Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Więcej...

INFORMACJE

2013-12-04

Odwołanie prezesa spółdzielni „Przyszłość”


Rada nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” w Iławie odwołała Andrzeja Zawadzkiego z funkcji prezesa. Oficjalny powód to „rozbieżność stanowisk, co do sposobu zarządzania spółdzielnią”. Ex-prezes twierdzi jednak, że odwołano go na jego własną, ustną prośbę.


Andrzej Zawadzki (52 l.) po przejściu na emeryturę policyjną w stopniu nadkomisarza w 2004 roku był przewodniczącym rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość”, a przez ostatnie 6 lat jej prezesem.

13 listopada rada nadzorcza spółdzielni podjęła uchwałę o odwołaniu Zawadzkiego z funkcji. On sam twierdzi, że zrobiła to na jego własną, ustną prośbę.


CHCE SIĘ WYCISZYĆ

– Z odejściem z funkcji prezesa nosiłem się już dłuższy czas – mówi Andrzej Zawadzki. – Decyzję moją przyspieszyła nowa ustawa deweloperska, która spowodowała, że na rynku nowych mieszkań zostaje tylko inwestor, który ma duże zaplecze finansowe pozwalające na wybudowanie nawet 100% obiektu. Spółdzielni na to nie stać. Jeżeli my nie możemy więcej inwestować, moja rola została w znacznym stopniu ograniczona. Mimo że wiodącą działalnością spółdzielni zawsze było zarządzanie, a inwestycje miały na celu pomnażanie zasobów spółdzielni, osobiście realizowałem się jako twórca w zdobywaniu terenów pod nowe inwestycje.

Za czasów działalności Zawadzkiego zakończono takie inwestycje „Przyszłości” jak blok na ul. Kopernika 4c (przy torach), Sienkiewicza 7, Odnowiciela i tzw. „Starą Skarbówkę”. Zostały również ocieplone bloki przy ul. Dąbrowskiego i Ostródzkiej.

Jako kolejny powód rezygnacji z funkcji prezesa Zawadzki podaje chęć wyciszenia się.

– Chciałbym resztę życia przeżyć spokojnie – kontynuuje ex-prezes. – Pomagam synowi w geodezji, zainteresowałem się żeglarstwem. Zresztą życie pisze różne scenariusze. Mam propozycję pracy jako agent nieruchomości. Może się skuszę, a może wymyślę coś innego.


ROZBIEŻNOŚĆ STANOWISK

Skontaktowaliśmy się z Aleksandrą Kumórek, przewodniczącą Rady Nadzorczej SM „Przyszłość”. Zapytaliśmy, czy były prezes sam złożył rezygnację ze stanowiska, jednak przewodnicząca tej informacji nam nie potwierdziła i odesłała nas do oficjalnego komunikatu wydanego przez Tomasza Nastaja, radcę prawnego spółdzielni. Wynika z niej, że „przyczyną decyzji była rozbieżność stanowisk, co do sposobu zarządzania spółdzielnią”. Dopytaliśmy przewodniczącą o konkrety.

– Przede wszystkim brak zaufania do pełnionej funkcji i do kompetencji – mówi Aleksandra Kumórek. – Jeśli chodzi o ocenę działalności byłego prezesa, rada planuje w najbliższym czasie podjąć decyzję o powołaniu bezstronnego, biegłego księgowego, który oceni działalność spółdzielni.

Nowy prezes SM „Przyszłość” ma zostać powołany w nowym roku. Do tej pory jego pełnomocnictwo otrzymała wiceprezes Bożena Brycka.

OLA KROTOWSKA

Andrzej Zawadzki był prezesem iławskiej spółdzielni „Przyszłość” od 2007 roku


  2013-12-04  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97413436REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.