Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

INFORMACJE

2009-03-11

Henryk Lisaj ponownie prezesem „ziemniaczanki”


Henryk Lisaj z Iławy właśnie drugi raz wszedł do tej samej rzeki: ponownie został prezesem iławskiej „ziemniaczanki”. I znowu poraża dziwnym zachowaniem: – Nie będę prowadził żadnych rozmów z mediami.


Henryk Lisaj w latach 1990-98 był wójtem gminy wiejskiej Iława, a później prezesem Zakładów Przemysłu Ziemniaczanego „Iława” S.A. oraz dyrektorem powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Prezesował też prywatnej spółce rolnej w Człuchowie. W styczniu 2005 roku burmistrz Iławy Jarosław Maśkiewicz powołał go na swojego zastępcę. Po przegranych wyborach samorządowych ich formacji w 2006 roku, Lisaj zginął z życia publicznego.

Od niedawna jest znów prezesem ZPZ. Na stanowisku tym zastąpił Romana Prusakowskiego.


DZIWNY ZAKAZ

Lisaja wybrała rada nadzorcza spółki. Chcieliśmy poznać jej skład. Niestety, Elżbieta Rudnicka, członek zarządu ZPZ, odmówiła nam udzielenia takiej informacji, zasłaniając się zakazem. Jakim, nie sprecyzowała.

Dzwonimy zatem do Ministerstwa Skarbu Państwa („ziemniaczanka” jest własnością Skarbu Państwa). Tam dowiadujemy się, że skład rady jest jawny i nazwiska oraz służbowe „namiary” na jej członków powinniśmy otrzymać już w sekretariacie zarządu firmy.

– Jak to firma zasłania się zakazem, jakim? – pyta nas Piotr Zapierski, specjalista ds. kontaktów z mediami w Ministerstwie Skarbu Państwa. – To jakieś kpiny.


JEDYNY KANDYDAT

Specjalista przekazuje nam kontakt do jednego z członków Rady Nadzorczej ZPZ „Iława” S.A. – Stanisława Kajdasa z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie.

– Henryk Lisaj był jedynym kandydatem, który stanął do konkursu na prezesa – mówi Kajdas. – W pierwszym konkursie nie wyłoniliśmy nikogo. Osoba w nim startująca nie miała wymaganych kwalifikacji. Pan Lisaj takie kwalifikacje ma, czym spełnił stawiane wymogi w drugim konkursie.


INFORMACJE ZA 30 ZŁ

Prezesa powołuje się na 3 lata. O to, kiedy objął stanowisko prezesa, pytamy samego wybranego. Dzwonimy na służbową komórkę, której numer otrzymaliśmy w sekretariacie „ziemniaczanki”. Po kilku próbach udaje nam się zamienić kilka zdań z prezesem Lisajem.

– Nie będę prowadził żadnych rozmów z mediami poza sprawami gospodarczymi. Dostałem taki nakaz od rady nadzorczej – twierdzi Lisaj. – Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej, to wszystkie informacje są w Krajowym Rejestrze Sądowym i za 30 zł możecie wykupić do niego dostęp.


ROZMOWY O DŁUGACH

Henryk Lisaj spotkał się w ratuszu z burmistrzem Iławy Włodzimierzem Ptasznikiem. Tematem rozmowy było zadłużenie spółki wobec miasta, które wynosi ponad pół miliona złotych.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Lisaj zaoferował Ptasznikowi odsprzedanie miastu ziemi należącej do spółki za cenę niższą o 30% od tej, jaką władze spółki proponowały rok temu (było to ok. 6,5 mln zł).

Kartą przetargową w negocjacjach jest kilkadziesiąt działek budowlanych, położonych nad rzeką Iławką i jeziorem Dół, w pobliżu zakładów drobiarskich, osiedla Lubawskiego oraz alei Jana Pawła II w Iławie, o powierzchni około 65 hektarów.

JOANNA MAJEWSKAHenryk Lisaj został ponownie prezesem
iławskiej „ziemniaczanki”

  2009-03-11  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
100442031REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.