Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Więcej...

INFORMACJE

2007-08-22

Księgowa kręciła „na rodzinkę”


Księgowa Halina W. pobierała nielegalnie z funduszu socjalnego szkoły pożyczki dla siebie i swej rodziny na remonty mieszkań. Na razie doliczono się 20 tys. złotych. Kwota może być większa. Sprawa trafiła do prokuratury. Halina W. od razu dostała z pracy dyscyplinarkę, ale to dopiero początek jej kłopotów.


Kontrola w Zespole Szkół w Suszu nie pozostawiała złudzeń. Wyszły na jaw przekręty księgowej – Haliny W. spod Susza. Kobieta pobierała pożyczki z funduszu socjalnego bez wymaganych wniosków i bez akceptacji komisji. Pieniądze szły prawdopodobnie na remont jej mieszkania i mieszkań jej rodziny.

– To była rutynowa kontrola placówki – mówi Agnieszka Maśka, inspektor Biura Audytu i Kontroli Wewnętrznej w iławskim starostwie.

Nieoficjalnie mówi się o prawie 40 tys. złotych przywłaszczonych przez księgową. Dziwi też fakt, że dopiero teraz zwykła, rutynowa kontrola wykazała przekręty.

– Sprawą zajęła się już policja i prokuratura. Od razu powiadomiliśmy oba organy – mówi Jadwiga Kolman, dyrektor wydziału oświaty w starostwie.


MINIMUM 20 TYSIĘCY

Jak ustalili policjanci, W. bez zgody komisji zarządzającej funduszem od stycznia 2006 roku do czerwca tego roku przekazała łącznie ok. 20 tys. zł. na rachunek męża oraz brata.

– Zabezpieczyliśmy dokumentację finansową szkoły i w tej chwili sprawdzamy okoliczności zaistnienia przestępstwa – mówi Sławomir Nojman z iławskiej policji. – Niebawem policjanci postawią zarzut wyłudzenia pieniędzy nieuczciwej księgowej, za co grozi do 8 lat więzienia.

– 30 lipca do prokuratury wpłynęło doniesienie od dyrektora ZS w Suszu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przywłaszczenia środków finansowych z funduszu socjalnego tej placówki przez jednego z jej pracowników – mówi Tomasz Rek, prokurator rejonowy w Iławie. – To doniesienie przekazano policji w Suszu, która wszczęła dochodzenie.


IDZIE NOWE

Miejsce nieuczciwej księgowej zajął Marek Dalkiewicz.

– Jest to młody i wykształcony człowiek – mówi Beata Szczepaniak-Furman, która od 1 września otrzyma nominację na nowego dyrektora ZS w Suszu. – Poprzednia księgowa została zwolniona dyscyplinarnie.

– To dowód na to, jak w zeszłych latach były prowadzone kontrole podległych powiatowi placówek – podsumowuje Maciej Rygielski, od grudnia zeszłego roku zasiadający na stanowisku starosty iławskiego. – Dodam też, że zwolniono już trzy księgowe ze szkół za podobne finansowe przekręty.

JOANNA MAJEWSKA


  2007-08-22  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
103703832REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.