Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Więcej...

INFORMACJE

2018-06-13

Dariusz Woźnicki rozmawia z kierowcami (24)


Dariusz Woźnicki, właściciel znanej sieci hurtowni i sklepów motoryzacyjnych „Auto-Części Woźnicki” w Iławie i regionie, informuje kierowców oraz komentuje planowane nowości i rozwiązania w przepisach ruchu drogowego.

Koniec jazdy na zderzaku!

Będą wysokie kary! To za sprawą problemu podjeżdżania pod zderzak i wymuszania zwolnienia pasa. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ocenia, że odpowiednio wysokie kary załatwią problem. W grę wchodzi ustalenie konkretnych dozwolonych odległości między samochodami. Jeśli jest np. ograniczenie do 100 km to bezpieczna odległość będzie wynosić 50 metrów. Obecnie w przepisach jest mowa jedynie o tzw. „bezpiecznej odległości”. My dostrzegamy inny problem: jak dokładnie zmierzyć, a potem rzeczowo udowodnić kierowcy nietrzymanie wskazanej odległości bezpiecznej, oto jest pytanie!Czy miganie usprawni ruch?

Nowy pomysł w sejmie. Jeden z posłów chce wprowadzenia do sygnalizacji świetlnej migającego zielonego i czerwonego światła. Migające zielone przygotowywać ma kierujących do hamowania, a migające czerwone – adekwatnie do ruszania. Światło żółte ponoć nie rozwiązuje problemu. Podobnie sygnalizacja działa na Litwie i w Austrii. Ale znając fantazję naszych kierowców – oj będzie się u nas działo!Rowerzysta to nie kierowca!

Sądy nie będą mogły orzekać zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych (np. samochodów) wobec osób kierujących rowerem w stanie nietrzeźwości – tak orzekł Sąd Najwyższy. Rower ponoć nie jest pojazdem mechanicznym, a na pijanego rowerzystę powinien być nałożony zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych. Słusznie? A co, jeśli pijany rowerzysta spowoduje wypadek? Pytań jest więcej. Logiki brak.Cwaniak, szeryf i strażnik zderzaka

Niestety to nieodzowne i jakże denerwujące elementy polskich dróg: strażnik zderzaka, albo cwaniaczek, który omija korek, albo szeryf (bohater wszystkich w korku). Co prawda tu i ówdzie pojawiają się znaki sugerujące jazdę na suwak, bo na korki jest to metoda szybka i sprawnie rozładowująca, jednak są one wyłącznie zaleceniem, a kierowcy mają problem ze zrozumieniem tej metody. Ministerstwo pracuje nad wprowadzeniem ustawowego obowiązku jazdy na suwak, ale czy to coś zmieni?


foto: PROFI AUTO


  2018-06-13  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97400196REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.