Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Więcej...

INFORMACJE

2013-05-22

Dla Hordejuk urlop u (politycznej) rodziny


Komisarz Elbląga powołał na stanowisko swojego doradcy Bernadetę Hordejuk. Iławianka to wpływowa polityk Platformy Obywatelskiej, do tej pory zatrudniona jako doradca-koordynator w iławskim starostwie, gdzie odpowiadała m.in. za pracę szpitala.



Mieszkańcy Elbląga odwołali w referendum 14 kwietnia 2013 roku prezydenta Grzegorza Nowaczyka (Platforma Obywatelska) oraz radę miejską. Odbyło się ono na wniosek grupy Wolny Elbląg, która zarzucała lokalnym władzom niekompetencję, arogancję i utratę zaufania mieszkańców.

Od początku tego miesiąca funkcję prezydenta oraz rady pełni komisarz Marek Bojarski. 15 maja powołał na swojego doradcę Bernadetę Hordejuk (49 l.), była wiceburmistrz Iławy, która obecnie pracuje na stanowisku doradcy-koordynatora w iławskim starostwie. Odpowiada za pracę szpitala. Jest też radną Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego i przewodniczącą Klubu Radnych PO. Szefowa koła PO w Iławie. Pełni funkcję w spółkach: Energetyka Cieplna, Iławskie Wodociągi oraz Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego w Olsztynie.

Hordejuk przewodniczy też Radzie Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, gdzie dyrektorem jest elbląska posłanka PO Elżbieta Gelert, była dyrektor szpitala w Iławie, a potem doradca dyrektora.


DYREKTOR KOMISARZ

Z kolei Marek Bojarski od kilku miesięcy jest dyrektorem Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, instytucji podległej samorządowi województwa. Jest członkiem władz powiatowych Platformy Obywatelskiej w Szczytnie. W ostatnich wyborach bez powodzenia kandydował z list tej partii do Rady Powiatu Szczycieńskiego. Dziś w elbląskich mediach nie unika chwalenia odwołanych w referendum władz Elbląga.

Był komisarzem już trzykrotnie: w gminie Dźwierzuty, Sorkwity oraz ostatnio w Ostródzie. Doradców powoływał w dwóch ostatnich przypadkach.

Zapytaliśmy Bojarskiego, za czego wynika konieczność posiadania doradcy i jaka będzie jego rola.

– Wraz z odwołanym prezydentem Elbląga odeszło także trzech wiceprezydentów odpowiedzialnych za różne dziedziny funkcjonowania miasta – mówi Marek Bojarski. – Tym samym pozostał rozległy obszar spraw, które w mieście tak dużym jak Elbląg należy prowadzić. Dla sprawnego podejmowania decyzji administracyjnych, których to miasto wymaga po referendum i do czasu wyborów, pojawiła się potrzeba ich konsultowania i podejmowania wspólnie z osobą, która ma duże doświadczenie samorządowe i pani Hordejuk jest tego gwarantem.

Do głównych obowiązków doradcy będzie należało prowadzenie, wspólnie z komisarzem, spraw bieżących oraz nadzór nad inwestycjami unijnymi.


URLOP W STAROSTWIE

Doradcy nie wybrano w drodze konkursu. Hordejuk otrzymała osobiście od Bojarskiego propozycję objęcia funkcji. A co z jej pracą w iławskim starostwie?

– W momencie objęcia funkcji doradcy w Elblągu przeszłam na urlop w starostwie, natomiast pełnienie funkcji w spółkach handlowych nie wchodzi w sprzeczność z zadaniami pełnionymi obecnie w Elblągu – tłumaczy Hordejuk.

Jak mówi, propozycję pełnienia funkcji przyjęła ze spokojem i odpowiedzialnością. Współpraca miedzy Bojarskim i Hordejuk potrwa do wyborów nowych władz miasta, które odbędą się 23 czerwca.

W politycznym światku mówi się, że przyznanie funkcji doradcy dla Hordejuk było warunkiem, jaki postawiła wspomniana Elżbieta Gelert władzom Platformy, które chcą, by wystartowała w wyborach na prezydenta Elbląga.

Zapytaliśmy iławską polityk, czy podczas wyborów prezydenta będzie popierać konkretnego kandydata.

– Z racji pełnionej funkcji nie dopuszczam takiej możliwości – ucina spekulacje Bernadeta Hordejuk.

OLA KROTOWSKA




Bernadeta Hordejuk została doradcą komisarza Elbląga

  2013-05-22  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97400319



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.