Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
INFORMACJE
OPINIE
Zdrowie i uroda
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Szukaj
FORUM

INFORMACJE
Systematyczne wykradanie kasy z kasy
Płód dziecka znaleziony w lesie
Zjawa czy wabik na kierowców?
Porwali i katowali
Podpalił się z miłości...?
Wioskowa strzelanina
PKO Bank Polski w nowej wersji
Atak na plaży
Barbara Sowińska. Lekarka, która służyła ludziom
Jak zginął milicjant Tadeusz Kołecki
Marek Zdrojek. Dobry lekarz i dobry człowiek
Sposób na kolizyjne skrzyżowanie
Odpłynęła w wieczny rejs
Dyrektor szpitala zrezygnowała
Prokurator wchodzi w szpitalny spór
Droga ekspresowa S5 (za miedzą) finiszuje!
Znowu gromy nad szpitalem
„Popołudnie z Kulturą Ukraińską”
Niechciany burmistrz
Katarzyna Dzik złożyła mandat radnej
Więcej...

INFORMACJE

2011-05-11

Ginekolog przed sądem


Prokuratura postawiła lekarzowi z Lubawy zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu śp. Dominiki B. Dziewczynka, która urodziła się podczas dyżuru Ł., w wyniku choroby zmarła mając nieco ponad roczek.


W lipcu 2007 roku w iławskim szpitalu, podczas dyżuru ginekologa Sławomira Ł., przyszła na świat Dominika. Dziewczynka dostała 1 (na 10 możliwych) punkt w skali Apgar. Miała ciężką niewydolność krążeniowo-oddechową, a po 16 miesiącach w wyniku choroby zmarła w olsztyńskim szpitalu wojewódzkim.


CO ZARZUCA PROKURATOR

Iławska prokuratura stwierdza w akcie oskarżenia, że odpowiedzialność za chorobę – i pośrednio śmierć dziecka – ponosi Ł. Zarzuca się lekarzowi, na podstawie opinii biegłych, że w trakcie porodu ginekolog nie monitorował na bieżąco tętna dziecka, a w konsekwencji nie zdecydował na czas o cesarskim cięciu. Według specjalistów z Akademii Medycznej w Łodzi, poród był przeprowadzony nieprawidłowo, a dziecko urodziło się w głębokiej zamartwicy.

Rozprawę prowadziła sędzia Ewa Toczydłowska, kierująca wydziałem karnym w iławskim sądzie. Oskarżony lekarz pojawił się w sądzie wraz z obrońcą Markiem Urbańskim. Na rozprawę stawili się także rodzice zmarłej dziewczynki – jako oskarżyciele posiłkowi (którzy poprosili o nie ujawnianie personaliów i wizerunku) oraz reprezentująca ich Małgorzata Lubieniecka.

Adwokat lekarza już na początku wnioskował o odroczenie rozprawy i wniósł o przesłuchanie Ł. w obecności choćby przedstawiciela biegłych, którzy wydali niekorzystną dla oskarżonego opinię o przebiegu choroby. Dodał także, że nie otrzymał aktu oskarżenia. Poprosił też o przesłuchanie biegłych lekarzy w sprawie standardowych procedur przy porodzie.


WYPOWIE SIĘ PROFESOR

Sędzia Toczydłowska – mimo tego, że oskarżający prokurator Marcin Szklanny sprzeciwiał się wcześniej wnioskowi obrony – przychyliła się do wniosku i przesunęła termin kolejnej rozprawy na 3 czerwca. Przed sądem ma wówczas zeznawać prof. Sławomir Jędrzejczyk, specjalista ginekologii i położnictwa z łódzkiej akademii, który wydał niekorzystną dla iławskiego ginekologa opinię w tej sprawie.

Sędzia zapowiedziała rozpatrzenie ostatniego wniosku obrony pod koniec przewodu sądowego, gdy zostaną wykorzystane wszelkie dowody wniesione przez oskarżenie.

– Obrona wykorzystuje wszelkie możliwości formalne, żeby to postępowanie przedłużyć – skomentowała po rozprawie Lubieniecka. – Będę robiła jednak wszystko, aby to postępowanie trwało krótko. Z opinii biegłych wynika, że popełniono tu błąd, który kosztował życie dziecka moich klientów.

JUSTYNA JASKÓLSKA
współpraca oraz zdjęcia:
TOMASZ SŁAWIŃSKIOskarżony ginekolog wraz ze swoim obrońcą
Markiem UrbańskimRodzice zmarłej Dominiki przed salą rozpraw
dyskutowali z reprezentującą ich Małgorzatą Lubieniecką
oraz prokuratorem Marcinem Szklannym


Rozprawę prowadzi sędzia
Ewa Toczydłowska

  2011-05-11  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
93277993


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | INFORMACJE | OPINIE | Zdrowie i uroda | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2022 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.