Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Paszport wyrobisz w Iławie!
Czy przewodniczący Brzozowski straci mandat?
Znany muzyk jazzowy oskarżony o pedofilię
Remont mieszkania ITBS. Chciałam tylko normalności.
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Więcej...

INFORMACJE

2004-06-17

Lokalna kronika kryminalnaZAGINĄŁ, ALE WRÓCIŁ

Lubawa. W poniedziałek 31 maja miedzy godziną 11:00 a 12:00 Piotr Sz., podopieczny Domu Pomocy Społecznej w Lubawie, oddalił się w nieznanym kierunku. Powiadomiono policję, która rozpoczęła poszukiwania. Następnego dnia jednak 40-latek się znalazł – powiadomiono personel DPS, że jest on w swoim rodzinnym domu. Nieoficjalnie wiadomo, że teraz Piotr Sz. zrobi sobie w kontaktach z ośrodkiem 2-tygodniowy urlop.


PRÓBOWAŁA PODPALIĆ?

Siemiany, gmina Iława. Julita Ch. zgłosiła policji, że 29 maja koło północy ktoś wykorzystując uchylone drzwi jej domu podłożył w korytarzu ogień. Domownicy sami ugasili pożar. Poszkodowana o próbę podpalenia podejrzewa Gertrudę Sz., mieszkankę gminy Iława. Nieoficjalnie wiadomo, że Sz. leczyła się psychiatrycznie.


OKAZJA CZYNI ZŁODZIEJA

Szałkowo, gm. Iława. Nieznany sprawca z otwartego pomieszczenia na posesji Janusza S. ukradł kosiarkę spalinową wartą 500 zł. Policja ustaliła, że złodziejem był Grzegorz P., przebywający czasowo na terenie gminy Iława.


ZŁAPALI DILERA

Iława. Policjanci z sekcji kryminalnej iławskiej policji ustalili, że Patryk G. handlował narkotykami. Mężczyzna został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań do wyjaśnienia wszystkich okoliczności.


BUSZOWAŁ PO LAS VEGAS

Lubawa. Nieznany sprawca po wyłamaniu zamka w drzwiach dostał się na zaplecze restauracji „Las Vegas”, skąd ukradł miniwieżę oraz pieniądze. Łączna wartość strat na szkodę Adriana O. to ok. 630 zł.


UWAGA NA LIPNE INTERESY

Iława. Na policję zgłosił się mężczyzna, który w piątek wieczorem znajomemu z widzenia człowiekowi dał 270 zł, za co dostać miał kolumny głośnikowe. Sprzętu nie otrzymał, zwrotu pieniędzy także. Policja przestrzega przed tego typu „transakcjami” zaznaczając, że nawet jeśli otrzymamy kopcowany towar, to może on pochodzić z kradzieży.


DZIECKO POD KOŁAMI

W ostatnią niedzielę przed godz. 19:00 na trasie Lubawa-Sampława pod nadjeżdżający samochód osobowy vw passat wbiegł 8-letni Maciej M. Dziecko przebiegało przez jezdnię w niewyznaczonym miejscu. Nieoficjalnie wiadomo, że chłopiec tego dnia miał swoją pierwszą komunię. W wypadku doznał otwartego złamania kości podudzia, poważnego urazu czaszki i brzucha. Okoliczności zdarzenia są badane. Kierowca był z Olsztyna.


ŚMIERĆ NA DRODZE

Trasa Susz-Bałoszyce. We wtorek 25 maja jadący polonezem Longin Sz. z gminy Prabuty zjechał na prawe pobocze i uderzył czołowo w drzewo. Kierowca zginął na miejscu.


Z PIWNIC GINĄ ROWERY

Z piwnicy przy ul. Dąbrowskiego w Iławie ukradziono rower górski grand mission warty 800 zł, a z ul. Gdańskiej w Lubawie Składak o wartości 100 zł.


Z WODY NA ZŁOM?

Gmina Iława. Nieznani sprawcy ukradli stalowe obciążniki 36 boji nawigacyjnych, które zamontowane były na jeziorze Silm k/Kamionki. Straty poniosła Fundacja Bezpieczeństwa Żeglugi na kwotę 500 zł.


PORANNY LOT DO ROWU

Byszwałd, gm. Lubawa. O 3:00 nad ranem w niedzielę Andrzej K. z gminy Iława jadąc zbyt szybko zjechał na lewe pobocze i wpadł do przydrożnego rowu. Pojazd się wywrócił. Kierowca miał złamaną rękę, a pomimo tego oddalił się z miejsca wypadku. Po 7:00 rano, kiedy odnalazła go policja, był pijany (ponad promil w wydychanym powietrzu).


PRZELOTNA „ZNAJOMOŚĆ”

Iława. Z 28 na 29 maja razem pili alkohol iławianin i człowiek, który podawał się za mieszkańca Krakowa. Libacja skończyła się tym, że z domu iławianina zginęła biżuteria i gotówka. Kradzieży dokonano prawdopodobnie wtedy, gdy gościnny iławianin był już mocno odurzony alkoholem.


PIJANI NA DROGACH

Iława. Na piaszczystej drodze dojazdowej do ogrodów działkowych przy ul. Ostródzkiej kierujący rowerem stracił równowagę i uderzył w prawy bok mijającego go renaulta clio. O ile rowerzysta wyszedł z kolizji bez szwanku, to samochód ma urwane lusterko i uszkodzone drzwi boczne. Kierowca clio był trzeźwy, natomiast rowerzysta – 72-letni Józef W. z Iławy – miał 1,74 promila w wydychanym powietrze. Teraz rowerzyście grozi nawet do 2 lat więzienia.

Iława. W ubiegły czwartek rano na skrzyżowaniu ulic Andersa, Ogrodowej i Wojska Polskiego kierujący „maluchem” Paweł K. z Iławy, mający 0,72 promila, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się czołowo z oplem astrą. Sprawca odpowie przed sądem grodzkim.

Międzychód, gm. Zalewo. Łądą 2107 kierował Jacek J. z gminy Zalewo. Gdy 30 maja wpadł w ręce policji, w wydychanym powietrzu miał 1,80 promila alkoholu.

Prątnica, gm. Lubawa. Policja zatrzymała ciągnik bez tablic rejestracyjnych kierowany przez Jerzego Z., który miał 1,34 promila.

Trasa Gardzień-Starzykowo. Zaprzęgiem konnym jechał Zbigniew J. z gminy Susz. Policyjna kontrola wykazała, że woźnica miał 2,06 promila.

Iława. Rekordzistą ostatnich dni jest Stefan S., który jadąc rowerem miał 2,72 promila. Rowerzystę „na gazie” nakrył strażnik miejski przy ul. Dąbrowskiego.

KPP Iława, inf. własne, (saf)

  2004-06-17  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
104435005REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.