Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Więcej...

INFORMACJE

2007-02-28

Kino ruszy z końcem kwietnia


Przebudowująca iławskie kino firma nie poniesie konsekwencji za opóźnienie. Prace mają się ku końcowi. W efekcie powstanie nowoczesny kino-teatr, gdzie prócz sensów filmowych odbywać się będą występy teatralne i koncerty muzyki poważnej.


Kino-teatr miał być gotowy w listopadzie 2006 roku. Najpierw jednak nowe wymagania przed wykonawcą – gdańską firmą Mitex – postawił konserwator zabytków z Olsztyna, później zaś gdańska firma miała problem ze skompletowaniem pracowników. Ciężko im było także, jak nam powiedzieli, dogadać się z projektantem modernizacji kina. W efekcie będzie 5-miesięczne opóźnienie.

– Czy miasto wyciągnie jakieś konsekwencje wobec Mitexu? – pytał na ostatniej sesji radny Marcin Woźniak. – Przecież za opóźnieniu tracą mieszkańcy miasta.

– Ukarać wykonawcy nie możemy wprost, a najwyżej w drodze sądowej, bo podpisana wcześniej umowa kar nie zakłada. Wybraliśmy więc ugodę z tą firmą, która ostatnio naprawdę zmieniła swoje podejście – odpowiedział radnemu Stanisław Kieruzel, wiceburmistrz ławy.

Zgodnie z ugodą oraz jak zapowiadają sami pracownicy Mitexu, kino-teatr gotowy będzie w kwietniu. Wstępnie oficjalne otwarcie obiektu planuje się na poniedziałek 30 kwietnia – na ten dzień przygotowane będą pierwsze występy. Zaraz potem ruszy kilkudniowy przegląd filmowy dla szkół i przeszkoli oraz w jego ramach seanse dla dorosłych.

Obiektem opiekować się będzie Iławskie Centrum Kultury.

– Kino-teatr będzie miał szerokie zastosowanie – mówi Ewa Wiśniewska, dyrektor ICK. – W planach mamy nie tylko seanse filmowe, ale też spektakle teatralne i koncerty muzyki poważnej.

W związku z uruchomieniem obiektu, w ICK zatrudnione zostaną 4 osoby: * specjalista od dystrybucji i organizacji widowni, * kinooperator, * konserwator (wszyscy na pełny etat), * kasjer-finansista (pół etatu).

RADOSŁAW SAFIANOWSKI
Sala główna kinoteatru w Iławie. Jakość obrazu i dźwięku wyświetlanych filmów dorówna tej z wielkomiejskich multipleksów – szerokość ekranu wynosi 10 metrów. Zmniejszy się powierzchnia przed sceną oraz zamknięto prawy balkon – wejść będzie można tylko na lewy. Na widowni znajdzie się 220 krzeseł, a nie 250, jak wstępnie planowano.
Radny Marcin Woźniak dopytywał burmistrza, czy firma Mitex poniesie konsekwencje za opóźnienie w modernizacji iławskiego kina.

  2007-02-28  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97321180REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.