Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2007-08-22

Księgowa kręciła „na rodzinkę”


Księgowa Halina W. pobierała nielegalnie z funduszu socjalnego szkoły pożyczki dla siebie i swej rodziny na remonty mieszkań. Na razie doliczono się 20 tys. złotych. Kwota może być większa. Sprawa trafiła do prokuratury. Halina W. od razu dostała z pracy dyscyplinarkę, ale to dopiero początek jej kłopotów.


Kontrola w Zespole Szkół w Suszu nie pozostawiała złudzeń. Wyszły na jaw przekręty księgowej – Haliny W. spod Susza. Kobieta pobierała pożyczki z funduszu socjalnego bez wymaganych wniosków i bez akceptacji komisji. Pieniądze szły prawdopodobnie na remont jej mieszkania i mieszkań jej rodziny.

– To była rutynowa kontrola placówki – mówi Agnieszka Maśka, inspektor Biura Audytu i Kontroli Wewnętrznej w iławskim starostwie.

Nieoficjalnie mówi się o prawie 40 tys. złotych przywłaszczonych przez księgową. Dziwi też fakt, że dopiero teraz zwykła, rutynowa kontrola wykazała przekręty.

– Sprawą zajęła się już policja i prokuratura. Od razu powiadomiliśmy oba organy – mówi Jadwiga Kolman, dyrektor wydziału oświaty w starostwie.


MINIMUM 20 TYSIĘCY

Jak ustalili policjanci, W. bez zgody komisji zarządzającej funduszem od stycznia 2006 roku do czerwca tego roku przekazała łącznie ok. 20 tys. zł. na rachunek męża oraz brata.

– Zabezpieczyliśmy dokumentację finansową szkoły i w tej chwili sprawdzamy okoliczności zaistnienia przestępstwa – mówi Sławomir Nojman z iławskiej policji. – Niebawem policjanci postawią zarzut wyłudzenia pieniędzy nieuczciwej księgowej, za co grozi do 8 lat więzienia.

– 30 lipca do prokuratury wpłynęło doniesienie od dyrektora ZS w Suszu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przywłaszczenia środków finansowych z funduszu socjalnego tej placówki przez jednego z jej pracowników – mówi Tomasz Rek, prokurator rejonowy w Iławie. – To doniesienie przekazano policji w Suszu, która wszczęła dochodzenie.


IDZIE NOWE

Miejsce nieuczciwej księgowej zajął Marek Dalkiewicz.

– Jest to młody i wykształcony człowiek – mówi Beata Szczepaniak-Furman, która od 1 września otrzyma nominację na nowego dyrektora ZS w Suszu. – Poprzednia księgowa została zwolniona dyscyplinarnie.

– To dowód na to, jak w zeszłych latach były prowadzone kontrole podległych powiatowi placówek – podsumowuje Maciej Rygielski, od grudnia zeszłego roku zasiadający na stanowisku starosty iławskiego. – Dodam też, że zwolniono już trzy księgowe ze szkół za podobne finansowe przekręty.

JOANNA MAJEWSKA


  2007-08-22  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98540859REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.