Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Więcej...

INFORMACJE

2017-07-26

Nowe malowanie na ulicach


Nie tylko miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych pomalowano na niebiesko w Iławie. Niedawno kolorem czerwonym oznaczono trzy przejazdy rowerowe w centrum miasta. Na ulicach zrobiło się kolorowo, a wszystko po to, by było bardziej bezpiecznie.

Nowy sposób oznaczania miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych oraz przejazdów dla rowerzystów wynika z nowelizacji rozporządzenia ministerstwa infrastruktury w sprawie oznakowania takich miejsc. Znowelizowane przepisy dotyczą wszystkich zarządców dróg publicznych.

O ile pomalowanie miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych jest obowiązkiem, to oznaczenie przejazdów rowerowych na czerwono jedynie zaleceniem, służącym zapewnieniu lepszej widoczności.

Jak mówi nam Karol Głębocki, główny specjalista ds. komunikacji społecznej olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), to rozwiązanie warto jednak zastosować, by kolor czerwony dodatkowo przypominał kierowcom, że to rowerzyści mają pierwszeństwo na oznakowanym przejeździe rowerowym.

Właśnie dlatego, jak mówi kierownik wydziału bieżącego utrzymania w iławskim ratuszu, zdecydowano się na pomalowanie przejazdów w centrum Iławy.

– Na terenach będących w zarządzie miasta oznakowanie poziome wykonuje przedsiębiorstwo „Dromo” z Ostródy – informuje Anna Wanic.

Rozporządzenie nie określa odcieni koloru niebieskiego ani czerwonego. Wskazuje jedynie na termin pomalowania miejsc dla niepełnosprawnych, który z końcem czerwca.

KATARZYNA POKOJSKA






W centrum Iławy dla poprawy bezpieczeństwa
oznaczono na czerwono przejazdy rowerowe.






Iława. Zgodnie z nowymi przepisami
pomalowano miejsca dla niepełnosprawnych
(na niebiesko).





  2017-07-26  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98718653



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.