Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

INFORMACJE

2012-07-04

Garażowa samowolka? Kto jest sprawcą?


Do Kuriera zgłosił się mieszkaniec bloków przy ulicy Smolki w Iławie. Zwrócił naszą uwagę na problem blaszanego garażu, który utrudnia parkowanie samochodów. Sąsiedzi podejrzewają, że jest to samowola.


Garaż, o którym mowa znajduje się dokładnie przy ul. Smolki obok bloku nr 25, naprzeciw marketu Biedronki. Obiekt stoi kilka lat.

Mieszkaniec osiedla, który zgłosił nam problem, wspomina, że właściciel garażu upomina kierowców, że tarasują mu dojazd do garażu. Jest to uciążliwe dla ogółu ze względu na ciasnotę na parkingu przy bloku. Dlatego czytelnik pan Wiesław poprosił nas o sprawdzenie podstawy: czy ten garaż w ogóle postawiono w takim miejscu legalnie?


ANNASZ I KAJFASZ

– Jeżeli blaszany obiekt pełni funkcje garażu, właściciel musi mieć pozwolenie na jego postawienie – tłumaczy Henryk Kamiński, z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Iławie. – Istnieje prawdopodobieństwo, że takie pozwolenie mógł dostać od starostwa. Z tego typu obiektami jest o tyle problem, że łatwo je postawić i zdemontować w kilka godzin. W ten sposób trudno jest zapanować nad możliwą samowolą budowlaną. By podjąć jakiekolwiek działanie, musimy mieć zgłoszenie na piśmie przez zainteresowaną problemem stronę.

Zadzwoniliśmy do starostwa i zapytaliśmy Benedykta Dudki, Dyrektora Wydziału Budownictwa, Architektury i Inwestycji o to, czy i kiedy zostało wystawione pozwolenie na budowę garażu.

– Nie mogę nic w tej sprawie powiedzieć, gdyż instytucją odpowiedzialną za sprawdzanie, czy dana osoba czy firma ma pozwolenie na budowę, jest powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego – mówi dyrektor.


WOJEWÓDZKI INSPEKTOR
PRZYJĄŁ ZGŁOSZENIE

Blaszak stoi na granicy terenów należących do Iławskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz spółdzielni mieszkaniowej „Praca”. Jak wyjaśnił nam Adam Bajda, dozorca bloku, ITBS-y zarządzają tylko budynkiem i nie mają wpływu na to, co dzieje się poza blokiem. Natomiast Wiesław Kuczmarski ze spółdzielni przypomina, że problem garażu badali już 1,5 roku temu.

– Sprawa garażu jest znam znana od lat – mówi. – Półtora roku temu chcieliśmy skontrolować właściciela tego obiektu, czy ma pozwolenie na jego budowę. Jednak wskazana przez nas osoba okazała się niewłaściwa i dalszych działań nie mogliśmy podjąć. Nie mamy prawnej możliwości ustalenia tożsamości właściciela garażu.

We wtorek rozmawialiśmy z Leopoldem Ażginem, wojewódzkim inspektorem nadzoru budowlanego. Wyjaśniliśmy mu, w czym tkwi problem. Inspektor nie odesłał nas z kwitkiem, a wręcz odwrotnie – przyjął zgłoszenie i zapewnił, że przekaże sprawę do zbadania podległemu sobie inspektoratowi powiatowemu w Iławie.

Do tematu zatem wrócimy.

ALEKSANDRA MALINOWSKACzy na postawienie tego obiektu wydano pozwolenie?
Sprawdzają to kompetentne – miejmy nadzieję – służby

  2012-07-04  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
100397472REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.