Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Więcej...

INFORMACJE

2016-09-28

Modelki z Kuriera eksplodowały do Tokio


Siostry Karolina i Wioletta Urbańskie swoją pierwszą sesję zdjęciową miały w „Kurierze Iławskim” – tak dziewczęta rozpoczęły swoją przygodę z modelingiem, a teraz usłyszał o nich wielki świat! Pozowały w Chinach, Japonii i Włoszech.

W roku 2010 „Kurier” prowadził rubrykę „Pokaż się z najlepszej strony”. Wówczas Paweł Solis i Izabela Węglewska wykonywali sesje zdjęciowe zgłaszającym się dziewczętom. Na jedną z takich sesji zgłosiły się siostry Karolina i Wioletta Urbańskie z Rybna. Miały wtedy kolejno 12 i 15 lat.

Okazało się potem, że na tej sesji przygoda z modelingiem dopiero się rozpoczęła.

POCZĄTKI W „KURIERZE”

– To była nasza pierwsza sesja zdjęciowa – mówi 18-letnia dziś Karolina. – Wtedy spontanicznie wpadłyśmy na pomysł, by spróbować swoich sił w modelingu.

– Dzięki tej sesji zauważyłyśmy, że pozowanie do zdjęć jest tym, co sprawia nam przyjemność – wtrąca 21-letnia Wioletta. – Tak naprawę od tej sesji wszystko się zaczęło. To dla nas niezapomniane chwile i piękne wspomnienia. Do dziś uśmiech na naszych twarzach wywołuje zostawiony na pamiątkę „Kurier” z nami sprzed kilku lat, a od tego czasu dużo się zmieniło, na przykład to, że teraz umiemy pozować do zdjęć.

Prawdziwa przygoda dziewcząt z modelingiem zaczęła się 3 lata temu.

– Zaczęłam przeglądać strony agencji modelek i wysyłać formularze zgłoszeniowe – wspomina Karolina. – Wtedy nie myślałam o tym na poważnie, ale dostałam zaproszenie na casting i sesję próbną do agencji znajdującej się w Warszawie. Wiola zawiozła mnie i tym sposobem razem dostałyśmy się do agencji.

Wioletta również pamięta ten dzień.

– Karolina przyjechała do Warszawy, a że ja pracowałam tam i miałam udostępniony samochód, zawiozłam ją na casting – dodaje Wiola. – Szefowa agencji była zachwycona moją siostrą, ale także zapytała mnie, czy nie chcę spróbować sił jako modelka.

Obie dziewczyny modeling pochłonął bez reszty.

– Staramy się w miarę możliwości robić to, co lubimy, czyli pozować do zdjęć i uczestniczyć w pokazach mody – wylicza Karolina. – Wiąże się z tym ciągłe szukanie pracy oraz długie podróże, nawet za granicę, które trudno pogodzić z nauką.

Karolina jest uczennicą liceum w Rybnie, a Wiola studiuje zarządzanie na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

– Obecne miejsce zamieszkania daje mi łatwiejszy dostęp do castingów, pokazów czy sesji zdjęciowych – przyznaje 21-latka. – Karolina aktualnie ma nieco trudniej, bo musi dojeżdżać, ale mam nadzieję, że doczekam się jej tutaj, gdy skończy szkołę.

ZAGRANICZNE SUKCESY

Dziewczęta mają już na swoim koncie zagraniczne kontrakty.

– Byłyśmy już w Pekinie, Tokio i Mediolanie – wylicza Karolina. – W Pekinie jedną z ważniejszych prac dla mnie było pozowanie dla firmy Wolford. Niesamowitym wyróżnieniem była publikacja sesji zdjęciowej z Mediolanu w angielskim magazynie „Routh”. W Chinach brałam udział w wyborach „2015 World Hakka Chinese Miss contest finals in Asia Pacific Region”, gdzie o koronę walczyło 10 Europejek i mnóstwo Azjatek. Zdobyłam tam wyróżnienie.

Wiola cieszy się z każdej pracy przed aparatem i na wybiegu.

– Do największego sukcesu zaliczam pokazy podczas Mercedes Benz China Fashion Week w Pekinie oraz w Polsce pokaz kolekcji Patryka Wojciechowskiego i Maison Anoufa – cieszy się Wioletta. – W tym roku naszym wspólnym sukcesem był udział w konkursie Miss Warmii i Mazur, gdzie zostałam utytułowana Miss Foto Warmii i Mazur 2016, a Karolina zdobyła tytuł II Wicemiss Nastolatek Warmii i Mazur 2016.

Jak dziewczęta zauważył wielki świat?

– Miałyśmy szczęście – przyznaje 18-latka. – Wyleciałyśmy na swój pierwszy kontrakt do Pekinu. Tam ludzie uwielbiają europejskie modelki. Mogłyśmy poczuć się jak gwiazdy.

– To prawda i wcale nieprzesadzona – śmieje się starsza z sióstr Urbańskich. – Po pokazie szłyśmy do autobusu, a wielu ludzi chciało zrobić sobie z nami zdjęcia. To było miłe, ale nie obrosłyśmy na szczęście w piórka.

Póki co, dziewczęta nie mają korzyści materialnych z pracy w modelingu.

– Jedynym plusem są podróże i poznawanie nowych ludzi – mówi Karolina. – Trzeba poświęcić rodzinę, przyjaciół oraz szkołę. Nawet świąt Bożego Narodzenia i sylwestra nie mogłam spędzić wspólnie z Wiolą, bo byłyśmy w dwóch różnych miastach w Chinach i pracowałyśmy do późna w nocy. W przyszłości chciałybyśmy cały czas działać w tej branży, jednak ten rynek jest bardzo specyficzny i czasem potrzeba trochę szczęścia i postawienia wszystkiego na jedną kartę. Zobaczymy, co czas przyniesie.

MODELKI NIE SĄ BOGATE

Wioletta pracowała wówczas jako śnieżynka w galerii handlowej, a Karolina była na pokazie.

– Ludzie myślą, że w tej branży dużo się zarabia, ale niestety są w błędzie – przybliża Wiola. – Nie boli mnie, że nie ma z tego pieniędzy na utrzymanie, bo robię to tylko dlatego, że pokochałam pokazy i sesje zdjęciowe. Oczywiście, gdyby udawało się cudem otrzymywać więcej zleceń i za większą sumę, nie obraziłabym się. Jednak postawmy sprawę jasno. Mogę przytoczyć tu przykład mojej znajomej. Była przejazdem w Warszawie. Poszłyśmy razem na casting do prestiżowego pokazu. Ku wielkiej radości dostałyśmy się, ale ona niestety musiała zrezygnować, bo więcej kosztował bilet z jej miejsca zamieszkania niż wynagrodzenie za pokaz. Często do tej pasji trzeba dokładać, a inni myślą, że jest zupełnie inaczej.

Trzymamy za dziewczęta kciuki, a innym uświadamiamy, że w lokalnym „Kurierze” może rozpocząć się przygoda waszego życia.

NATALIA ŻURALSKA


6 lat temu dziewczęta swoją przygodę z modelingiem
zaczęły na łamach „Kuriera Iławskiego”


Wioletta Urbańska (z lewej)
została w tym roku Miss Foto Warmii i Mazur,
a Karolina drugą Wicemiss Warmii i Mazur Nastolatek


Wioletta ma dziś 21 lat
i świetnie odnajduje się przed obiektywem


18-letnia Karolina uwielbia pozować


Siostry Urbańskie razem zwiedziły Chiny i Japonię

  2016-09-28  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97413224REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.