Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Więcej...

INFORMACJE

2008-06-18

Dyrektor Elżbiety Gelert recepta dla szpitala


– Cieszę się, że mam okazję poprowadzić iławski szpital, przynajmniej przez jakiś okres – mówi Elżbieta Gelert. Od poniedziałku (16 czerwca) ruszył ponownie oddział wewnętrzny, zatem szpital powrócił organizacyjnie do stanu sprzed majowego protestu lekarzy.


Jak informuje Gelert, efektem zawieszenia w maju działania trzech oddziałów (pediatria, neurologia i interna) jest ubytek w kontrakcie szpitala z NFZ około 800 tysięcy złotych w maju i 300 w czerwcu.


SZYBKO NADROBIĆ

To są jedynie straty związane z niewypełnieniem kontraktu – mówi p.o. dyrektora szpitala. – Dochodzą jeszcze koszty utrzymania, mimo że szpital nie wykonywał pełnych zleceń. Te straty sięgają rzędu miliona złotych.

Gelert przekonuje, że łączną stratę – około 2 milionów zł – trzeba będzie odrobić w trakcie roku. Strat nie przyniósł oddział psychiatryczny oraz przyszpitalne przychodnie, które wyrobiły 80% kontraktu.

Elżbieta Gelert naszkicowała radnym plany restrukturyzacyjne. Szczególną uwagę poświęci dwóm poradniom: alergologicznej i endokrynologicznej.

– Mamy w tych poradniach po jednym lekarzu – mówi. – Obecnie zgłosili oni gotowość podpisania bezpośredniego kontraktu z NFZ, a to zmusza szpital do likwidacji poradni.

Elżbieta Gelert zapewnia, że ci specjaliści za takie same pieniądze i w ramach tego samego kontraktu będą wykonywali swoją działalność. Zatem bezpieczeństwo pacjentów nie będzie zagrożone.


TRZY KROKI KU DOSKONAŁOŚCI

Więcej zmian do końca roku nie planujemy – informuje nowa dyrektor. – Choć to nie oznacza, że nie będziemy się przygotowywać do wielkich zmian systemowych. Po pierwsze: poprawa warunków bytowych pacjenta. Są pieniądze na to, by szpital remontować, zwiększyć przede wszystkim liczbę łazienek.

Po drugie dyrektor przekonuje, jak ważne jest zaopatrzenie szpitala w sprzęt, ponieważ w przyszłości zmieni się formuła szpitali, więc i sposób ich rozliczania.

– To rozliczanie będzie lepiej punktowane, jeśli szpital będzie posiadał sprzęt diagnostyczny – mówi Gelert. – To będzie opłacalne dla obu stron. Dla pacjenta, bo będzie zdiagnozowany, i dla szpitala również.

Kształcenie i doskonalenie zawodowe personelu oraz pozyskiwanie specjalistów z zewnątrz to ostatni aspekt tworzenia nowoczesnej placówki medycznej, który w Iławie chce realizować Elżbieta Gelert. I jak mówi –wierzy, że się uda.

JUSTYNA JASKÓLSKA

  2008-06-18  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
103703702REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.