Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
OSTATECZNE STARCIE
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Wracał od dziewczyny
Więcej...

INFORMACJE

2011-08-17

Mieszkańcy chcą ekranów dźwiękochłonnych


Do redakcji przyszedł Ryszard Chyliński, sąsiad obwodnicy północnej, który w imieniu mieszkańców ulic Czereśniowej, Owocowej i Ostródzkiej w Iławie zgłosił nam temat ekranów dźwiękochłonnych. O ich postawienie iławianie z tej okolicy prosili burmistrza już w trakcie budowy drogi.


– Wybudowana obwodnica północna niewątpliwie odciążyła centrum miasta od dużej części pojazdów – mówi Chyliński. – Tylko że teraz cierpimy my, czyli ludzie mieszkający w pobliżu tej obwodnicy. Hałas jest okropny. By porozmawiać z kimś na własnym podwórku, muszę bardzo głośno krzyczeć.


BADANIE NA WŁASNĄ RĘKĘ

Chyliński podjął się liczenia przejeżdżających obwodnicą samochodów w godzinach porannych, popołudniowych i wieczornych. Swój pomiar wykonał 2 sierpnia.

– Między 5 a 7 rano obwodnicą przejechało 246 samochodów osobowych, 28 ciężarówek o ładowności do 3,5 tony oraz 39 TIR-ów – wylicza. – W godzinach 13-14:30 przejechało tędy 188 aut osobowych, 27 ciężarowych o ładowności do 3,5 tony i 24 TIR-y.

Te same wyliczenia między godziną 20 a 21 wykazały 179 samochodów osobowych, 10 ciężarowych o ładowności do 3,5 tony i 16 TIR-ów.

– Na dodatek tylko niewielka liczba kierowców stosuje się do jazdy 50 km/h – żali się Chyliński. – Droga jest prosta i policję, która i tak sporadycznie tu stoi, widać z daleka. Problem załatwiłby pewnie fotoradar.

Gdy budowano obwodnicę, mieszkańcy już wtedy domagali się zamontowania tam ekranów. Wtedy burmistrz Włodzimierz Ptasznik obiecał, że po wybudowaniu drogi zleci przeprowadzenie badania natężenia ruchu, którego wyniki zdecydują o dalszych krokach.


CIERPLIWOŚĆ SIĘ OPŁACI

– Badania natężenia ruchu drogowego na nowym odcinku Alei Jana Pawła II przeprowadzone zostały w połowie lipca – mówi Mariola Zdrojewska, wiceburmistrz Iławy. – Wykazały one, że natężenie ruchu wynosi 4012 pojazdów na dobę i jest większe od prognozowanego, jakie przyjęto na etapie wykonywania dokumentacji budowlanej i opracowywania oceny oddziaływania na środowisko. Obecnie konieczne jest podjęcie działań zmierzających do zminimalizowania wpływu hałasu na sąsiadujące z drogą budynki.

Jak informuje wiceburmistrz, przez najbliższe miesiące ruch na tym odcinku obwodnicy będzie dużo mniejszy ze względu na rozpoczynającą się przebudowę mostu między Małym i Dużym Jeziorakiem.

– Ruch pojazdów będzie przekierowywany, co da nam niezbędny czas na zastanowienie się, jak rozwiązać problem – wyjaśnia Zdrojewska. – W związku z tym, że przebudowa mostu trwać będzie kilkanaście miesięcy, wykonanie pełnej dokumentacji na zabezpieczenie mieszkańców przed hałasem planujemy na 2012 rok.

Do tego czasu, aby utemperować odrobinę kierowców, którzy przekraczają prędkość na obwodnicy, urzędnicy zwrócą się do policji o przeprowadzanie częstszych kontroli na tym odcinku.

NATALIA ŻURALSKA
MONIKA BINEKRyszard Chyliński przyszedł do redakcji w imieniu
mieszkańców iławskich ulic Czereśniowej, Owocowej
i Ostródzkiej, którzy od chwili rozpoczęcia budowy
obwodnicy północnej proszą o zainstalowanie
w obrębie ich domów ekranów dźwiękochłonnych

  2011-08-17  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97288631REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.