntowi Kasprowiczowi i Jadwidze Kolman, dyrektorowi Wydziału Edukacji, by udali się do „budowlanki” celem wyjaśnienia sprawy na miejscu. Została sporządzona notatka służbowa, z której wynika, że dyrektor szkoły został poddany badaniu alkomatem. W badaniu tym nie stwierdzono alkoholu w organizmie”.

Oświadczenie dyrektora Edwarda Bojko:
„W dniu 1 lutego 2007 roku około godziny 12:00 otrzymałem telefoniczną informację z delegatury kuratorium w Elblągu, że anonimowa rozmówczyni, przedstawiając się jako matka ucznia, żąda zbadania mnie pod względem trzeźwości. Odpowiedziałem, że jestem gotów poddać się wszystkim niezbędnym procedurom. W tym czasie załatwiałem sprawy służbowe poza szkołą (zgłosiłem sekretarce, że wrócę ok. godz. 14:00), przerwałem te czynności, wróciłem do gabinetu i w obecności 4 osób telefonicznie poprosiłem Komendanta Powiatowego Policji w Iławie o jak najszybsze przeprowadzenie stosownych testów, co odbyło się po 10 minutach. Test wykazał 0,00 promila alkoholu we krwi. Kto i dlaczego zrobił donos, nawet jeżeli wiem, pozostawiam bez komentarza”.

  2007-02-07  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98667579REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.