Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
OSTATECZNE STARCIE
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Wracał od dziewczyny
Więcej...

INFORMACJE

2006-10-04

Dopada ich sprawiedliwość


Edyta Kocyła, była dziennikarka skandalizującej lokalnej gazety „Iławski Tydzień”, wygrała w sądzie pracy sprawę o wypłatę zaległych wynagrodzeń. W sądzie i na policji toczą się dalsze sprawy przeciwko wydawcom upadłej gazety.


Opinia publiczna kojarzy nieistniejący już „Iławski Tydzień” jako tytuł jednoznacznie promujący osobę burmistrza Jarosława Maśkiewicza i jako publikator skandalizujących, erotycznych zdjęć.

Proces o wypłatę świadczeń trwał zaledwie kilka tygodni. Edyta Kocyła domagała się wypłaty zaległych wynagrodzeń za pracę w tygodniku. Wydawcy IT – Przemysław K. i Rafał J. – dowodzili przed sądem, że była dziennikarka dostała część pieniędzy.

– Powódka domagała się pieniędzy za 4 miesiące. Dostała pieniądze, ale nie podpisała listy płac. Nie mogliśmy udowodnić, że należą się jej mniejsze pieniądze niż wnioskowała – tłumaczył się Kurierowi już po wyroku współwłaściciel wydawnictwa Przemysław K. – Nasze zobowiązania dotyczą jedynie dwóch miesięcy. Edyta Kocyła odstąpiła od większości roszczeń. We wniosku znalazł się też zarzut mobbingu i wniosek o zwrot należności za delegacje służbowe. Zawarta ugoda mówi o wypłacie 3.500 złotych, co w zasadzie jest równowartością wynagrodzenia za dwa miesiące pracy i takie rozstrzygnięcie nas zadowala.


NIE ŚPIĄ SPOKOJNIE

Była dziennikarka IT jest zadowolona z rozstrzygnięcia.

– Zrezygnowałam z części roszczeń finansowych, czyli wypłaty za delegacje. Postanowiłam „darować” byłym pracodawcom ok. 1.500 zł po to, by zakończyć tę sprawę jak najszybciej – mówi Kocyła. – Doszłam do wniosku, że porozumienie będzie dla mnie lepsze, niż kontaktowanie się z obydwoma panami przez kilka kolejnych miesięcy. Zrezygnowałam z części pozwu, ale nie z powodu, który wymieniają moi adwersarze – nie ugięłam się pod wpływem ich argumentów, bo żadne argumenty nie zdążyły paść. Wygląda na to, że wygrałam, gdyż, idąc na ugodę, wydawcy przyznali mi rację. Dostałam to, co mi się należało, czyli zaległe wypłaty. Wszyscy uwikłani w tę sprawę znają prawdę, cieszy mnie więc fakt, że panowie J. i K. z powodu gryzącego ich sumienia nie mogą spać spokojnie.
Jeśli przegrani uchylać się będą z wypłaceniem zasądzonej kwoty, wówczas zajmie się nimi komornik.


POWIĄZANIA Z RATUSZEM
I KOLEJNE SPRAWY W SĄDZIE

Co ciekawe, pełnomocnikiem w sądzie wydawców „Iławskiego Tygodnia” był Dariusz Obara, na co dzień... radca prawny iławskiego ratusza.

To nie jedyne powiązanie gazety z Urzędem Miasta i osobą burmistrza Jarosława Maśkiewicza. Wydawnictwo wspierane było również urzędowymi ogłoszeniami oraz wynajmowało od miasta lokal, za co do tej nie zapłaciło ani złotówki! Zabiegi te nie uchroniły tygodnika przed upadkiem.

Dziś w sądzie gospodarczym trwa proces o zwrot zaległego czynszu (miasto reprezentuje ITBS), którego uzbierało się około 10 tys. zł.

Na tym nie koniec kłopotów Przemysława K. i Rafała J. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, policja prowadzi śledztwo w jeszcze innej sprawie gospodarczej (z doniesienia jednej z instytucji państwowych), w którą zamieszani są ex-wydawcy. Do wątku tego wrócimy.

BARTOSZ GONZALEZ
RADOSŁAW SAFIANOWSKIEx-wydawcy „Iławskiego Tygodnia” Rafał J. i Przemysław K. (od prawej) nie kryli swoich dobrych układów z włodarzami Iławy (Jarosław M., trzeci od prawej) i Susza (Jan S., po lewej). Dziś cała czwórka ma kłopoty z prawem, a Jarosław M. jest
już skazany nieprawomocnym wyrokiem I instancji
w sprawie tzw. znikających ulic w Lubawie.

  2006-10-04  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97236752REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.