Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

INFORMACJE

2006-11-01

Nabrani na drobny druczek


Do wielu firm w naszym regionie trafiają rachunki warszawskiej spółki Publikacje Polskiej Telefonii, łudząco podobne do tych, jakie otrzymujemy z Telekomunikacji Polskiej SA. Wcale nie trzeba ich płacić, a kto to zrobił – może wpaść w kłopoty.


Rachunek – drukowany o niemal identycznej grafice i kolorach, jakie używane są w fakturach TP SA – opiewa na 387,35 zł.

Za co mamy płacić aż tyle, dowiemy się dopiero, gdy zaopatrzeni w lupę, odczytamy tekst wydrukowany szarym, drobnym maczkiem na odwrocie. Wynika z niego, że chodzi o zapłatę za umieszczenie danych osobowych w internecie lub zareklamowanie się w książce.

Okazuje się też, że uiszczenie opłaty jest równoznaczne z podpisaniem umowy ze spółką na 12 miesięcy. Tak więc firma będzie co 3 miesiące przesyłać kolejne takie faktury! Dalej dowiemy się że „dokonanie zapłaty z tytułu tej oferty jest dobrowolne”.

W związku z zalewem rachunków z biurami TP SA zaczęło się kontaktować coraz więcej zdezorientowanych osób. Ci, którzy już zapłacili i nie doczytali, że „opłata jest dobrowolna” mają małe szanse na zwrot pieniędzy. Mogą dochodzić swych praw jedynie w sądzie.


PROKURATOR JESZCZE W BLOKACH

– My nie mamy z tym nic wspólnego – powiedział Kurierowi Roman Wilkoszewski, rzecznik prasowy TP SA dla naszego regionu. – Firma Ditel, która jako jedyna wydaje dla TP SA książki telefoniczne, złożyła zawiadomienie o przestępstwie do prokuratury. Doniesienie dotyczy naruszenia praw autorskich, polegające na podrabianiu wzorów rachunków telefonicznych.

Sprawę prowadziła Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście w stolicy.

– Doniesienie zostało oddalone, ponieważ nie dopatrzyliśmy się znamion przestępstwa – mówi Zdzisław Kuropatwa, zastępca szefa tamtejszej prokuratury. – Dostaliśmy jednak również liczne doniesienia od osób, które otrzymały te pseudo-faktury i tu nadal trwa postępowanie sprawdzające, czy na tym tle doszło do przestępstwa wyłudzenia.


ŁEBSKI MADZIAR KRĘCI POLACZKÓW

Do biura firmy Publikacje Polskiej Telefonii przy ul. Żurawiej 22 w Warszawie podany jest na rachunku telefon: 0801-080-820. Po jego wykręceniu słyszymy w słuchawce „połączenie nie może zostać zrealizowane”.

Sprawę utrudnia fakt, że właścicielem firmy jest obywatel Węgier. Według informacji z Internetu, cały czas przebywa on poza granicami Polski.

– Apelujemy do wszystkich o ostrożność i dokładnie weryfikowanie podobnych rachunków – przestrzega rzecznik TP SA. – Przypominam, że umieszczenie podstawowych informacji w książce telefonicznej wydawanej przez naszą spółkę Ditel jest darmowe.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI
Pseudo-faktury łudząco przypominające rachunek Telekomunikacji Polskiej SA otrzymały setki firm w naszym regionie. Do naszej redakcji przyszły dwa takie „cuda”, adresowane na „Kurier” oraz „Kurier Nowy”!

  2006-11-01  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
100396801REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.