Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Remont mieszkania ITBS. Chciałam tylko normalności.
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Więcej...

INFORMACJE

2007-01-10

Dłuuugi atrybut kobiecości


Spacerując po ulicach spotyka się z życzliwością ludzi. Zachwycają się jej włosami. Z tego powodu mężczyźni obdarowują ją nawet podarkami, a w sklepach ma rabaty! Wspomnienia z dzieciństwa i znajomi nie pozwalają ściąć jej włosów.


Dorota Chojnowska (33 lata) jest mieszanką Iławy.

– W drugiej klasie podstawówki na komunię rodzice postanowili zaprowadzić mnie do fryzjera – wspomina. – Już wtedy miałam bardzo długie włosy, a że panowała moda na „grzybka”, właśnie tak zostałam obcięta. Włosy były dość grube, dlatego nie chciały się zbytnio układać. Wyglądałam źle, więc następnego dnia poszłam raz jeszcze do fryzjera i zostałam już ostrzyżona na pół-męsko. W sklepach sprzedawczynie pytały: „Co chcesz chłopczyku?”. Było mi przykro i dlatego postanowiłam, że już nigdy włosów nie zetnę...


OGÓLNY ZACHWYT

Tak minęła podstawówka, szkoła średnia. W rytmie ciągłej nauki nie myślała o swoich włosach. Nie zauważyła nawet jak urosły! Dopiero, kiedy ludzie zaczęli się nimi zachwycać, odczuła, że są naprawdę długie!!!

– Mężczyźni w pociągu ustępowali mi miejsca. Kiedy poszłam do sklepu, gdzie sprzedawał mężczyzna, dostawałam prezencik albo rabat. Było to bardzo miłe – opowiada z uśmiechem. – Wszyscy przekonywali, abym nigdy nie ścinała włosów. Gdyby to ode mnie zależało, pewnie bym je ścięła, ale tak mnie ludzie podbudowywali, że nigdy tego nie zrobiłam.


KAWAŁ Z NIMI ROBOTY

Pielęgnacja takich włosów to bardzo trudne zadanie. Na przykład na całkowite wyschnięcie tak długich włosów bez użycia suszarki potrzeba... około 2 dni...! Rozczesywanie po umyciu zajmuje pani Dorocie około 30 minut, zaś po nocy, kiedy to włosy zaplątywane są w warkocza, aby łatwiej się spało, rozczesywanie zajmuje 5-10 minut.


... I STRACHU

Są przyjemności, ale również zdarza się wielki strach. Jedna z takich historii przytrafiła się pani Dorocie w iławskim autobusie.

– Jechałam z córką rano do pracy. W pewnym momencie coś zaczęło uderzać i poczułam, że wciąga mi włosy! – wspomina z przejęciem. – Silnik, który znajdował się pod siedzeniem, dziwnie chodził. Siedział koło mnie mężczyzna i zapytałam: „Czy mógłby pan się podnieść?”. Spojrzał na mnie ze zdziwieniem, a potem się podniósł. Ale czułam, że dalej mnie coś ciągnie, serce zaczęło mi szybciej bić. „Coś mnie wciąga”, pomyślałam. Autobus odjeżdża, a mnie coraz bardziej ciągnie, wszystko koło głowy mnie bolało! W tym samym autobusie jechała znajoma z osiedla. Zobaczyła, co się ze mną dzieje: miałam już łzy w oczach i widziałam oczyma wyobraźni, jak wyrywa mi połowę włosów! Znajoma podeszła do kierowcy, a ten się zatrzymał i wszystko skończyło się dobrze. Cały dzień potem bolała mnie głowa. Teraz, kiedy siadam do autobusu, to bardzo uważnie patrzę!

Pani Dorota ma 9-letnią córkę. Ta zapytana, czy również chciałaby mieć takie włosy jak mama, odpowiedziała „tak”.

WIOLETTA ZAKRZEWSKA
Dorota Chojnowska i jej włosy o długości ponad metra!

  2007-01-10  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
103865262REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.