Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2010-04-14

Parkingi. Nadal będzie ciasno


Problemy z parkingami przy ulicy Kopernika w Iławie nie odejdą szybko w zapomnienie. Burmistrz tłumaczy się pustkami w kasie miasta i odbija problem w kierunku starostwa.


Artur Paluszewski, właściciel lecznicy dla zwierząt z tejże ulicy (naprzeciw internatu szkoły budowlanki), ma żal do władz miasta o to, że nie realizują one jego próśb o budowę publicznych miejsc parkingowych w pobliżu jego firmy.

Paluszewski ma już dość zastawiania jego parkingu przez osoby, które nie korzystają z usług lecznicy. Twierdzi, że jego klienci, którzy siłą rzeczy stawiają samochody na chodniku wzdłuż ulicy Kopernika, są karani mandatami. Zastanawia go to, gdzie mają zostawiać pojazdy, gdy przyjeżdżają z chorymi zwierzętami, a miejsca parkingowe przed lecznicą są pozajmowane – nie przez klientów.

Kiedyś planowano, aby krótsza część ulicy Kopernika była drogą jednokierunkową, wtedy na jednym pasie mogłyby parkować samochody. Do dziś to ulica dwukierunkowa – wskazuje weterynarz.

Paluszewski zauważył też, że naprzeciwko lecznicy – przy internacie „budowlanki” – między drzewami są miejsca, gdzie można zrobić wysepki parkingowe. Przedstawiliśmy ten pomysł Stanisławowi Kieruzelowi, zastępcy burmistrza Iławy.

– Pomysł wykonania wysepek parkingowych na ulicy Kopernika wyszedł od prowadzących tam działalność gospodarczą, ale to ich obowiązkiem jest zapewnienie miejsc parkingowych dla swoich klientów na własnym terenie – mówił Kieruzel. – Ulica Kopernika to droga powiatowa. Przekażemy ten wniosek wraz z zapytaniem o plany wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na tej drodze do Powiatowego Zarządu Dróg.

Także i my zapytaliśmy Krzysztofa Pietrzykowskiego, zastępcę dyrektora PZD w Iławie, czy wpłynął do niego obiecany przez Kieruzela wniosek.

– Ulica Kopernika w Iławie jest drogą powiatową w zarządzie miasta – informuje Pietrzykowski. – Do PZD nie wpłynął żaden wniosek w tej sprawie. Propozycje wprowadzenia ruchu jednokierunkowego były brane pod uwagę kilka lat temu, kiedy nie było ronda i występowały duże utrudnienia w ruchu dla pojazdów wyjeżdżających z obu odcinków ulicy Kopernika.

Zastępca dyrektora uważa, że dziś takie rozwiązanie byłoby tylko utrudnieniem dla kierowców.

– Wyłączenie jednego pasa spowodowałoby przeniesienie tego ruchu na sąsiednie, przeciążone już ulice – uważa. – Obecnie, zmierzając do usprawniania komunikacji w centrum miasta, należy udrażniać jezdnie i skrzyżowania, a miejsca parkingowe budować i wyznaczać poza jezdniami. Obecnie nie przewidujemy żadnej zmiany polegającej na odciążeniu z ruchu na tej ulicy.

NATALIA ŻURALSKAUlica Kopernika w Iławie. Klienci lecznicy (z prawej) przyjeżdżający z chorymi zwierzętami z powodu zajętych parkingów zmuszeni są zostawiać samochody na chodniku, za co często są karani mandatami


Krzysztof Pietrzykowski,
wicedyrektor PZD w Iławie


  2010-04-14  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98553599REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.