Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2015-01-07

Groźna wizyta radnego Dembka


Przed głosowaniem radnych powiatu iławskiego nad tym, czy wydzierżawić pomieszczenia przychodni specjalistycznej dla potrzeb poradni onkologicznej, radny Eugeniusz Dembek te lokale chciał obejrzeć. Zgody nie dostał. Powód według starosty Polańskiego: bezpieczeństwo pacjentów i samego szpitala. Aby więc radni mogli oglądać dzierżawione przez szpital pomieszczenia, muszą... co zrobić?


Podczas sesji rady powiatu dyrektor iławskiego szpitala Iwona Orkiszewska zwróciła się do radnych, aby zgodzili się na wydzierżawienie pomieszczeń, fragmentu elewacji i powierzchni na korytarzach znajdujących się w bryle głównej bądź innych budynkach szpitala (szczegóły w ramce obok).

Radni wyrazili zgodę, ale wcześniej doszło do dyskusji na ten temat.


PRYWATNA ONKOLOGIA

Przez najbliższe pięć lat w przyszpitalnej przychodni specjalistycznej działać będzie prywatna poradnia onkologiczna prowadzona przez spółkę Nu-Med Grupa z Ostródy. Gabinety lekarski i zabiegowy znajdują się na ostatnim piętrze przychodni, a radni głosowali nad wydzierżawieniem trzech pomieszczeń dla potrzeb onkologii, które znajdują się na innych kondygnacjach tego budynku i mają zostać przeznaczone na szatnię oraz pomieszczenia higieniczno-sanitarne i socjalne.

Tuż przed głosowaniem w tej sprawie głos zabrał radny Eugeniusz Dembek. Najpierw zapytał, czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby wszystkie dzierżawione pomieszczenia znajdowały się na tej samej kondygnacji, a nie były rozproszone na różnych piętrach. Następnie oświadczył, że kilka dni wcześniej był w przychodni, aby obejrzeć przeznaczone do wydzierżawienia pomieszczenia, ale nikt mu na to nie pozwolił.

– Byłem i prosiłem, żeby umożliwiono mi naocznie sprawdzenie tych pomieszczeń, bo skoro mam głosować, to muszę wiedzieć, nad czym głosuję – oświadczył Dembek. – Oczywiście nikt nie znalazł dla mnie chwili czasu.

– Wniosek o udostępnienie pomieszczeń to chyba nie do mnie, panie radny – odparła Dembkowi dyrektor szpitala i dodała, że gabinety dla pacjentów onkologii znajdują się na jednej kondygnacji. – Pozostałe pomieszczenia są niezbędne do uzyskania pozytywnej opinii sanepidu i będą wykorzystywane przez pracowników poradni.


BEZ PRECEDENSÓW
PANOWIE

Starosta Marek Polański prawdopodobnie zauważył, że odpowiedź dyrektor szpitala jest mało precyzyjna i sam włączył się do rozmowy. Powiedział, że „jeżeli są to pomieszczenia ogólnodostępne, to każdy ma prawo przyjść i sprawdzić, gdzie co jest zlokalizowane”. Dodał też, że tego typu wizyty muszą być wcześniej zaplanowane.

– Chodzi o to, żeby nie czynić precedensu – mówił starosta. – Jeżeli wszyscy radni by chcieli oglądać pomieszczenia, które będą dzierżawione, różnie to może wyglądać. Czasem to może być przy sali operacyjnej i nie wyobrażam sobie, żebyśmy robili wycieczki do tych pomieszczeń, bo to wiąże się również z bezpieczeństwem pacjentów i szpitala.

Starosta podpowiedział, że komisja rewizyjna (do której należy Dembek) może zapisać w swoim planie pracy kontrolowanie wszelkich spraw związanych z dzierżawą szpitalnych pomieszczeń: celowości, wysokości dzierżaw i czynszów, itp. Wtedy komisja będzie mogła wizytować pomieszczenia, ale też pod warunkiem, że nie będzie „innych przeciwwskazań”.

KRYSTIAN KNOBELZDORF
Radny
Eugeniusz Dembek
nie dostał zgody,
by przed głosowaniem
obejrzeć pomieszczenia,
które szpital
chce wydzierżawić
– Wniosek o udostępnienie pomieszczeń [szpitala] to chyba nie do mnie, panie radny – powiedziała do radnego Dembka dyrektor szpitala Iwona Orkiszewska
Starosta
Marek Polański
sam włączył się
do rozmowy i
wytłumaczył,
dlaczego nikt
„z marszu”
nie wpuścił
radnego Dembka
do wydzierżawionych
pomieszczeń
szpitala

W najem i dzierżawę

Powiatowi radni zgodzili się wydzierżawić kilka pomieszczeń w szpitalu, powierzchnię na korytarzach i kawałek elewacji budynku przychodni specjalistycznej.


Metr kwadratowy elewacji przychodni zostanie przeznaczony na powieszenie tablicy informacyjnej o tym, że w przychodni działa poradnia onkologiczna. Pomieszczenia dla onkologii to szatnia (o powierzchni 27,23 m2), pomieszczenia higieniczno-sanitarne (3,68 m2) i socjalne (12,08 m2).

W budynku głównym szpitala, w przychodni specjalistycznej i pawilonie psychiatrycznym wydzierżawiono po 2 m2 korytarzy w celu ustawienia tam automatów sprzedających kawę, herbatę i napoje.

Wynajęto też mieszkanie o pow. 47,36 m2 oraz dwa „pomieszczenia mieszkalne” o wielkości 16,17 m2 i 16,78 m2 wraz z kuchnią, łazienką i łącznikiem o pow. 16,09 m2 – wszystko z przeznaczeniem dla lekarzy pracujących w szpitalu.


  2015-01-07  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98667597REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.