Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
OSTATECZNE STARCIE
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Wracał od dziewczyny
Więcej...

INFORMACJE

2008-06-18

Dyrektor Elżbiety Gelert recepta dla szpitala


– Cieszę się, że mam okazję poprowadzić iławski szpital, przynajmniej przez jakiś okres – mówi Elżbieta Gelert. Od poniedziałku (16 czerwca) ruszył ponownie oddział wewnętrzny, zatem szpital powrócił organizacyjnie do stanu sprzed majowego protestu lekarzy.


Jak informuje Gelert, efektem zawieszenia w maju działania trzech oddziałów (pediatria, neurologia i interna) jest ubytek w kontrakcie szpitala z NFZ około 800 tysięcy złotych w maju i 300 w czerwcu.


SZYBKO NADROBIĆ

To są jedynie straty związane z niewypełnieniem kontraktu – mówi p.o. dyrektora szpitala. – Dochodzą jeszcze koszty utrzymania, mimo że szpital nie wykonywał pełnych zleceń. Te straty sięgają rzędu miliona złotych.

Gelert przekonuje, że łączną stratę – około 2 milionów zł – trzeba będzie odrobić w trakcie roku. Strat nie przyniósł oddział psychiatryczny oraz przyszpitalne przychodnie, które wyrobiły 80% kontraktu.

Elżbieta Gelert naszkicowała radnym plany restrukturyzacyjne. Szczególną uwagę poświęci dwóm poradniom: alergologicznej i endokrynologicznej.

– Mamy w tych poradniach po jednym lekarzu – mówi. – Obecnie zgłosili oni gotowość podpisania bezpośredniego kontraktu z NFZ, a to zmusza szpital do likwidacji poradni.

Elżbieta Gelert zapewnia, że ci specjaliści za takie same pieniądze i w ramach tego samego kontraktu będą wykonywali swoją działalność. Zatem bezpieczeństwo pacjentów nie będzie zagrożone.


TRZY KROKI KU DOSKONAŁOŚCI

Więcej zmian do końca roku nie planujemy – informuje nowa dyrektor. – Choć to nie oznacza, że nie będziemy się przygotowywać do wielkich zmian systemowych. Po pierwsze: poprawa warunków bytowych pacjenta. Są pieniądze na to, by szpital remontować, zwiększyć przede wszystkim liczbę łazienek.

Po drugie dyrektor przekonuje, jak ważne jest zaopatrzenie szpitala w sprzęt, ponieważ w przyszłości zmieni się formuła szpitali, więc i sposób ich rozliczania.

– To rozliczanie będzie lepiej punktowane, jeśli szpital będzie posiadał sprzęt diagnostyczny – mówi Gelert. – To będzie opłacalne dla obu stron. Dla pacjenta, bo będzie zdiagnozowany, i dla szpitala również.

Kształcenie i doskonalenie zawodowe personelu oraz pozyskiwanie specjalistów z zewnątrz to ostatni aspekt tworzenia nowoczesnej placówki medycznej, który w Iławie chce realizować Elżbieta Gelert. I jak mówi –wierzy, że się uda.

JUSTYNA JASKÓLSKA

  2008-06-18  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97234750REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.