Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
OSTATECZNE STARCIE
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Wracał od dziewczyny
Więcej...

INFORMACJE

2019-01-23

Market BricoMarche radzi jak odświeżyć stare meble


Drewno. Bardzo wdzięczny materiał wykończeniowy. Przedmioty z niego wykonane długo zachowują piękny wygląd, a ponieważ znamy wiele metod renowacji powierzchni drewnianych, to nawet w przypadku mocno zniszczonych mebli i sprzętów jest szansa na przywrócenie im dawnej świetności lub nadania nowego, atrakcyjnego wyglądu.

KROK PO KROKU

Przede wszystkim należy przygotować meble do renowacji, opróżnić je i ustawić w wygodnym miejscu. Jeśli jest to możliwe mebel powinniśmy rozmontować.

Następny krok to usunięcie starej powłoki wykończeniowej papierem ściernym lub odpowiednim preparatem.

Po dokładnym wyszlifowaniu i odpyleniu powierzchni mebla, pokryj ją lazurą ochronną i farbą do drewna lub samą farbą do drewna.

Ostatnim krokiem jest nałożenie kilku cienkich warstw farby i pozostawienie całości do wyschnięcia.

PRZYGOTOWANIE
POWIERZCHNI

Aby móc ponownie pomalować drewniane meble, uzyskując dobry efekt, trzeba najpierw bardzo gruntownie przygotować zniszczone powierzchnie do renowacji.

Przed przystąpieniem do pracy meble należy oczywiście opróżnić, ustawić w miejscu, gdzie będzie do nich wygodny dostęp ze wszystkich stron. Jeśli istnieje taka możliwość, to warto porozkręcać je na części, dzięki czemu łatwo będzie można dostać się do wszystkich trudno dostępnych miejsc.

Ważne jest także zdemontowanie wszelkich okuć i uchwytów, ewentualnie zabezpieczenie ich na czas malowania taśmą malarską, choć wtedy nie ma możliwości tak dokładnego wyczyszczenia powierzchni i równomiernego rozprowadzenia farby.

USUWANIE STARYCH
POWŁOK

Po takim przygotowaniu mebli, można już rozpocząć usuwanie starych powłok malarskich. Można to zrobić wyłącznie mechanicznie, za pomocą papieru ściernego, ale można też wspomóc się specjalnymi preparatami do usuwania powłok wykończeniowych, co ułatwi i przyspieszy pracę. Dobry i sprawdzonym przykładem może być tutaj preparat do usuwania powłok wykończeniowych V33.

Następnie należy dokładnie wyrównać powierzchnię, wypełnić ewentualne ubytki i wyszlifować całość. W ten sposób meble będą gotowe do ponownego malowania. Jednak przed nałożeniem nowej warstwy farby należy całe przedmioty dokładnie oczyścić i odpylić. W tym momencie można już rozpocząć malowanie. Do ponownego pokrycia powierzchni można zastosować dowolną farbę do drewna, kryjącą lub przezroczystą.

Jeśli malowane elementy mają w przyszłości być narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne lub wilgoć, to dobrze będzie do ich malowania użyć kolorowej lub bezbarwnej lazury ochronnej (polecana jest np. lazura ochronna V33). Nie dość, że zabezpieczy ona powierzchnię mebli, to dodatkowo jeszcze zabarwi drewno, nie ukrywając jego naturalnego usłojenia. Dzięki temu uzyskać można bardzo stylowy efekt.

PAMIETAJ

Wszystkie użyte środki do malowania należy stosować zgodnie z zaleceniami producentów.

Zdecydowanie należy jednak pamiętać, aby do ich nakładania używać pędzli i wałków wysokiej jakości, aby nie zostawiały śladów i włókien na malowanej powierzchni.

Zalecane jest najczęściej malowanie mebli kilkakrotnie cienką warstwą farby, aby powierzchnia była wystarczająco gruba i mocna, ale nie powstały na niej zacieki i pęcherzyki.

notowała:
MARIKA ZENOWICZMarket Budowalny „BricoMarché”
Iława, ul. Dąbrowskiego 23
tel. (89) 640-11-97


  2019-01-23  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97134803REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.