Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Więcej...

INFORMACJE

2006-09-27

Fabryka marzeń


Kilka miesięcy temu na specjalnej sesji Rady Miejskiej burmistrz Iławy Jarosław Maśkiewicz solennie zapewniał o inwestycji meblowego koncernu IKEA w Iławie. Do dziś budowa nie została rozpoczęta i nie ma też jakiejkolwiek decyzji Szwedów o podjęciu inwestycji w Iławie.


Podczas spotkania z radą burmistrz Iławy Jarosław Maśkiewicz solennie zapewniał o jesiennym terminie rozpoczęcia budowy zakładu Swedwood w Iławie, produkującego meble dla IKEA.


O SZWEDACH NA RAZIE CICHO

– Do starostwa nie wpłynął do tej pory wniosek koncernu Swedwood o pozwolenie na budowę – informuje wicestarosta Aleksandra Skubij.

Dyrektor Wojciech Chlubek (Swedwood Poland, oddział Grupa Tartaki) powiedział Kurierowi: – Nie można mówić o inwestycji w Iławie. Planujemy inwestycję na Warmii i Mazurach, a najbliższa realizacja to tartak w Wielbarku pod Szczytnem. Jest za wcześnie na określenie inwestycji w Iławie jako planowanej. Nie podjęto jeszcze żadnej decyzji. Na pewno nie można mówić o rozpoczęciu inwestycji w tym roku i uruchomieniu zakładu na początku następnego. Po prostu nie ma decyzji co do następnej lokalizacji.


LEŚNICY W SPRZECZNOŚCIACH

Tymczasem radio ESKA Iława w ostatni piątek nadało rozmowę z Alfredem Szlaskim, nadleśniczym z Kudyp w gminie Gietrzwałd pod Olsztynem. Szlaski stwierdził na antenie, że uczestniczył w spotkaniu ze Szwedami, na którym decyzja o inwestycji w Iławie została podjęta!

Zatelefonowaliśmy do nadleśniczego.

– Rozmawiano o inwestycji w Wielbarku i Iławie. Zakład w Iławie ma powstać ze względu na kadrę w Lubawie. Decyzja jest pewna na 99 proc. – powiedział Szlaski, który dopiero od nas dowiedział się, że jego głos krąży w radiowym eterze. – Nie wiedziałem o tym, że coś mówię w radiu. Nie będę więcej z nikim rozmawiał – powiedział i się rozłączył.

Z kolei Stanisław Dąbrowski, przedstawiciel nadrzędnej jednostki leśnej, czyli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, mówi:

– Na tę chwilę można mówić jedynie o inwestycji w Wielbarku pod Szczytnem, jednak Swedwood uzależniał tę inwestycję od dostarczenia drewna. Co do inwestycji w Iławie, to jestem zdziwiony wypowiedzią pana Szlaskiego. Nie jest on osobą upoważnioną do rozmów z mediami. W żadnej z rozmów z inwestorem nie słyszałem o budowie zakładu w Iławie. W tej sprawie najbardziej kompetentni są przedstawiciele inwestora – powiedział Dąbrowski.

– W spotkaniu ze Szwedami udziału nie brał żaden przedstawiciel Nadleśnictwa Iława – poinformował nas Jarosław Szustkowski, zastępca nadleśniczego.

BARTOSZ GONZALEZ


  2006-09-27  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
103184910REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.