Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Tragedia wisiała na włosku
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Więcej...

INFORMACJE

2006-01-25

Osobowość i Produkty Roku 2005


Zwycięzcom jubileuszowego X Konkursu na Osobowość i Produkty Roku w Biznesie Powiatu Iławskiego zaśpiewa znany polski wykonawca. Finał tego prestiżowego konkursu odbędzie się 24 marca w hali widowiskowej w Iławie.

Organizatorem imprezy jest Iławska Izba Gospodarcza. To jedyny tego typu konkurs o gospodarczym charakterze na naszym terenie. Tym razem będzie to 10. rozstrzygnięcie.

Jak przystało na okrągłe rocznice, oprawa finałowej gali 24 marca będzie inna niż w ostatnich latach: – Na galę zaprosiliśmy znanego polskiego wykonawcę – mówi dyrektor izby Marek Słociński. – Nie zdradzę którego, bo ustalanie szczegółów wizyty nie zostało zakończone.

Mimo tego izba nie będzie biletować imprezy, więc będzie mógł na nią przybyć każdy chętny.


ZGŁOSZENIA

Regulamin konkursu przewiduje wyłonienie 5 laureatów – Osobowości Roku oraz Produktów Roku w 4 kategoriach: wyrób, usługa, inwestycja użyteczności publicznej i inwestycja prywatna związana z działalnością gospodarczą.

Zgłoszeń mogą dokonywać: rady pracownicze, związki zawodowe, rady nadzorcze spółek prawa handlowego, spółdzielnie, organizacje samorządu gospodarczego i zdrowotnego, stowarzyszenia, osoby reprezentujące jednostki samorządu terytorialnego, grupa minimum 5 mieszkańców powiatu i sami kandydaci. Można to zrobić tylko na ankietach dostępnych w Iławskiej Izbie Gospodarczej.

Kapituła konkursu, czyli gremium złożone z przedstawicieli samorządu terytorialnego, samorządu gospodarczego i sponsorów konkursu, wyłoni zwycięzców w dwóch etapach. W pierwszym spośród wszystkich zgłoszeń wybierze po 5 nominowanych w każdej z kategorii. W drugim etapie z piątki wyłoni trójkę – stanie się to 28 lutego. Trójka ta zmierzy się w finałowej batalii o statuetkę. Ostateczne głosowanie nastąpi tuż przed rozpoczęciem gali.

W tym roku przewodniczącym kapituły jest Jan Szynaka.

– Prezes lubawskiej spółki „Szynaka-Meble” został Osobowością w roku 2005, więc to on pokieruje pracami kapituły, taka jest zasada konkursu – wyjaśnia Marek Słociński.


KTO WYGRAŁ ROK TEMU

Przypomnijmy, że rok temu, gdy podsumowywano rok 2004, laureatami zostali:

* Osobowość Roku: Jan Szynaka z Lubawy: * Usługa Roku: kompleksowe usługi florystyczne, kwiaciarnia „Azalia” z Iławy; * Wyrób Roku: chleby gatunkowe, Krzysztof Kłosowski z Iławy; * Inwestycja Użyteczności Publicznej: modernizacja stacji uzdatniania wody w miejscowości Targowisko Dolne, „INEKO” z Iławy; * Inwestycja Prywatna (związana z działalnością gospodarczą): rozbudowa i modernizacja firmy, „TEJO” z Iławy.


KRYTERIA OCENY

Osobowość Roku: * działalność społeczna (w przeliczeniu na jednego pracownika) i charytatywna kandydata; * szczególne umiejętności i zasługi kandydata, mające wpływ na rozwój i osiągnięcia firmy; * wyniki finansowe firmy (dynamika obrotów firmy % na podstawie danych z ostatnich 2 lat, wielkości dotyczące przychodów, kosztów i zysku netto % z ostatnich 2 lat).

Produkty Roku: * nowoczesność technologii; * wzornictwo; * estetyka wykonania; * stopień wykorzystania, wniesienia nowych wartości technologicznych, produkcyjnych.

ARKADIUSZ KARPIŃSKI
Iławska Izba GospodarczaIława, marzec 2005. Migawka z uroczystości
rozstrzygnięcia konkursu za rok 2004.


  2006-01-25  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
101284976REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.