Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Adam Żyliński dementuje plotki: Nigdzie się nie wybieram
Remont wiaduktu: Toniemy w korkach
Dojechali na wstecznym
Leśna Banda!
Burmistrz milioner
Szatan w rękach aniołów
Skarga na szpital. Pytania bez odpowiedzi
Potwór i morderca spod matki serca
Morderstwo przy tartaku
Mąż Niemiec nie jest zły!
Czy Jeziorak odpędza burze?
PSL chce zniesienia dwukadencyjności w gminach
Burmistrz bez zaufania
Śmierć za 10 tysięcy złotych
3-latek odnaleziony na mokradłach w lesie!
Seks pod balkonem
Szok! U denstysty NFZ już nie pomoże!
Z maczetą na księdza
Nowa szefowa rady miejskiej
Dogrywka: Trzaskowski kontra Nawrocki
Więcej...

INFORMACJE

2005-05-11

Dziennikarz w sądzie


W ośrodku wypoczynkowym „Tarda” koło Miłomłyna spotkali się sędziowie Sądu Okręgowego w Olsztynie i dziennikarze – sprawozdawcy sądowi. Jedni od drugich uczyli się fachu.

W spotkaniu udział wzięło kilkunastu olsztyńskich sędziów oraz przedstawiciele kilkunastu redakcji telewizyjnych, radiowych i prasowych, nie tylko z naszego województwa.

Gwoździem programu była inscenizacja rozprawy sądowej, gdzie dziennikarze grali m.in. sędziów, adwokatów, strony i świadków, zaś sędziowie wcielili się w dziennikarzy – przygotowywali relacje z rozprawy, wcześniej za zgodą sądu rejestrując jej przebieg.

Temat do osądzenia był trudny – oskarżony został człowiek, który w obronie własnej pobił napastnika tak mocno, że ten dwa dni później zmarł. Dziennikarski sąd skazał co prawda zabójcę na 2 lata więzienia, ale wykonanie kary zawiesił!

Dzięki warsztatom lepiej poznaliśmy oczekiwania sędziów względem nas, dziennikarzy i vice versa, co – mamy nadzieję – ułatwi nam pracę z sądami także na iławskim gruncie.

Gospodarzem warsztatów była sędzia Anna Wesołowska ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, Grzegorz Wiaderek z Fundacji im. Stefana Batorego oraz Łukasz Bojarski z Helsińskiej Fundacja Praw Człowieka.

„Kuriera” natomiast reprezentowali: Jarek Synowiec i Magda Majewska (w inscenizacji jako prokuratorzy), Asia Majewska (jako lekarka pogotowia) i Radek Safianowski (jako przedstawiciel społeczny).




Naczelny „Kuriera” Jarek Synowiec (po lewej), na co dzień nękany przez różne sądy, a tu w roli... prokuratora, przepytywany jest przez sędziego Waldemara Pałkę (w roli dziennikarza telewizyjnego), na co dzień rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Olsztynie.


  2005-05-11  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
116107855



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Stopka | Wyszukiwarka
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2025 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.