Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Więcej...

INFORMACJE

2007-01-10

Dłuuugi atrybut kobiecości


Spacerując po ulicach spotyka się z życzliwością ludzi. Zachwycają się jej włosami. Z tego powodu mężczyźni obdarowują ją nawet podarkami, a w sklepach ma rabaty! Wspomnienia z dzieciństwa i znajomi nie pozwalają ściąć jej włosów.


Dorota Chojnowska (33 lata) jest mieszanką Iławy.

– W drugiej klasie podstawówki na komunię rodzice postanowili zaprowadzić mnie do fryzjera – wspomina. – Już wtedy miałam bardzo długie włosy, a że panowała moda na „grzybka”, właśnie tak zostałam obcięta. Włosy były dość grube, dlatego nie chciały się zbytnio układać. Wyglądałam źle, więc następnego dnia poszłam raz jeszcze do fryzjera i zostałam już ostrzyżona na pół-męsko. W sklepach sprzedawczynie pytały: „Co chcesz chłopczyku?”. Było mi przykro i dlatego postanowiłam, że już nigdy włosów nie zetnę...


OGÓLNY ZACHWYT

Tak minęła podstawówka, szkoła średnia. W rytmie ciągłej nauki nie myślała o swoich włosach. Nie zauważyła nawet jak urosły! Dopiero, kiedy ludzie zaczęli się nimi zachwycać, odczuła, że są naprawdę długie!!!

– Mężczyźni w pociągu ustępowali mi miejsca. Kiedy poszłam do sklepu, gdzie sprzedawał mężczyzna, dostawałam prezencik albo rabat. Było to bardzo miłe – opowiada z uśmiechem. – Wszyscy przekonywali, abym nigdy nie ścinała włosów. Gdyby to ode mnie zależało, pewnie bym je ścięła, ale tak mnie ludzie podbudowywali, że nigdy tego nie zrobiłam.


KAWAŁ Z NIMI ROBOTY

Pielęgnacja takich włosów to bardzo trudne zadanie. Na przykład na całkowite wyschnięcie tak długich włosów bez użycia suszarki potrzeba... około 2 dni...! Rozczesywanie po umyciu zajmuje pani Dorocie około 30 minut, zaś po nocy, kiedy to włosy zaplątywane są w warkocza, aby łatwiej się spało, rozczesywanie zajmuje 5-10 minut.


... I STRACHU

Są przyjemności, ale również zdarza się wielki strach. Jedna z takich historii przytrafiła się pani Dorocie w iławskim autobusie.

– Jechałam z córką rano do pracy. W pewnym momencie coś zaczęło uderzać i poczułam, że wciąga mi włosy! – wspomina z przejęciem. – Silnik, który znajdował się pod siedzeniem, dziwnie chodził. Siedział koło mnie mężczyzna i zapytałam: „Czy mógłby pan się podnieść?”. Spojrzał na mnie ze zdziwieniem, a potem się podniósł. Ale czułam, że dalej mnie coś ciągnie, serce zaczęło mi szybciej bić. „Coś mnie wciąga”, pomyślałam. Autobus odjeżdża, a mnie coraz bardziej ciągnie, wszystko koło głowy mnie bolało! W tym samym autobusie jechała znajoma z osiedla. Zobaczyła, co się ze mną dzieje: miałam już łzy w oczach i widziałam oczyma wyobraźni, jak wyrywa mi połowę włosów! Znajoma podeszła do kierowcy, a ten się zatrzymał i wszystko skończyło się dobrze. Cały dzień potem bolała mnie głowa. Teraz, kiedy siadam do autobusu, to bardzo uważnie patrzę!

Pani Dorota ma 9-letnią córkę. Ta zapytana, czy również chciałaby mieć takie włosy jak mama, odpowiedziała „tak”.

WIOLETTA ZAKRZEWSKA
Dorota Chojnowska i jej włosy o długości ponad metra!

  2007-01-10  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97320564REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.