Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Więcej...

INFORMACJE

2004-07-05

Lokalna kronika kryminalnaCZY TO PIES, CZY TO BIES?

Krzywka. gm. Kisielice. W zeszły czwartek właścicielka znalazła na swoim pastwisku martwego cielaka z raną w okolicach łopatki. Lekarz weterynarii stwierdził u zwierzęcia także liczne obrażenia wewnętrzne. Szybko wykluczono pierwsze domniemanie, jakoby zwierze padło ofiarą bestialskiego pobicia przez człowieka. Dalsze oględziny wskazały, że najprawdopodobniej do śmierci doprowadził cielaka agresywny pies. – Jeśli to był pies, to podobny atak może niebawem się powtórzyć gdzieś w okolicy. Dlatego proszę wszystkich hodowców o czujność i zwrócenie uwagi na wałęsające się psy – ostrzega Jarosław Szydłowski, kierownik posterunku policji w Kisielicach. – Pies, najprawdopodobniej wilczur, był duży.


ZAMARZYŁA IM SIĘ KASA

Za fałszowanie pieniędzy odpowiadać będzie czworo nastolatków z gminy Susz. W zeszłym tygodniu jeden z mieszkańców wsi pod Suszem płacąc za zakupy dowiedział się, że jeden z banknotów jest fałszywy. Zdziwiło go to, ponieważ właśnie te pieniądze przekazał mu kilka godzin wcześniej listonosz. Powiadomił o tym policjantów. Podczas sprawdzania w domu zgłaszającego pozostałych banknotów jego 16-letni syn przyznał się, że to on podmienił ojcu dwa 50-złotowe banknoty na podróbki wykonane przez starszego kolegę. Okazało się, że 18-latek miał w domu komputer, od znajomych pożyczył skaner i drukarkę i w ten sposób wykonał kilka banknotów. Policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy. Zarzut fałszowania pieniędzy przedstawiono 18-letniemu Kamilowi K. Troje 16-latków odpowiadać będzie przed sądem rodzinnym.


PRZEJECHAŁ SIĘ NA KOMISIE

Iława. W ubiegłą środę w komendzie iławskiej policji zgłosił się mieszkaniec woj. lubuskiego. Stwierdził, że w zeszłym roku oddał pewnemu iławianinowi Z. w komis trzy silniki motorowe do łodzi, łódź wiosłową oraz inny sprzęt o łącznej wartości prawie 8 tys. zł. Pieniędzy do dziś nie dostał. Komisantowi już przedstawione zostały zarzuty.


WŁAMANIE

Wielowieś gm. Zalewo. W okresie od 13 do 16 czerwca nieznany sprawca włamał się do pomieszczenia gospodarczego, skąd zabrał kosiarki spalinowe do trawy, pilarkę do drewna i inny sprzęt o łącznej wartości 2.570 zł.


ZŁOMIARZE NIKOGO NIE OSZCZĘDZAJĄ

Szczepkowo gm. Iława. 18 metalowych podstaw do uli i siatkę ogrodzeniową ukradli nieznani sprawcy z pasieki pewnego iławianina. Straty wyniosły nieco ponad tysiąc złotych. Nie była to pierwsza kradzież w tej pasiece.


DROGA GŁUPOTA

Lubawa. Na ul. Olsztyńskiej młody chłopak rzucił kamieniem w autobus relacji Warszawa-Ostróda, czym doprowadził do straty wynoszącej 22 tysiące złotych! Na tyle bowiem kierowca autokaru wycenił koszt wymiany przedniej szyby pojazdu, która pękła. Zatrzymano dwóch nieletnich mieszkańców miasta: Mateusza P. i Jarosława N.


W SZEŚCIU DO PIWA

Iława. Na komendzie skończył się niedzielny alkoholowy wyczyn sześciu nieletnich chłopców. Policja zatrzymała ich, jak na ławce obrabiali jedną butelkę „Specjala”, którą kupili w sklepie przy ul. Sienkiewicza.


PIJANA KIEROWNICA

Trasa Bronowo-Susz. W zeszłą środę przed godz. 22:00 w ręce policji wpadła jadąca rowerem kobieta. Regina S., mieszkanka gminy Susz, miała 1,24 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.


PIJANI KIEROWCY

* Rudzienice. 15 czerwca policja zatrzymała mieszkańca gminy Iława, 24-letniego Pawła T. jadącego motorowerem. Mężczyzna miał 2 promile i kierował bez uprawnień.

* Trasa Piotrkowo-Januszewo gm. Susz. W piątek zatrzymano Mariusza K. z gm. Iława, który kierował samochodem mając 2,52 promila, a nie mając do prowadzenia pojazdu uprawnień.

* Iława. W niedzielę na ul. Andersa zatrzymano nietrzeźwego Jacka R., który siedząc za kółkiem miał 1,89 promila.

* Kisielice. W poniedziałek w nocy na ul. Wojska Polskiego zatrzymano Antoniego S. z gm. Iława, który miał 2,52 promila.

* Susz. Rekordzistą ubiegłego tygodnia jest rowerzysta, którego w czwartek zatrzymali policjanci na ul. Piastowskiej. 34-letni Dariusz T. miał w wydychanym powietrzu ponad... 4 promile! Grozi za to do roku więzienia.

Źródło: KPP Iława, KWP Olsztyn, inf. własne

  2004-07-05  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
102143628REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.