Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

INFORMACJE

2016-02-10

PiS usunął z partii starostę Polańskiego


Starosta iławski Marek Polański został usunięty z partii Prawo i Sprawiedliwość. Dlaczego? Lokalne władze PiS nie znają odpowiedzi na to pytanie. Z elbląskim posłem Leonardem Krasulskim, który podejmował w tej sprawie decyzje nie udało nam się porozmawiać, bo uczestniczy w obradach sejmu.

4 lutego starosta iławski Marek Polański został usunięty z PiS przez posła Leonarda Krasulskiego, przewodniczącego zarządu regionalnego partii w Elblągu.

Dlaczego?

– Nie znamy odpowiedzi na to pytanie, o decyzji dowiedzieliśmy się następnego dnia – powiedział nam Henryk Witkowski, od niedawna nowy szef struktur powiatowych PiS.

W tej sytuacji chcieliśmy zapytać o to samego posła, ale jego biuro poselskie poinformowało, że ze względu na odbywające się w tym tygodniu obrady sejmu, kontakt z posłem możliwy będzie dopiero po weekendzie.

NIE PRZYSZLI NA SPOTKANIE

Zanim doszło do wyrzucenia starosty z partii, lokalne władze PiS zaprosiły na spotkanie (miało się odbyć 5 lutego) do swojego biura w Iławie wszystkich radnych powiatowych, którzy zdobyli mandaty kandydując z listy PiS: starostę, wicestarostę Stanisława Kastraua oraz radnych Stanisława Ewertowskiego, Mariana Goldera i Jarosława Piechotkę.

W trakcie wyborów z tego grona jedynie starosta należał do partii – pozostali tylko kandydowali z listy PiS. Nikt z zaproszenia nie skorzystał. Czy je otrzymali i czemu nie przyszli?

Zapytani starosta Polański i wicestarosta Kastrau zapowiedzieli, że odpowiedzą nam wyłącznie na piśmie.

Radny Ewertowski powiedział, że jest w pracy i nie może rozmawiać. Dodał, że możemy próbować później się do niego dodzwonić, ale mimo kilku prób z naszej strony nie doszło do rozmowy.

Radny Golder oznajmił, że to jest jego „prywatna sprawa” i podziękował za rozmowę. Tylko radny Piechotka udzielił nam odpowiedzi.

– Zaproszenie otrzymałem z kilkudniowym wyprzedzeniem – powiedział. – Oprócz tego, że pracuję, także jestem trenerem kadry Polski w sztukach walki i od czwartku do niedzieli miałem zgrupowanie. Władze partii mogły do mnie zadzwonić i zwyczajnie się umówić. Jeżeli to ma pomóc w mojej pracy na rzecz lokalnej społeczności, to jestem otwarty na spotkanie, ale wcześniej chcę wiedzieć, o czym będziemy dyskutować.

ZMIANA KOALICJI W POWIECIE?

Przewodniczący Witkowski mówi, że władze partii chciały rozmawiać z radnymi o „ważnych gospodarczych, społecznych czy oświatowych problemach powiatu” oraz dać radnym możliwość poznania nowych władz miejskich i powiatowych PiS.

Były też inne powody.

– Chcieliśmy z pierwszej ręki dowiedzieć się, jak to jest z tą koalicją w powiecie naszej partii z Platformą Obywatelską – przyznał. – Ludzie w Iławie mówią, że jest to tylko układ koleżeński.

Jednocześnie Witkowski przyznał, że PiS bierze pod uwagę próbę zmiany tej koalicji, co w praktyce oznaczałoby odsunięcie od władzy ludzi z PO i Porozumienia Lokalnego.

– Chcemy zmiany tej koalicji, ale najpierw musimy zrobić w naszych strukturach bilans otwarcia, aby wiedzieć, czym dysponujemy – mówi przewodniczący i dodaje, że może dojść do kolejnej próby spotkania się z radnymi powiatowymi.

Do tematu wrócimy.

KRYSTIAN KNOBELZDORF


Starosta Marek Polański


Wicestarosta Stanisław Kastrau


Radny Stanisław Ewertowski


Radny Marian Golder


Radny Jarosław Piechotka


Henryk Witkowski, nowy szef struktur powiatowych
Prawa i Sprawiedliwości w Iławie


Leonard Krasulski (w środku) z Elbląga,
poseł i szef struktur PiS w regionie. To on podjął decyzję
o usunięciu z partii starosty iławskiego

  2016-02-10  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
100442453REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.