Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2015-11-11

Myjnia Bezdotykowa na stacji paliw BP


Porządny właściciel wcale niekoniecznie porządnego auta zastanawia się, gdzie i jak ma myć swoje cacko. Możliwości jest wiele – na rynku lokalnym są myjnie automatyczne, ręczne, parowe, dotykowe i bezdotykowe. Którą wybrać? Czyste i zadbane auto, to także wizytówka właściciela.

Myjnia bezdotykowa nie posiada szczotek ani gąbek. Auto myjemy strumieniem wodnym podawanym przy pomocy pomp, które pod wpływem cieśnienia o mocy 100 barów. Jest to optymalne ciśnienie, które nie uszkodzi lakieru.

CO TO ZA CZORT...?!

Do wody dodaje się chemię do pielęgnacji i czyszczenia auta. Na rynku dostępne są dwa rodzaje takich środków chemicznych. Jedne w postaci płynu który jest dozowany do ciśnienia wody, który jest podawany przez dysze lancy, drugi w postaci proszku. Właściwości i charakterystyka tego mycia jest bardzo zbliżona do siebie. Różni się tylko w kosztach eksploatacji i wydajności tej chemii.

Myjnie bezdotykowe powstały głównie dla osób, które chcą w dzisiejszym pędzie życia umyć szybko auto nie czekając w długiej kolejce, przy tym wydając dużo mniejsze pieniądze niż na myjniach automatycznych.

Zaletą myjni bezdotykowych jest fakt, iż posiada z reguły więcej niż jedno stanowisko.

– Nasza myjnia ma pięć stanowisk, w tym jedno dla aut ciężarowych – mówi Dawid Myśliński, właściciel myjni bezdotykowej na Stacji Paliw BP przy Obwodnicy Wschodniej w Iławie. – Oznacza to, że w tym samym czasie może myć auto pięć aut w czasie 10 minut. Natomiast w myjniach stacjonarnych proces mycia trwa 20-30 minut i do dyspozycji zazwyczaj jest tylko jedno stanowisko.

Przy stacji paliw BP można skorzystać z myjni bezdotykowej działającej w technologii firmy Nosmann. Firma ta stworzyła myjnie, które zarówno skutecznie myją pojazdy przy jednoczesnym zastosowaniu ponadczasowych rozwiązań konstrukcyjnych po możliwie najniższych kosztach eksploatacyjnych.

Daje to gwarancję wysokiej jakości usług i zadowolenie klienta oraz dbanie o środowisko.

TYLKO 10 ZŁOTYCH

Prześledźmy dlaczego akurat myjnia bezdotykowa jest najkorzystniejszą formą pielęgnowania pojazdu.

– Na naszej myjni wystarczy tylko 10 zł aby idealnie umyć i zakonserwować auto woskiem, a na koniec starannie je osuszyć – zapewnia Dawid Myśliński. – Myjnia przy naszej stacji paliw BP, jako jedna z nielicznych, daje klientowi 60 sekund mycia za 1 zł wrzuconą do czytnika monet. Warto to sprawdzić z zegarkiem na ręku, ponieważ w różnych myjniach otrzymujemy różny czas mycia za 1 zł. Często ten czas jest krótszy nawet o 15 sekund.

Na automacie w myjni dokładnie oznaczono kolejne etapy mycia.

START

Pierwszy etap jest najbardziej czasochłonny, trwa około 4-5 minut. Za pomocą ciśnienia wody o temperaturze około 22 stopni Celsjusza i środka chemicznego należy zmoczyć całe auto, aby nieczystości mogły namięknąć i łatwo spłukały się w kolejnym etapie. Dyszę lancy należy trzymać w odległości 10-15 cm od powierzchni czyszczonych. Mycie zawsze zaczynamy od najwyższych części auta aż do kół.

ETAP II

Drugim etapem jest dokładne spłukanie. W tym czasie podawana jest czysta woda pod odpowiednim cieśnieniem. Ważne jest staranne usunięcie tej piany ze szczelin auta i wszystkich zakamarków. Spłukujemy przez około dwie minuty.

ETAP III

Trzeci rozdział to woskowanie, w którym z tych samych dysz, którymi myjemy auto zaczyna lecieć wosk, który jest w postaci płynu podawany pod odpowiednim ciśnieniem. Zasada ta sama co zawsze, zaczynamy od góry auta i schodzimy do najniższych części pojazdu. Proces ten trwa około jednej minuty. Warto korzystać z tego programu zwłaszcza jesienią i zimą, ponieważ ona zabezpiecza nasze powierzchnie pomalowane, polakierowane w autach przed szybkim zabrudzaniem. Auto po woskowaniu ma dużo bardziej gładką powierzchnię, co powoduje, że woda po tych powierzchniach spływa łatwiej. Zanieczyszczenia nie łapią się tak szybko lakieru. Można to sprawdzić na szybach auta, które po nawoskowaniu się zachowują tak, że nie musimy włączać wycieraczek podczas jazdy autem. Pod wpływem oporu wiatru krople same spływają na szybie czołowej.

ETAP IV

Ostatni proces mycia to nabłyszczanie, wodą która jest oczyszczona i zmiękczona. W wyniku czego nie pozostawia ona żadnych pozostałości na aucie w postaci kropli powstałych w efekcie wysuszenia. Proces ten trwa około 2 minut.

DODATKI

– Udostępniamy nieodpłatnie szczotki, którymi można doczyścić trudniejsze zabrudzenia, a które nie zostały usunięte za pomocą ciepłej wody i środka czyszczącego – mówi Dawid Myśliński. – Znajdują się one przy każdym stanowisku i są do dyspozycji naszych klientów. Udostępniamy także specjalny płyn, który można dodatkowo użyć przed rozpoczęciem mycia, przeznaczony do miejsc silnie zabrudzonych, na przykład do felg, dzięki czemu zostaną usunięte nawet te najgorsze zabrudzenia.

Jeśli będzie potrzebna jakakolwiek pomoc przy umyciu auta, można poprosić o wsparcie u pracownika myjni, który zawsze chętnie pomoże.

UWAGA: ZIMA!

Niskie temperatury to szczególne wyzwanie dla samochodu. Zimą jest to bardzo ważne zadanie, ponieważ panujące warunki na drogach powodują silne zabrudzenie i zasolenie. Środki, którymi posypywane są drogi mogą uszkodzić powierzchnię lakieru, piór wycieraczek oraz gum uszczelniających w drzwiach, dlatego należy je zmywać starannie.

Brudne auto, a szczególnie szyby i lusterka, mogą ograniczyć widoczność, co w znacznym stopniu wpływa na pogorszenie bezpieczeństwa jazdy.

Pamiętajmy, że okresie już nawet jesiennym, kiedy mamy do czynienia z pierwszymi przymrozkami, dokładnie osuszamy i zabezpieczamy uszczelki oraz zamki drzwi.

Umówmy się. Samochodu nie myjemy tylko przy wysokich mrozach, czyli poniżej minus 10 stopni Celsjusza. Po prostu trzeba przeczekać.

MARIANNA WIŚNIEWSKA
MYJNIA BEZDOTYKOWA
przy Stacji Paliw BP
Iława ul. Ziemowita 4
przy Obwodnicy WschodniejMyjnia bezdotykowa na Stacji Paliw BP w Iławie
jest czynna przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu,
nawet w święta. Nie ma zmiłuj!

  2015-11-11  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98531013REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.