Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

INFORMACJE

2018-09-19

Pijany policjant uciekał kolegom


Jeszcze nie ucichły echa jednej sprawy iławskiego policjanta, który jeździł po pijanemu, a mundur zhańbił kolejny pracownik iławskiej Komendy Powiatowej Policji. Tym razem jednak reakcja komendanta jednostki była natychmiastowa. Sprawca stracił pracę. I na tym jeszcze nie koniec.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku 11 na środę 12 września br. Załogę karetki zaniepokoiło jadące wężykiem auto. Ratownicy – podejrzewając, że kierowca pojazdu jest pijany – zadzwonili na policję.

UDERZYŁ W RADIOWÓZ

Mężczyzna za wszelką cenę chciał uciec funkcjonariuszom policji. Rozpoczął się pościg, który rozegrał się pomiędzy Tynwałdem a Nową Wsią. W jego trakcie pijany kierowca uderzył nawet w policyjny radiowóz, w wyniku czego jeden z jadących pojazdem mundurowych został ranny.

Kiedy funkcjonariuszom w końcu udało się zatrzymać mężczyznę, został on przebadany alkomatem. Miał w organizmie ponad 0,7 mg/l alkoholu, co odpowiada ok. 1,5 promila we krwi.

Po zatrzymaniu Marek O., mieszkaniec Nowej Wsi, został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań w Nowym Mieście Lubawskim, a następnie przesłuchany w iławskiej prokuraturze.

– Postawiliśmy podejrzanemu zarzuty kierowania autem pod wpływem alkoholu i ucieczki przed pościgiem prowadzonym przez osobę uprawnioną do kontroli w ruchu drogowym – informuje Jan Wierzbicki, prokurator rejonowy w Iławie. – Przesłuchaliśmy go w charakterze podejrzanego. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i wyjawił okoliczności jego popełnienia. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator potwierdził, że podczas pościgu mężczyzna uderzył w policyjny radiowóz. Obecnie prowadzone są czynności mające ustalić, jak poważne są obrażenia poszkodowanego przy tej kolizji, pełniącego służbę funkcjonariusza.

– Jeden z policjantów w radiowozie doznał obrażeń – mówi Wierzbicki. – Trzeba ustalić, jak poważne są to obrażenia. Zostanie w tym celu powołany biegły, który wypowie się na temat tego, na jaki okres obrażenia te naruszyły czynność narządu ciała.

Z WOLNEJ STOPY

Dalsze postępowanie w sprawie będą najprawdopodobniej prowadzone już w innej prokuraturze.

– Po przesłuchaniu podejrzany został zwolniony – informuje prokurator. – Zwróciliśmy się do prokuratury nadrzędnej o wyłączenie iławskiej jednostki z prowadzenia tego postępowania i przekazanie sprawy do innej. Chodzi o to, aby uniknąć zarzutów o braku obiektywizmu z naszej strony.

W ciągu ostatnich dni pojawiły się spekulacje, jakoby w trakcie popełniania przestępstwa Marek O. miał przy sobie służbową broń. Prokuratura stanowczo temu zaprzeczyła. W pojeździe znajdowała się za to broń myśliwska, na którą mężczyzna miał zezwolenie.

Marek O. nie był szeregowym funkcjonariuszem iławskiej komendy. Pełnił funkcję kierownika w dziale prewencji. Mógł się pochwalić 29-letnim stażem.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. W początkowej fazie postępowania został zawieszony w czynnościach służbowych. Jednak 18 września komendant powiatowy policji w Iławie Robert Mikusik podjął ostateczną decyzję o zwolnieniu mężczyzny ze służby.

MONIKA KASZLEWICZ


Pościg za pijanym policjantem na
przedmieściach Iławy rozpoczął się
w miejscowości Tynwałd.


Marek O. nie był szeregowym
funkcjonariuszem iławskiej komendy.
Pełnił funkcję kierownika w dziale prewencji.

  2018-09-19  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
100442542REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.