Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Czy ktoś kradnie nawet woreczki na psie kupy?
Paszport wyrobisz w Iławie!
Czy przewodniczący Brzozowski straci mandat?
Znany muzyk jazzowy oskarżony o pedofilię
Remont mieszkania ITBS. Chciałam tylko normalności.
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Więcej...

INFORMACJE

2007-02-07

Policja przebadała dyrektora szkoły


Uczniowie wyczuli woń alkoholu od dyrektora. Ktoś powiadomił rodzica, a ten elbląskie kuratorium oświaty. Do iławskiej „budowlanki” pojechała policja. Dyrektora nie było wówczas w gabinecie. Dwie godziny później alkomat, w który dmuchał dyrektor, nie wykazał spożycia przez niego alkoholu.


Czwartek, 1 lutego. Przed południem dostajemy informację, że dyrektor budowlanki Edward Bojko prowadzi spotkania z klasami maturalnymi pod wpływem alkoholu.

– Moja córka mówiła, że czuła od niego alkohol, gdy prowadził z nimi spotkanie – mówił ojciec jednej z uczennic w dzień po całym zdarzeniu. – Podobno też zbyt agresywnie i krzykliwie wyrażał się wobec uczniów.

W samo południe w szkole pojawili się policjanci.


MIAŁ „ZERO”

– Zostaliśmy poinformowani o takim incydencie przez pracownika elbląskiego kuratorium oświaty – mówi Piotr Mateusiak, komendant iławskiej policji. – Wysłaliśmy tam patrol interwencyjny. Pracownik kuratorium się nie przedstawił.

O wysłaniu policji poinformowaliśmy starostę iławskiego Macieja Rygielskiego.

– Gdy policjanci weszli do budynku szkoły, nie zastali w nim dyrektora – dodaje Sławomir Nojman, oficer prasowy policji w Iławie. – W sekretariacie poinformowano ich, że dyrektora w chwili obecnej nie ma. To było punktualnie o 12:00. Dwie godziny później został on jednak przebadany alkomatem. Wynik: 0,0 promila alkoholu w organizmie. Policjant, który był na miejscu poinformował mnie, że dyrektor sam o 13:52 zadzwonił na komendę, by go przebadać, bo wcześniej musiał załatwić kilka spraw na mieście. Gdy dowiedział się w sekretariacie, że była taka interwencja, od razu do nas zadzwonił i poddał się badaniu, które odbyło się na terenie szkoły.


KURATORIUM MILCZY

We wtorek, 6 lutego, nie było nikogo w elbląskim kuratorium kto mógłby lub chciałby rozmawiać z mediami. Jedno, co udało nam się ustalić nieoficjalnie to fakt, że informację w kuratorium od rodzica otrzymał Mariusz Bachanek, starszy wizytator szkół ponadgimnazjalnych, który jakiś czas temu wizytował iławską „budowlankę”. Miał on być także jednym z gości na balu studniówkowym w tejże szkole, jaki odbył się w minioną sobotę.

JOANNA MAJEWSKA
Edward Bojko, dyrektor Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku, znanej wszystkim „budowlanki”

Komentarze oficjeli

Do starosty iławskiego, a także do dyrektora „budowlanki”,
wysłaliśmy faksy z prośbą o kilka słów komentarza.

Starosta Maciej Rygielski:
„Gdy otrzymaliśmy informację, że do szkoły pojechała policja, bo istniało podejrzenie, że dyrektor Bojko jest pod wpływem alkoholu, od razu poleciłem wicestaroście Zygmuntowi Kasprowiczowi i Jadwidze Kolman, dyrektorowi Wydziału Edukacji, by udali się do „budowlanki” celem wyjaśnienia sprawy na miejscu. Została sporządzona notatka służbowa, z której wynika, że dyrektor szkoły został poddany badaniu alkomatem. W badaniu tym nie stwierdzono alkoholu w organizmie”.

Oświadczenie dyrektora Edwarda Bojko:
„W dniu 1 lutego 2007 roku około godziny 12:00 otrzymałem telefoniczną informację z delegatury kuratorium w Elblągu, że anonimowa rozmówczyni, przedstawiając się jako matka ucznia, żąda zbadania mnie pod względem trzeźwości. Odpowiedziałem, że jestem gotów poddać się wszystkim niezbędnym procedurom. W tym czasie załatwiałem sprawy służbowe poza szkołą (zgłosiłem sekretarce, że wrócę ok. godz. 14:00), przerwałem te czynności, wróciłem do gabinetu i w obecności 4 osób telefonicznie poprosiłem Komendanta Powiatowego Policji w Iławie o jak najszybsze przeprowadzenie stosownych testów, co odbyło się po 10 minutach. Test wykazał 0,00 promila alkoholu we krwi. Kto i dlaczego zrobił donos, nawet jeżeli wiem, pozostawiam bez komentarza”.

  2007-02-07  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
104475050REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.