Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2006-09-27

Fabryka marzeń


Kilka miesięcy temu na specjalnej sesji Rady Miejskiej burmistrz Iławy Jarosław Maśkiewicz solennie zapewniał o inwestycji meblowego koncernu IKEA w Iławie. Do dziś budowa nie została rozpoczęta i nie ma też jakiejkolwiek decyzji Szwedów o podjęciu inwestycji w Iławie.


Podczas spotkania z radą burmistrz Iławy Jarosław Maśkiewicz solennie zapewniał o jesiennym terminie rozpoczęcia budowy zakładu Swedwood w Iławie, produkującego meble dla IKEA.


O SZWEDACH NA RAZIE CICHO

– Do starostwa nie wpłynął do tej pory wniosek koncernu Swedwood o pozwolenie na budowę – informuje wicestarosta Aleksandra Skubij.

Dyrektor Wojciech Chlubek (Swedwood Poland, oddział Grupa Tartaki) powiedział Kurierowi: – Nie można mówić o inwestycji w Iławie. Planujemy inwestycję na Warmii i Mazurach, a najbliższa realizacja to tartak w Wielbarku pod Szczytnem. Jest za wcześnie na określenie inwestycji w Iławie jako planowanej. Nie podjęto jeszcze żadnej decyzji. Na pewno nie można mówić o rozpoczęciu inwestycji w tym roku i uruchomieniu zakładu na początku następnego. Po prostu nie ma decyzji co do następnej lokalizacji.


LEŚNICY W SPRZECZNOŚCIACH

Tymczasem radio ESKA Iława w ostatni piątek nadało rozmowę z Alfredem Szlaskim, nadleśniczym z Kudyp w gminie Gietrzwałd pod Olsztynem. Szlaski stwierdził na antenie, że uczestniczył w spotkaniu ze Szwedami, na którym decyzja o inwestycji w Iławie została podjęta!

Zatelefonowaliśmy do nadleśniczego.

– Rozmawiano o inwestycji w Wielbarku i Iławie. Zakład w Iławie ma powstać ze względu na kadrę w Lubawie. Decyzja jest pewna na 99 proc. – powiedział Szlaski, który dopiero od nas dowiedział się, że jego głos krąży w radiowym eterze. – Nie wiedziałem o tym, że coś mówię w radiu. Nie będę więcej z nikim rozmawiał – powiedział i się rozłączył.

Z kolei Stanisław Dąbrowski, przedstawiciel nadrzędnej jednostki leśnej, czyli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, mówi:

– Na tę chwilę można mówić jedynie o inwestycji w Wielbarku pod Szczytnem, jednak Swedwood uzależniał tę inwestycję od dostarczenia drewna. Co do inwestycji w Iławie, to jestem zdziwiony wypowiedzią pana Szlaskiego. Nie jest on osobą upoważnioną do rozmów z mediami. W żadnej z rozmów z inwestorem nie słyszałem o budowie zakładu w Iławie. W tej sprawie najbardziej kompetentni są przedstawiciele inwestora – powiedział Dąbrowski.

– W spotkaniu ze Szwedami udziału nie brał żaden przedstawiciel Nadleśnictwa Iława – poinformował nas Jarosław Szustkowski, zastępca nadleśniczego.

BARTOSZ GONZALEZ


  2006-09-27  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98537146REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.