Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2008-12-10

Groźny pożar kwiaciarni


Elektryczne zwarcie w lampkach na choince było przyczyną pożaru w kwiaciarni „Azalia” przy ulicy Dąbrowskiego w Iławie. Spłonęła drewniana lada, kasa fiskalna oraz część towaru. Strażacy uratowali mienie wartości 100 tys. złotych.


Pożar w kwiaciarni wybuchł w nocy z 1 na 2 grudnia. Alarm podnieśli mieszkańcy przyległego bloku. Akcja gaśnicza trwała ponad godzinę.

– Strażacy weszli do kwiaciarni przez dolną szybę w drzwiach wejściowych – mówi st. kpt. Robert Sawicki, oficer prasowy iławskiej straży pożarnej. – Pomieszczenie było bardzo zadymione. Na szczęście nikogo w nim nie było. Pożar wybuchł z powodu zwarcia elektrycznych lampek na choince, która stała na drewnianej ladzie.

Ogień z lady przeniósł się na towar: świeczki, sztuczne i żywe kwiaty, karty okolicznościowe i różnego rodzaju pamiątki. Spłonęła także kasa fiskalna. Właściciele kwiaciarni nie chcieli podać wielkości poniesionych strat ani komentować wydarzenia. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że spalony towar nie był ubezpieczony. Strażacy uratowali mienie wartości około 100 tys. zł.

Na szczęście ogień nie przeniósł się na blok mieszkalny, do którego dobudowana jest kwiaciarnia. Właścicielem samego lokalu jest spółdzielnia mieszkaniowa „Przyszłość”. Obiekt jest ubezpieczony.

– Stan techniczny budynku jest dobry – uspokaja Andrzej Zawadzki, prezes spółdzielni. – Jedynym problemem był swąd, jaki kanałami wentylacyjnymi przedostał się do mieszkań przyległego bloku, na co skarżyli się mieszkańcy.

Jeśli lampki choinkowe miały atest, właściciel kwiaciarni może dochodzić odszkodowania za szkody.

– Właściciel kwiaciarni nie złożył wniosku z doniesieniem o popełnieniu przestępstwa zniszczenia mienia – mówi Jan Wierzbicki, prokurator rejonowy w Iławie. – Z powodu braku takiego wniosku postępowanie umorzono jeszcze przed jego wszczęciem.

JOANNA MAJEWSKA
RADOSŁAW SAFIANOWSKI
Z powodu zwarcia elektrycznych lampek choinkowych
wybuchł pożar w kwiaciarni przy ul. Dąbrowskiego w Iławie. Dzięki czujności mieszkańców, którzy zaalarmowali strażaków, ogień nie zagroził przyległemu blokowi,
gdzie mieszka kilkadziesiąt rodzin

APEL STRAŻAKÓW

Po raz kolejny apelujemy do ludzi o szczególną ostrożność podczas ogrzewania mieszkań w okresie jesienno-zimowym. Należy także sprawdzić stan techniczny kominów, instalacji wyciągowych oraz nie składować materiałów palnych w pobliżu źródeł ciepła. Wiele osób lekceważy wszelkie przestrogi. Prosimy też o rozsądek w trakcie przygotowań do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Należy pamiętać o właściwym użytkowaniu wszelkich instalacji elektrycznych, ozdób choinkowych, o nie stawianiu ustrojonych choinek w pobliżu materiałów palnych i rozprzestrzeniających ogień. Ponadto należy zachować obowiązujące zasady bezpieczeństwa podczas rozpalania sztucznych ogni i innych materiałów pirotechnicznych.

st. kpt. ROBERT SAWICKI

  2008-12-10  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98553107REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.