Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Więcej...

INFORMACJE

2013-09-18

Nowa komendant pod lupą prokuratury


Do prokuratury wpłynęło doniesienie na Magdalenę Woś (36 l.), od września będącą komendantem Straży Miejskiej w Iławie. Donosiciel twierdzi, że Woś popełniła przestępstwo zatajenia prawdy w oświadczeniu majątkowym. Komendant donosu komentować nie chciała.


Doniesienie trafiło do iławskiej prokuratury kilkanaście dni temu. Jak nas poinformował prokurator rejonowy Jan Wierzbicki, sprawa została zarejestrowana, a teraz policjanci będą sprawdzali, czy faktycznie doszło do popełnienia przestępstwa.

Magdalena Woś (36 l.) od września jest nowym komendantem Straży Miejskiej w Iławie. Zastąpiła na tym stanowisku Andrzeja Masicę (57 l.). Wcześniej przez lata pracowała w wydziale komunikacji starostwa w Iławie, gdzie w imieniu starosty wydawała decyzje administracyjne. I to właśnie z tego powodu co roku miała obowiązek informowania o stanie swojego majątku. Według donosu, od 2010 do 2013 roku zatajała fakt posiadania samochodu o wartości powyżej 10 tys. zł.

– Celowo i świadomie zatajała fakt posiadania, w ramach małżeńskiej wspólności majątkowej, samochodu osobowego marki Volkswagen Bora, którego wartość na chwilę obecną wynosi ok. 12.000 zł, a w 2010 r., tj. w okresie składania pierwszego oświadczenia majątkowego, wartość tego składnika kształtowała się w kwocie ok. 17.000 zł – czytamy w doniesieniu.

Jednak należy zauważyć, że w przytaczanym okresie Woś raz wpisała w oświadczeniu wspomnianego volkswagena – w dokumencie złożonym 1 października 2010 r. W innych latach albo nie wykazywała żadnego auta, albo podawała mercedesa benz 250c z 1997 roku.

Donosiciel twierdzi, że Woś zeznała nieprawdę, za co grozi do 3 lat więzienia. Jednak zgodnie z przepisami kodeksu karnego sąd może odstąpić od ukarania, jeżeli sprawca dobrowolnie sprostuje fałszywe zeznanie, zanim zapadnie chociażby nieprawomocny wyrok w tej sprawie.

Magdalena Woś nie zgodziła się skomentować doniesienia na łamach Kuriera. Jak powiedziała, to odpowiednie organy ustalą, czy doszło do popełnienia przestępstwa.

KRYSTIAN KNOBELZDORF


Magdalena Woś
od kilku dni jest komendantem Straży Miejskiej w Iławie i już doniesiono na nią do prokuratury. Czy słusznie? Sprawdzą to organy ścigania

  2013-09-18  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97320259REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.