Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
OSTATECZNE STARCIE
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Wracał od dziewczyny
Więcej...

INFORMACJE

2013-07-10

Nowy gmach Sądu Rejonowego za trzy lata


Trwa przetarg na wyłonienie firmy, która zbuduje nową siedzibę Sądu Rejonowego w Iławie. Gmach Temidy ma powstać w ciągu trzech najbliższych lat na działce przy cmentarzu komunalnym za białym kościołem.


Konkurs na budowę sądu ma zostać rozstrzygnięty w sierpniu. Firma, która wygra, będzie miała trzy lata na wykonanie zadania. W ramach inwestycji na działce przy ul. Kopernika (za cmentarzem komunalnym, naprzeciw targowiska) powstaną dwa jednopiętrowe budynki z drogą dojazdową, chodnikami i parkingiem na 28 miejsc, w tym dwoma dla niepełnosprawnych. Wokół zamontowane zostaną też ławki i kosze oraz stojak na 28 rowerów.

Z kolei wewnątrz budynków znajdować się będą nowoczesne sale rozpraw, sekretariaty i wiele innych pomieszczeń, a także dwie windy z różnymi prawami dostępu.

Uwagę zwraca także wyposażenie sądu, w skład którego wchodzą między innymi: 83 komputery, 42 laptopy, 12 skanerów, 73 drukarki, 58 niszczarek, 11 monitorów 21-calowych czy 13 kser.

Przypomnijmy, że w 2010 i 2011 roku, tuż przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi, w Iławie gościł ówczesny minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski (PO). To on hucznie zapowiadał budowę nowej siedziby iławskiego sądu.

– Koszt planowanej inwestycji to ponad 30 milionów złotych – mówił pod koniec września 2011. – Wstępnie zakładamy, że inwestycja zostanie zakończona w ciągu trzech lat. Chciałbym złożyć publiczną deklarację, oczywiście warunkową, że jeśli od października znów będę miał możliwość odpowiadania za te sprawy, będę pilnował, żeby zakończyła się szybciej, na przykład za dwa lata.

Ostatecznie Kwiatkowski nie pozostał na stanowisku szefa resortu sprawiedliwości, a i jego deklaracja nie zostanie spełniona, bo gmach sądu stanie dwa lata później, niż zapowiadał. Miejsce Kwiatkowskiego zajął Jarosław Gowin. Później zastąpił go Marek Biernacki (wszyscy PO), który do dziś jest ministrem sprawiedliwości.

KRYSTIAN KNOBELZDORF
Tak ma wyglądać nowa siedziba
Sądu Rejonowego w Iławie
Dziś jest ciasno


Prezes iławskiego sądu Jerzy Skuza od kilku lat przekonuje, że obecna siedziba sądu przy ul. Andersa jest zbyt mała i trzeba ją zmienić.

W 2008 roku, na jego wniosek, radni miejscy zdecydowali o przekazaniu ministerstwu sprawiedliwości działki (0,4 ha) tuż za cmentarzem przy ulicy Wyszyńskiego na potrzeby budowy nowej siedziby sądu.

– Darowizna ze strony miasta, w postaci ziemi pod budowę, znacznie ułatwiłaby inwestycję – argumentował.

Obecna siedziba sądu w Iławie ma 1464 m2, a w budynku mieści się dodatkowo prokuratura rejonowa. Zgodnie z wymogami sąd wielkości naszego powinien mieć powierzchnię trzykrotnie większą (3423 m2). Projektowany właśnie gmach będzie zajmował około 4100 m2.


  2013-07-10  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97286637REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.