Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Więcej...

INFORMACJE

2015-04-29

Pokaż mi swoje stopy


Zbliża się sezon, w którym odsłaniamy więcej. Zależy nam na pięknej, gładkiej skórze i idealnej sylwetce którym poświęcamy teraz więcej uwagi. Często jednak zdarza nam się zapominać o stopach, które dźwigają nas przez cały rok i zasługują na specjalne traktowanie. Niestety to, co przez większość roku chowamy w butach, latem staje się widoczne i odkrywa to, o co zapomnieliśmy zadbać zimą. Jak najlepiej doprowadzić swoje stopy do idealnego stanu? Odpowiedzi udzieli nam IWONA MAJEWSKA z salonu kosmetycznego Biomask przy ulicy Królowej Jadwigi w Iławie.

NAJCZĘSTSZE PROBLEMY

Problemy z estetyką stóp są często bagatelizowane i przez większość roku chowamy je w butach. Jednak kiedy nadchodzi lato na światło dzienne wydostają się ukrywane niedoskonałości i efekty zaniedbania.

Jednym z głównych problemów stóp są pękające pięty. Nie jest to tylko defekt kosmetyczny, ale przede wszystkim niebezpieczna dolegliwość. Pięty pękają gdy skóra jest bardzo sucha, gdy nosimy niewłaściwe obuwie lub przy nadwadze.

– Pęknięcia wyglądają jak szczeliny i występują zazwyczaj tylko w zrogowaciałej części naskórka – mówi licencjonowany kosmetolog, Iwona Majewska. – Bywa jednak, że docierają do skóry właściwej, co sprawia ból przy każdym kroku i powoduje krwawienia a nawet ropienie. Jest to więc nie tylko kwestia estetyczna, ale przede wszystkim zdrowotna.

Innym problemem są modzele, czyli odciski powodowane nadmiernym naciskiem lub tarciem powierzchni skóry. Nacisk lub tarcie powodują że skóra obumiera i wytwarza warstwę rogową naskórka, która nie ulega złuszczeniu, ale narasta stając się gruba i twarda.

Modzele to szare lub żółte wybrzuszenia, które są dużo mniej wrażliwe na dotyk ale również mogą dawać odczucie bólu. Na tego typu zmiany narażone są często kobiety chodzące w butach na wysokich obcasach, ale również zbyt luźne obuwie, noszenie butów bez skarpetek czy zbyt cienka podeszwa mogą przyczyniać się do powstawania tych mało estetycznych zgrubień.

Częstym problemem dotyczącym stóp są wrastające paznokcie. Jest to bolesna dolegliwość, która nie leczona, po pewnym czasie uniemożliwia chodzenie.

Istotą tego schorzenia jest wrastanie bocznej krawędzi paznokcia pod przylegającą do niej skórę. Najczęstszą przyczyną wrastania paznokci jest obcinanie ich zbyt krótko, zbyt blisko skóry, jednak, mechaniczne uszkodzenia paznokcia czy noszenie zbyt wąskiego obuwia również mogą się przyczynić do powstawania tego problemu.

Z każdą dolegliwością stóp można poradzić sobie z pomocą specjalisty. Warto udać się do wyspecjalizowanego salonu kosmetycznego by poprawić zdrowie oraz wygląd stóp. Jednym z takich miejsc, gdzie możemy szukać pomocy w tej kwestii jest salon kosmetyczny Biomask w Iławie.

PEDICURE

Pedicure to zabieg nie tylko kosmetyczny ale może mieć również znaczenie lecznicze. Specjalny rodzaj tego zabiegu to pedicure podologiczny, który mogą wykonać jedynie specjaliści.

– Zabieg pedicure podologicznego różni się zdecydowanie od zabiegu kosmetycznego. Zmiany występujące na stopach są najpierw rozpoznawane i różnicowane, a następnie dokładnie usuwane odpowiednimi metodami – opowiada Iwona Majewska.

W salonie kosmetycznym Biomask uzyskamy pomoc przy takich schorzeniach jak pękające pięty, modzele czy brodawki wirusowe. Pozbędziemy się tam również problemu wrastających paznokci. Również osoby w problemem stopy cukrzycowej mogą liczyć na pomoc i odpowiednią, specjalistyczną pielęgnację a dzięki wysokiej jakości sprzętowi doświadczą usług na najwyższym poziomie.

– Po skończonym zabiegu dobiera się odpowiednie preparaty do pielęgnacji domowej. W miarę potrzeby zakłada się opatrunki na zmienione chorobowo miejsca z odpowiednimi preparatami wspomagającymi leczenie. Zabieg ten ma więc na celu wyleczenie dolegliwości stóp i utrzymaniu ich w dobrej kondycji – tłumaczy Iwona Majewska.

Jeżeli marzymy o pięknych stopach na długi czas, najlepszym sposobem będzie pedicure kosmetyczny. Zabieg ten polega na kompleksowym zadbaniu o wygląd stóp, oraz ich odżywieniu.

Pedicure kosmetyczny jest przyjemnym zabiegiem, dającym natychmiastowy efekt. Obejmuje on usunięcie zrogowaciałego naskórka oraz pielęgnację paznokci, włącznie z nałożeniem lakieru. Można również bajecznie ozdobić paznokcie na długi czas, by cieszyć się pięknym wyglądem stóp przez cały sezon.

Zabieg powinien być zwieńczony masażem stóp i nałożeniem odpowiednio dobranego balsamu lub kremu. Tak przygotowane do lata stopy będą piękną, letnią ozdobą.

DOMOWE ZABIEGI

Pielęgnacja stóp nie polega tylko na wizytach w salonie kosmetycznym, ale również na codziennym dbaniu o ich wygląd i kondycję. Domowe zabiegi na pewno pomogą nam dłużej utrzymać efekt uzyskany w salonie kosmetycznym.

– Niestety nadal często jest tak, że przypominamy sobie o stopach wraz z nadchodzącym latem a kiedy sezon się kończy znów chowamy stopy w buty i nic z nimi nie robimy – mówi Iwona Majewska.

Pielęgnacja stóp nie powinna mieć sezonowego charakteru. Warto pamiętać o nich przez cały rok. Zimą i jesienią stopy są narażone na niskie temperatury i wilgoć, przez co mogą pojawiać się problemy. Przyda się wtedy wizyta w salonie kosmetycznym i doprowadzenie stóp do porządku, nawet jeśli nikt nie będzie ich widział.

Regularne wizyty u specjalisty i codzienna, domowa pielęgnacja zagwarantują nam piękny wygląd stóp i ich zdrowie, nie tylko latem.

ANNA MUCZYŃSKA
Studio Kosmetyczne BIOMASK
tel. 668-345-694
Iława, ul. Królowej Jadwigi 12

Licencjonowany kosmetolog IWONA MAJEWSKA
doskonale przygotuje każde stopy do letniego sezonu.

Po zabiegu w salonie kosmetycznym
stopy odzyskają piękny i zdrowy wygląd.  2015-04-29  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
102170306REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.