Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

INFORMACJE

2007-02-14

PROWADZIMY WZOROWY BIZNES


Jest się czym pochwalić! Inspektorzy Urzędu Kontroli Skarbowej z Olsztyna skontrolowali działalność finansową Wydawnictwa Kurier-Media, wydającego „Kurier Iławski”. Wyniki tej niezapowiedzianej kontroli przysporzyły nam dumy. Nie dość, że nie stwierdzono uchybień, to nie usłyszeliśmy nawet żadnych zaleceń czy uwag pokontrolnych!


Finanse wydawnictwa przez dwa tygodnie badali inspektorzy pod kierunkiem Stanisława Wodzyńskiego z Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie. Pod lupę wzięto okres za lata 2005 oraz 2006.

Kontrolerzy sprawdzali m.in. nakład egzemplarzowy Kuriera, deklaracje VAT i odprowadzone podatki wydawnictwa, majątek ruchomy (np. samochody) oraz nieruchomości (np. saloniki prasowe), a nawet takie detale jak procentowy udział reklam w tygodniku oraz prawidłowość ich ewidencjonowania!

Takiej kontroli dawno nie miała żadna z iławskich firm. Dlatego z tym większą dumą chcemy poinformować, że Urząd Kontroli Skarbowej nie stwierdził w dokumentacji finansowej wydawnictwa żadnych, nawet najmniejszych uchybień! Mało tego: nie było nawet jednego zalecenia pokontrolnego!

Znakomite wyniki kontroli nasze wydawnictwo zawdzięcza również m.in. profesjonalnej obsłudze finansowej, którą prowadzi iławskie biuro „AUDYT” Kazimierza Cierkowskiego i Bożeny Rymarz.

W Polsce coraz trudniej prowadzić dochodowy interes. Oto zaostrzające się przepisy fiskalne zmuszają niestety nasze wydawnictwo do wycofania się w najbliższym czasie z wielu dotychczas popularnych usług bezpłatnych, które od wielu lat cieszyły się wzięciem naszych czytelników – np. ogłoszeń drobnych.

Fiskus bowiem nawet za usługę emisji bezpłatnego ogłoszenia drobnego dla osoby fizycznej będzie chciał egzekwować od wydawnictw odprowadzanie podatku VAT (22 proc. liczone od kwot netto z cennika).

Czekamy na wiążącą interpretację w tej sprawie. Jeśli będzie to możliwe, postaramy się utrzymać dotychczasowe zasady bez opłat na ogłoszenia niezarobkowe, czyli nie związane z żadnym dochodem (wyjątkiem są ogłoszenia dotyczące sprzedaży pojedynczych, używanych przedmiotów, jak np. telewizor, wózek itd.).

Z nowych wiadomości możemy zapowiedzieć, że trwają prace nad zwiększeniem atrakcyjności programu telewizyjnego dodawanego bezpłatnie do Kuriera. Jego zmieniony wygląd (w tym większa liczba opisanych kanałów) będzie naszą reakcją na zmieniające się gusta i potrzeby czytelników. Dzięki temu mamy nadzieję, że Kurier stanie się jeszcze bardziej wart swej ceny, zresztą nie zmienianej od prawie 5 lat!

RADOSŁAW SAFIANOWSKI
JAROSŁAW SYNOWIEC

  2007-02-14  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
100430062REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.