Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Tragedia wisiała na włosku
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Więcej...

INFORMACJE

2020-06-10

Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży


Mikołaj Grzywacz z Lubawy jest ostatnio bardzo popularny w internecie za sprawą współpracy ze znanym raperem Małachem. Utwór „Z perspektywy taty”, gdzie lubawianin śpiewa refreny, ma prawie 800 tysięcy wyświetleń. Młody muzyk i producent opowiada o swoich początkach.

MARIAN ŻUCHOWSKI:
– Aktualnie jesteś multiinstrumentalistą. Pochodzisz z rodziny muzyków i nic w tym dziwnego, że sięgnąłeś po instrument. Dlaczego początkowo wybrałeś gitarę? Kto był twoim – zaraz po rodzicach – pierwszym nauczycielem?

MIKOŁAJ GRZYWACZ:
– Pierwszym instrumentem, nad którym doskonaliłem technikę przez sześć lat, był fortepian w Społecznym Ognisku Muzycznym w Iławie. Moim nauczycielem była Barbara Chołaszczyńska, która co ciekawe, jest również moją matką chrzestną. Ucząc się w lubawskim gimnazjum, równocześnie kontynuowałem naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Iławie w klasie gitary. Moim nauczycielem był Mariusz Komar. Z tamtego okresu wyniosłem bardzo dużo wiedzy i umiejętności.

– Pamiętam twoją grę w lubawskich szkołach: podstawówce i gimnazjum. Do szkoły średniej wyjechałeś do Poznania. Dlaczego akurat tam?

– Po ukończeniu szkoły muzycznej I stopnia, naukę kontynuowałem w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. Było to jedyne liceum w Polsce z kierunkiem jazzu i muzyki rozrywkowej z klasą gitary jazzowej i właśnie dlatego zdecydowałem podjąć się tam nauki.

– Po ukończeniu szkoły muzycznej podjąłeś studia na wydziale politologii w Toruniu. Czyżby koniec muzyki? Czy to tylko chwilowa przygoda?

– Pod koniec liceum muzycznego zacząłem mocno interesować się szeroko rozumianym zagadnieniem polityki i właśnie to zaważyło na mojej decyzji o wyborze takiego a nie innego kierunku studiów. Wraz z podjęciem nauki na studiach politologii, jeszcze bardziej zrozumiałem, co jest moją prawdziwą pasją. W tym czasie odkryłem potencjał wokalny oraz kompozytorski. Wróciłem do gry na perkusji oraz zacząłem tworzyć muzykę elektroniczną. Można powiedzieć, że ten okres był mi bardzo potrzebny w rozpoznaniu swoich prawdziwych pragnień i planów na przyszłość. Rozważam kontynuowanie studiów na Uniwersytecie Warszawskim.

– W listopadzie 2019 roku gościnnie wystąpiłeś podczas lubawskiego koncertu zaduszkowego w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie. Kiedy kolejny występ, może z własnymi kompozycjami?

– Póki co jestem na etapie tworzenia swojego materiału i chcę go wykonać, jak najlepiej potrafię. Mam już kilka gotowych piosenek, natomiast nie ujrzały one jeszcze światła dziennego. Jeżeli kiedyś pojawiłaby się propozycja koncertu, chętnie bym z niej skorzystał.

– Sam komponujesz, piszesz słowa. Co wyjątkowego jest w twojej muzyce i jaki jej rodzaj najbardziej ci odpowiada?

– Zawsze miałem problem z przyporządkowaniem moich piosenek do jednego gatunku muzycznego. Raczej powiedziałbym, że zawszę komponuję inspirując się fuzją wszystkich rzeczy, których słucham, czy kiedyś słuchałem. Ostatecznie brzydko nazywam to ambitnym popem z zapożyczeniami zewsząd.

– Co najbardziej rozwija cię pod względem muzycznym: współpraca z innymi muzykami, słuchanie nagrań, czy sam zamykasz się w pokoju i walczysz ze sobą?

– Staram się być wszechstronny i korzystać z każdej z wymienionych czynności. Natomiast póki co, najczęściej towarzyszy mi tworzenie wszystkiego od podstaw samemu w zaciszu domowego studia.

– W Lubawie znany jesteś jako gitarzysta. A tu nagle ukazuje się klip „Z perspektywy taty” Małach i ft. M. Grzywacz, w którym słyszymy cię, jako wokalistę. Jesteś współproducentem tego klipu, który podbija sieć. Czy uważasz, że nawet dobry gitarzysta ma słabe przebicie i dlatego spróbowałeś wokalu?

– Od dziecka marzyłem o tym, żeby na scenie nie tylko grać, ale też śpiewać własne kompozycje. Świetnie się złożyło, że Małach poszukiwał gitarzysty do urozmaicenia swojej muzyki, dzięki czemu nagraliśmy razem już dwie płyty, a w międzyczasie spodobał mu się sposób w jaki śpiewam. Zaprosił mnie, żebym dośpiewał mu kilka refrenów na jego solową płytę. Jeśli chodzi o popularność, to nie martwię się o to czy się przebiję, ponieważ jestem wyznawcą zasady, że dobra muzyka obroni się sama i zawsze znajdzie swoje grono odbiorców.

MARIAN ŻUCHOWSKI
współpraca:
NATALIA ŻURALSKA






Mikołaj Grzywacz nagrał z raperem Małachem
już dwie solowe płyty. Ostatnio w internecie
króluje ich wspólny utwór „Z perspektywy taty”





  2020-06-10  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
101244832



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.