Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2013-12-11

Ojciec noworodków z Lubawy przez 20 lat znęcał się nad żoną


Janusz D. z Lubawy, ojciec trzech noworodków znalezionych w zamrażalniku kuchennej lodówki, przyznał się do znęcania się nad żoną Lucyną. Sam zaproponował dla siebie karę, którą musi jeszcze zaakceptować jego małżonka.


Przypomnijmy. Na początku kwietnia, po donosie, że Lucyna D. (41 l.) może handlować dziećmi, policjanci dokonali w jej domu makabrycznego odkrycia. W zamrażalniku kuchennej lodówki znaleźli trzy zamrożone ciała noworodków płci męskiej. Sekcja zwłok potwierdziła, że chłopcy urodzili się żywi, a ich biologicznymi rodzicami są Lucyna D. i jej mąż Janusz (41 l.).


ŚLEDZTWO TRWA

Policja zatrzymała do wyjaśnienia oboje małżonków. Po przesłuchaniu mężczyzna został zwolniony, zaś kobiecie przedstawiono zarzut potrójnego zabójstwa swoich nowonarodzonych dzieci, za co grozi nawet dożywocie. Kobieta trafiła do aresztu, gdzie oczekuje na sądowy proces. Niedawno zakończyła się obserwacja sądowo-psychiatryczna podejrzanej, która wykazała, że kobieta była poczytalna, gdy zabijała dzieci. Jak poinformował nas Jerzy Waryszak, naczelnik wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Elblągu, obecnie śledczy czekają na dwie opinie biegłych – medyczną, mającą między innymi wykazać, w jaki sposób zginęły noworodki, oraz z wynikami badań mikrośladów zebranych na miejscu zdarzenia. Po ich otrzymaniu prokuratorzy zdecydują, czy potrzebne będzie wykonanie dodatkowych kroków w śledztwie (przewidziane jest do 9 stycznia 2014 r.), czy też mają już wystarczający materiał dowodowy, aby skierować przeciwko podejrzanej akt oskarżenia do sądu.


ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI

W ubiegłym tygodniu w iławskim sądzie rozpoczął się proces przeciwko Januszowi D. Został on oskarżony o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną – prokuratura nie badała, czy to przestępstwo miało związek z zabójstwami noworodków. Jak poinformowała Kuriera sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu, zarzut dotyczy ostatnich 20 lat wspólnego życia małżonków. W tym czasie Janusz D. wszczynał awantury domowe, podczas których bił rękoma, kopał, poniżał i krytykował swoją żonę. Ponadto w 2008 roku, na skutek uderzenia w twarz, złamał pokrzywdzonej ząb. Grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

W sądzie pojawił się Janusz D., jednak nie chciał rozmawiać z Kurierem i ogólnopolskimi mediami. Sędzia Tomasz Charzewski, ze względu na dobro małoletnich dzieci małżeństwa D., zdecydował, że proces będzie prowadzony bez udziału dziennikarzy. Po rozprawie okazało się, że oskarżony przyznał się do winy i sam zaproponował dla siebie karę.

– Propozycja obrońcy oskarżonego to rok i 4 miesiące więzienia w zawieszeniu na 3 lata – mówi sędzia Zientara. – Została zaakceptowana przez prokuratora, ale aby kara mogła zostać wymierzona, musi ją jeszcze zaakceptować pokrzywdzona Lucyna D. Ma ona zostać doprowadzona z aresztu do sądu 10 stycznia. Wszystko będzie zależało od jej stanowiska.

Małżeństwo D. ma jeszcze czworo dzieci w wieku 22, 19, 15 i 6 lat. Nieletni są obecnie pod opieką kuratora – to efekt orzeczenia sądu, który zdecydował o zawieszeniu władzy rodzicielskiej matce i ograniczeniu władzy ojcu. Zamordowanym noworodkom nadano imiona Hubert, Andrzej i Antoni oraz wydano akty urodzenia i zgonu.

Do tematu wrócimy.

KRYSTIAN KNOBELZDORF
Janusz D. (41 l., z prawej) przyznał, że przez 20 lat
fizycznie i psychicznie znęcał się nad żoną Lucyną.
Nie chciał jednak rozmawiać z mediami

Sędzia Tomasz Charzewski zdecydował
o wyłączeniu jawności procesu.
Powód: dobro nieletnich dzieci Lucyny i Janusza D.

  2013-12-11  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98553601REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.