Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2007-02-14

PROWADZIMY WZOROWY BIZNES


Jest się czym pochwalić! Inspektorzy Urzędu Kontroli Skarbowej z Olsztyna skontrolowali działalność finansową Wydawnictwa Kurier-Media, wydającego „Kurier Iławski”. Wyniki tej niezapowiedzianej kontroli przysporzyły nam dumy. Nie dość, że nie stwierdzono uchybień, to nie usłyszeliśmy nawet żadnych zaleceń czy uwag pokontrolnych!


Finanse wydawnictwa przez dwa tygodnie badali inspektorzy pod kierunkiem Stanisława Wodzyńskiego z Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie. Pod lupę wzięto okres za lata 2005 oraz 2006.

Kontrolerzy sprawdzali m.in. nakład egzemplarzowy Kuriera, deklaracje VAT i odprowadzone podatki wydawnictwa, majątek ruchomy (np. samochody) oraz nieruchomości (np. saloniki prasowe), a nawet takie detale jak procentowy udział reklam w tygodniku oraz prawidłowość ich ewidencjonowania!

Takiej kontroli dawno nie miała żadna z iławskich firm. Dlatego z tym większą dumą chcemy poinformować, że Urząd Kontroli Skarbowej nie stwierdził w dokumentacji finansowej wydawnictwa żadnych, nawet najmniejszych uchybień! Mało tego: nie było nawet jednego zalecenia pokontrolnego!

Znakomite wyniki kontroli nasze wydawnictwo zawdzięcza również m.in. profesjonalnej obsłudze finansowej, którą prowadzi iławskie biuro „AUDYT” Kazimierza Cierkowskiego i Bożeny Rymarz.

W Polsce coraz trudniej prowadzić dochodowy interes. Oto zaostrzające się przepisy fiskalne zmuszają niestety nasze wydawnictwo do wycofania się w najbliższym czasie z wielu dotychczas popularnych usług bezpłatnych, które od wielu lat cieszyły się wzięciem naszych czytelników – np. ogłoszeń drobnych.

Fiskus bowiem nawet za usługę emisji bezpłatnego ogłoszenia drobnego dla osoby fizycznej będzie chciał egzekwować od wydawnictw odprowadzanie podatku VAT (22 proc. liczone od kwot netto z cennika).

Czekamy na wiążącą interpretację w tej sprawie. Jeśli będzie to możliwe, postaramy się utrzymać dotychczasowe zasady bez opłat na ogłoszenia niezarobkowe, czyli nie związane z żadnym dochodem (wyjątkiem są ogłoszenia dotyczące sprzedaży pojedynczych, używanych przedmiotów, jak np. telewizor, wózek itd.).

Z nowych wiadomości możemy zapowiedzieć, że trwają prace nad zwiększeniem atrakcyjności programu telewizyjnego dodawanego bezpłatnie do Kuriera. Jego zmieniony wygląd (w tym większa liczba opisanych kanałów) będzie naszą reakcją na zmieniające się gusta i potrzeby czytelników. Dzięki temu mamy nadzieję, że Kurier stanie się jeszcze bardziej wart swej ceny, zresztą nie zmienianej od prawie 5 lat!

RADOSŁAW SAFIANOWSKI
JAROSŁAW SYNOWIEC

  2007-02-14  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98537183REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.