Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Paszport wyrobisz w Iławie!
Czy przewodniczący Brzozowski straci mandat?
Znany muzyk jazzowy oskarżony o pedofilię
Remont mieszkania ITBS. Chciałam tylko normalności.
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Więcej...

INFORMACJE

2008-02-06

Ex-dyrektor szpitala obwiniony o wyprowadzanie pieniędzy


Wiesława Jastrząb, dyrektor Powiatowego Szpitala w Iławie, zarzuciła swojemu poprzednikowi nielegalne wyprowadzanie pieniędzy ze szpitala na swoje konto. To dodatkowo podgrzało atmosferę wokół iławskiej lecznicy, gdzie wciąż nierozwiązany pozostaje konflikt dyrekcji z lekarzami.


Przypomnijmy. W poprzednim Kurierze pisaliśmy, że lekarze pracujący w Powiatowym Szpitalu w Iławie masowo złożyli wypowiedzenia. Powodem odejścia z pracy była m.in. niemożność porozumienia się z dyrektor Wiesławą Jastrząb co do warunków pracy, w tym finansowych.

Konflikt lekarze-dyrekcja trwa od jesieni zeszłego roku, kiedy to Jastrząb, niedługo objęciu stanowiska, zabrała lekarzom tzw. premie zadaniowe za zajęcia dodatkowe zajęcia wykonywane w standardowym czasie pracy. M.in. z tego powodu medycy weszli z dyrektorką w spór zbiorowy.

Od nowego roku sprawę dodatkowo komplikuje prawne ograniczenie czasu pracy lekarzy do 48 godzin tygodniowo. Jeśli lekarz ma pracować więcej, wówczas musi wyrazić na to zgodę i podpisać z pracodawcą stosowne porozumienie, którego w iławskim szpitalu do dziś nie ma. Lekarze nie godzą się na zaproponowana przez dyrektor 10-procentową podwyżkę płac. Uważają także, że Wiesława Jastrząb wprowadza podziały w załodze placówki oraz nie ma wizji jej rozwoju.


WYPROWADZANO PIENIĄDZE?

Dyrektor ma swoje argumenty przeciwko lekarzom. Do ordynatorów na przykład ma pretensje o złe rozpisywanie dyżurów.

– Zaczynam się przyzwyczajać do skarg pacjentów, którzy przychodzą do mnie – mówiła z kolei dyrektor na sesji Rady Powiatu Iławskiego, która odbyła się w ostatni czwartek. Zarzuciła lekarzom nawet sabotaż. – Jak można blokować kontrakt? Bardzo prosto: odsyłając pacjentów w kolejkę mimo tego, że na oddziałach są wolne łóżka.

Kolejny ciężki zarzut pod adresem tego, co działo się w szpitalu przed przyjściem do niego dyrektor Jastrząb, dotyczył samego Przemysława Ramela, poprzedniego dyrektora.

– Mój poprzednik w okresie pełnienia funkcji dyrektora nielegalnie wyprowadził, to mówię z pełną odpowiedzialnością, z majątku szpitala na swoją rzecz bardzo wysokie środki finansowe – mówiła Wiesława Jastrząb. – Ta sprawa jest badana i myślę, że przyjdzie czas, kiedy powiadomimy odpowiednie organa.

Jastrząb nie podała szczegółów tego procederu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że sprawę nieprawidłowości w finansach szpitala (ich skala ma wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych) badają prawnicy.

– Kategorycznie odrzucam te zarzuty – komentuje słowa swojej następczyni Przemysław Ramel. – Nie znam ich zresztą dokładnie. Po zapoznaniu się z tymi zarzutami ustosunkuję się do nich szczegółowo.

Ramel podobnie jak jego koledzy, także złożył wypowiedzenie z pracy w iławskim szpitalu, gdzie jest ginekologiem.


ZARABIALI NAWET PO 20 TYSIĘCY

Radny powiatowy Mirosław Ukleja zapytał na sesji o podobno wysokie zarobki lekarzy.

– Jest grupa, zdecydowana grupa lekarzy, którzy zarabiają nieprzyzwoite pieniądze – odpowiedziała dyrektor Jastrząb. – To poziomy naprawdę od kilkunastu do dwudziestu tysięcy złotych. Nas na to nie stać.

Według informacji o zarobkach w szpitalu za pierwsze półrocze 2007 roku, kiedy to jeszcze nie kierowała nim Wiesława Jastrząb, największe średnie miesięczne wynagrodzenie brutto miał specjalista chorób wewnętrznych – 20.276 zł. W sumie trzynastu lekarzy miało zarobki powyżej 10 tys. zł brutto, zaś kolejnych trzydziestu – powyżej 6 tys. zł.

Dziś łącznie takich wynagrodzeń w iławskim szpitalu już nie ma. Nie ma też porozumienia. W jego nawiązaniu pomóc ma dyrekcji i lekarzom Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego. Pierwsze spotkanie mediacyjne odbyło się w ostatni piątek, kolejne jeszcze w tym tygodniu.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI
Dyrektor szpitala Wiesława Jastrząb publicznie zarzuciła
swojemu poprzednikowi nielegalne wyprowadzanie pieniędzy
z placówki, obwiniany jednak kategorycznie zaprzeczaNa ostatniej sesji rady powiatu słowom dyrektor Jastrząb przysłuchiwała się nieliczna grupa pracowników szpitala. Wśród nich nie było lekarzy

  2008-02-06  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
104395660REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.