Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

INFORMACJE

2013-01-09

Pies zdechł w biurze schroniska


W sylwestrowy wieczór pracownicy schroniska zostali powiadomieni o potrąconym na ulicy psie. Zwierzak zamiast trafić do weterynarza, został przewieziony do biura schroniska, gdzie zdechł. Policja zapowiedziała wyjaśnienie sprawy.


Przez ostatnie dwa lata iławskim schroniskiem dla zwierząt zarządzała firma Spomer. W grudniu Urząd Miasta Iławy rozstrzygnął konkurs, na mocy którego przez cały 2013 rok „Przytuliskiem” zajmować się będzie firma EKO. Przekazanie schroniska nastąpiło w sylwestra około godz. 15.

Tego samego dnia wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Kościuszki w Iławie znajduje się pies potrącony przez samochód.

– Z uwagi na zajęte w tym czasie patrole, poprosiliśmy funkcjonariuszy Straży Miejskiej o podjęcie tej interwencji – informuje Sławomir Nojman, oficer prasowy iławskiej policji.

Po ranne zwierzę przyjechali już nowi zarządcy schroniska, ale zamiast psa zawieźć do lecznicy dla zwierząt, zawieźli go do biura schroniska, gdzie leżał do 2 stycznia. Wtedy tam zastano go już martwego.

Poprosiliśmy ratusz, który bezpośrednio nadzoruje pracę schroniska, o wyjaśnienie sprawy. W odpowiedzi otrzymaliśmy pisemne wyjaśnienia podpisane przez Bogumiłę Bielewską, prezes firmy EKO. Dodatkowo zapewniono nas, że dotychczas schronisko funkcjonowało bez zastrzeżeń i ratusz dołoży wszelkich starań, by dalej tak było.

– 31 grudnia około godz. 21 przyjęliśmy zgłoszenie o potrąceniu przez samochód psa – czytamy w wyjaśnieniach Bielewskiej. – Po przybyciu na miejsce okazało się, że niestety pies miał już konwulsje i po przywiezieniu go do schroniska – zdechł. Lekarz weterynarii nie został poinformowany, gdyż nie było takiej potrzeby.

Co stało się z martwym psem? Na to pytanie ratusz nam nie odpowiedział. Sprawdziliśmy też, czy policja została poinformowana o tym, że pies nie trafił do lecznicy, tylko zdechł w biurze schroniska – na to pytanie władze Iławy również z niewiadomego powodu nam nie odpowiedziały.

– Policja w Iławie nie została poinformowana o tym, że pies zdechł w biurze schroniska. W tej sprawie zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające – zapowiada oficer prasowy.

Do tematu wrócimy.

KRYSTIAN KNOBELZDORFPotrącony przez samochód pies zamiast trafić
do weterynarza, został przewieziony do biura schroniska
przy ul. Komunalnej w Iławie, gdzie zdechł


Zmiany organizacyjne

Od początku roku schroniskiem dla zwierząt w Iławie zarządza firma EKO. Nowym kierownikiem „Przytuliska” została LIDIA MALISZEWSKA-KĄDZIELA, zaś jej zastępcą jest MAGDALENA JARNICKA. W schronisku zaszły też zmiany organizacyjne. Nowy numer telefonu to 882-128-447. Schronisko jest czynne w godz. 8-16, ale dla interesantów 9-15.

  2013-01-09  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
100473092REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.