Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2008-02-06

Ex-dyrektor szpitala obwiniony o wyprowadzanie pieniędzy


Wiesława Jastrząb, dyrektor Powiatowego Szpitala w Iławie, zarzuciła swojemu poprzednikowi nielegalne wyprowadzanie pieniędzy ze szpitala na swoje konto. To dodatkowo podgrzało atmosferę wokół iławskiej lecznicy, gdzie wciąż nierozwiązany pozostaje konflikt dyrekcji z lekarzami.


Przypomnijmy. W poprzednim Kurierze pisaliśmy, że lekarze pracujący w Powiatowym Szpitalu w Iławie masowo złożyli wypowiedzenia. Powodem odejścia z pracy była m.in. niemożność porozumienia się z dyrektor Wiesławą Jastrząb co do warunków pracy, w tym finansowych.

Konflikt lekarze-dyrekcja trwa od jesieni zeszłego roku, kiedy to Jastrząb, niedługo objęciu stanowiska, zabrała lekarzom tzw. premie zadaniowe za zajęcia dodatkowe zajęcia wykonywane w standardowym czasie pracy. M.in. z tego powodu medycy weszli z dyrektorką w spór zbiorowy.

Od nowego roku sprawę dodatkowo komplikuje prawne ograniczenie czasu pracy lekarzy do 48 godzin tygodniowo. Jeśli lekarz ma pracować więcej, wówczas musi wyrazić na to zgodę i podpisać z pracodawcą stosowne porozumienie, którego w iławskim szpitalu do dziś nie ma. Lekarze nie godzą się na zaproponowana przez dyrektor 10-procentową podwyżkę płac. Uważają także, że Wiesława Jastrząb wprowadza podziały w załodze placówki oraz nie ma wizji jej rozwoju.


WYPROWADZANO PIENIĄDZE?

Dyrektor ma swoje argumenty przeciwko lekarzom. Do ordynatorów na przykład ma pretensje o złe rozpisywanie dyżurów.

– Zaczynam się przyzwyczajać do skarg pacjentów, którzy przychodzą do mnie – mówiła z kolei dyrektor na sesji Rady Powiatu Iławskiego, która odbyła się w ostatni czwartek. Zarzuciła lekarzom nawet sabotaż. – Jak można blokować kontrakt? Bardzo prosto: odsyłając pacjentów w kolejkę mimo tego, że na oddziałach są wolne łóżka.

Kolejny ciężki zarzut pod adresem tego, co działo się w szpitalu przed przyjściem do niego dyrektor Jastrząb, dotyczył samego Przemysława Ramela, poprzedniego dyrektora.

– Mój poprzednik w okresie pełnienia funkcji dyrektora nielegalnie wyprowadził, to mówię z pełną odpowiedzialnością, z majątku szpitala na swoją rzecz bardzo wysokie środki finansowe – mówiła Wiesława Jastrząb. – Ta sprawa jest badana i myślę, że przyjdzie czas, kiedy powiadomimy odpowiednie organa.

Jastrząb nie podała szczegółów tego procederu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że sprawę nieprawidłowości w finansach szpitala (ich skala ma wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych) badają prawnicy.

– Kategorycznie odrzucam te zarzuty – komentuje słowa swojej następczyni Przemysław Ramel. – Nie znam ich zresztą dokładnie. Po zapoznaniu się z tymi zarzutami ustosunkuję się do nich szczegółowo.

Ramel podobnie jak jego koledzy, także złożył wypowiedzenie z pracy w iławskim szpitalu, gdzie jest ginekologiem.


ZARABIALI NAWET PO 20 TYSIĘCY

Radny powiatowy Mirosław Ukleja zapytał na sesji o podobno wysokie zarobki lekarzy.

– Jest grupa, zdecydowana grupa lekarzy, którzy zarabiają nieprzyzwoite pieniądze – odpowiedziała dyrektor Jastrząb. – To poziomy naprawdę od kilkunastu do dwudziestu tysięcy złotych. Nas na to nie stać.

Według informacji o zarobkach w szpitalu za pierwsze półrocze 2007 roku, kiedy to jeszcze nie kierowała nim Wiesława Jastrząb, największe średnie miesięczne wynagrodzenie brutto miał specjalista chorób wewnętrznych – 20.276 zł. W sumie trzynastu lekarzy miało zarobki powyżej 10 tys. zł brutto, zaś kolejnych trzydziestu – powyżej 6 tys. zł.

Dziś łącznie takich wynagrodzeń w iławskim szpitalu już nie ma. Nie ma też porozumienia. W jego nawiązaniu pomóc ma dyrekcji i lekarzom Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego. Pierwsze spotkanie mediacyjne odbyło się w ostatni piątek, kolejne jeszcze w tym tygodniu.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI
Dyrektor szpitala Wiesława Jastrząb publicznie zarzuciła
swojemu poprzednikowi nielegalne wyprowadzanie pieniędzy
z placówki, obwiniany jednak kategorycznie zaprzeczaNa ostatniej sesji rady powiatu słowom dyrektor Jastrząb przysłuchiwała się nieliczna grupa pracowników szpitala. Wśród nich nie było lekarzy

  2008-02-06  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98667586REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.