Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Więcej...

INFORMACJE

2016-04-06

NOCNY BIEG na 5 km


„Nocny Bieg na 5 km o Puchar Eugeniusza Jaremko” odbędzie się w sobotę 14 maja o godz. 22:00 w Iławie. To pierwszy tego typu bieg w regionie z atestem PZLA. Wydarzenie to rozpocznie uroczyste obchody jubileuszu 50-lecia istnienia marki IPB.


EUGENIUSZ JAREMKO
były prezes zarządu, obecnie
przewodniczący Rady Nadzorczej IPB

– Jubileusz 50-lecia istnienia IPB to ogromne osiągnięcie. Pan jest związany z tą firmą od początku. Jakie emocje towarzyszą Panu przy obchodach tak zaszczytnego jubileuszu?

– Przede wszystkim ogromna radość i duma. Radość oparta na wielu osobistych emocjach, w tym sentymentalnych, bo IPB stało się integralną częścią mojego życia. Te 50 lat zbierania doświadczeń i budowania priorytetów daje mi ogromną satysfakcję i nadzieję na kolejne wspaniałe jubileusze. Proszę jednak pamiętać, że IPB to nie tylko ja. To firma oparta na wielopokoleniowej, budowanej przez pół wieku tradycji. Działalność firmy sięga lat 60-tych. IPB jako przedsiębiorstwo państwowe początkowo działało pod nazwą Olsztyńsko-Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego z siedzibą w Olsztynie, by w 1966 roku zmienić nazwę na IPB z siedzibą w Iławie. Rok 1991 to data prywatyzacji i reorganizacji przedsiębiorstwa, dzięki której przed państwową firmą z tradycjami otworzyły się nowe możliwości. Trafiliśmy na wolny rynek, pełny zmiennych koniunktur i niewiadomych tendencji. A mimo to udało nam się przetrwać i dopracować wizerunku solidnego partnera i rzetelnego wykonawcy. Dzisiaj IPB to silna firma, wizytówka Warmii i Mazur, marka doceniana przez klientów, z czego jestem niezmiernie dumny.

– W lipcu 2012 roku ster Prezesa Zarządu IPB przekazał Pan Annie Szymczak. Mimo wszystko wciąż aktywnie uczestniczy Pan w życiu Firmy.

Tak to już jest, że zawsze coś się kończy i coś zaczyna. Dla mnie i dla Firmy, którą zarządzałem przez tyle lat, taki moment nadszedł w 2012 roku. Po 48 latach pracy, w tym 31 latach bycia szefem, podjąłem decyzję o zmianie miejsca aktywności zawodowej. W Firmie pracuję nadal, ale już w innej roli, jako Przewodniczący Rady Nadzorczej. Wspomagam Zarząd, dzielę się doświadczeniem, asekuruję zmianę i pełnię nadzór właścicielski. Przyszedł taki moment, że przekazałem pałeczkę sztafetową kolejnemu pokoleniu. Wszystko po to, żeby zapewnić ciągłość i stabilność organizacji, a tym samym pewność realizacji zobowiązań wobec klientów. Pani Anna Szymczak doskonale sobie radzi na tym stanowisku. Zna Firmę i jej potrzeby, a jednocześnie wnosi do organizacji nowe spojrzenie i nowoczesne metody zarządzania. Jestem przekonany, że sprawnie poprowadzi Firmę przez wymagające realia rynku budowlanego, co pozwoli nam wszystkim cieszyć się kolejnymi pięknymi jubileuszami marki IPB.ANNA SZYMCZAK
obecna prezes zarządu IPB

– IPB to znana i ceniona marka, budowana przez pół wieku. Czy, jako nowa Prezes Zarządu, zamierza Pani kontynuować dotychczasową strategię Firmy, czy ma Pani zupełnie inne pomysły na IPB?

– IPB to firma wiarygodna, rzetelna i stabilna, która od zawsze stawia na jakość i bezpieczeństwo. 50 lat funkcjonowania na rynku to atut, który ma swoją wymierną wartość, zbudowaną na zaufaniu pracowników i klientów. Nie bez powodu otrzymaliśmy Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu oraz osiągnęliśmy zaszczytną pozycję LIDERA BUDOWLANEGO WARMII I MAZUR. Wiarygodność IPB potwierdzają także liczne referencje inwestorów i bardzo długa lista nagród. Przez pół wieku budowanie marki IPB polegało na budowaniu priorytetowych wartości dla naszych klientów, takich jak: gwarantowana jakość usług, pewność, bezpieczeństwo, wiarygodność, terminowość. To był i nadal będzie nasz pomysł na sukces. Zamierzam kontynuować dotychczasową strategię Firmy i planuję dalszy jej rozwój. Powierzenie mi zarządzania Firmą o tak ugruntowanej pozycji na rynku traktuję jako duże wyzwanie, zwłaszcza w dobie aktualnej sytuacji ekonomicznej w kraju i na świecie. W historii firmy przetrwaliśmy już wiele przełomowych momentów, które przeżywaliśmy wspólnie z ufającymi nam klientami. Dzięki temu, że postawiliśmy na elastyczność rynkową i stałe podwyższanie standardów, dopracowaliśmy się wizerunku solidnego partnera i rzetelnego wykonawcy. Wciąż realizujemy wiele inwestycji zaawansowanych technologicznie i projektowo. Nasza kondycja i realizowane cele przekonują o tym, że idziemy w dobrym kierunku.

– Jubileusz 50-lecia to imponująca praca kilku pokoleń ludzi...

– Zgadza się. Jestem pełna podziwu i uznania dla wszystkich, od pracowników na niższych szczeblach po kadrę zarządzającą. IPB zawsze tworzył i tworzy wspaniały zespół pracowników, dobrych i lojalnych fachowców. Firma to przede wszystkim ludzie, czyli pracownicy, ale też klienci i partnerzy. To dzięki nim IPB wciąż się rozwija, inwestuje i skutecznie konkuruje. To dla nas ogromna radość, ale także zaszczyt i ogromna satysfakcja, że przez tyle lat mogliśmy i nadal możemy liczyć na lojalność i zaangażowanie naszych pracowników oraz zaufanie naszych klientów, inwestorów i partnerów handlowych. Za to wszystkim serdecznie dziękuję i zapraszam do wspólnego świętowania tego ważnego Jubileuszu.

– Obchody jubileuszu zapowiadają się bardzo ciekawie...

– To w końcu wyjątkowy Jubileusz. Uroczyste obchody Jubileuszu rozpocznie „IPB NOCNY BIEG NA 5 KM o Puchar Eugeniusza Jaremko”, który odbędzie się w sobotę 14 maja w Iławie od godz. 22:00. To pierwszy tego typu bieg w regionie. Jego organizację powierzyliśmy profesjonaliście. Wojciech Kopeć to doświadczony biegacz i jeden z najlepszych biegaczy długodystansowych w Polsce. Kolejne tegoroczne jubileuszowe akcenty to piknik dla pracowników Firmy wraz z rodzinami zaplanowany na lipiec oraz uroczysta Gala, która odbędzie się we wrześniu.WOJCIECH KOPEĆ
maratończyk i długodystansowiec, organizator biegu

– Proszę przybliżyć w kilku słowach ideę i zasady udziału w Jubileuszowym Biegu IPB.

– Pomysłodawcą biegu jest IPB. Tym sportowym przedsięwzięciem Firma chce zaakcentować 50-lecie marki IPB. Będzie to pierwszy profesjonalny bieg nocny na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, a zarazem pierwszy bieg nocny na atestowanej 5-kilometrowej trasie w Polsce. Trasa będzie ciekawa i szybka. Mamy nadzieję, że uczestnicy biegu, którzy zdecydują się pobiec, poprawią swoje rekordy życiowe na tym dystansie. Limit miejsc jest ograniczony do 800 osób. Liczymy na dużą frekwencję. Na pewno warto pobiec. Mamy zaprojektowane piękne jubileuszowe medale pamiątkowe. Otrzyma je każdy biegacz, który ukończy bieg w regulaminowym czasie jednej godziny. Będą też atrakcyjne nagrody finansowe i statuetki dla najlepszych. Zaplanowaliśmy również klasyfikację drużynową i mamy nadzieję, że zjawi się dużo drużyn aby walczyć o jedyny w swoim rodzaju Puchar Eugeniusza Jaremko. To będzie na pewno jedno z większych świąt biegania w województwie warmińsko-mazurskim, a na pewno w Iławie.

– Firma budowlana, która świętuje Jubileusz na biegowo, to świetny i zarazem oryginalny pomysł.

– Cieszę się, że IPB chce spędzić to święto na biegowo, a jednocześnie wiem, że jest to jeden z najlepszych pomysłów na promocję firmy. Jako doświadczony biegacz chciałbym zachęcić do udziału w biegu wszystkich amatorów, profesjonalistów i wszystkich zapalonych biegaczy. Wiem, że na tej trasie wszyscy uczestnicy pobiją własne rekordy życiowe i wrócą do domu z uśmiechem na ustach i pięknym, unikatowym jubileuszowym medalem IPB. Mam nadzieję, że zobaczymy się wszyscy na starcie w sobotę 14 maja o godz. 22:00 w Iławie. Serdecznie zapraszam! Pobiegnijcie z nami na 50-lecie IPB!

rozmawiała:
BEATA KOWALSKAPUBLIKACJA PROMUJĄCA: A/2016/04/14/11


  2016-04-06  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97379989REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.