Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

INFORMACJE

2014-11-26

Czy Iława to jeszcze miasto dla młodych?


Na ostatnim przed wyborami posiedzeniu komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki w iławskim ratuszu podsumowano letnie imprezy w Iławie. Radni i dyrektor ICK uważają, że były trafione. Sonda Kuriera pokazała jednak, że mieszkańcy nie tego oczekiwali w okresie letnim.


– Sezon był wyjątkowy i atrakcyjny – powiedział Tomasz Woźniak, dyrektor Iławskiego Centrum Kultury.

Latem mogliśmy się bawić m.in. na: Broken Ball, czyli Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki, który połączono z Festiwalem Kultury Młodzieżowej, Famie Rock Festivalu, Dniach Iławy i Regionalnym Święcie Ryby, festiwalu kulinarnym „Sąsiedzi przy stole”, szantach, Złotej Tarce i Festiwalu Wieprzowiny.

– Jestem bardzo zadowolona z tego, co się działo – powiedziała przewodnicząca komisji Elżbieta Prasek, którą poparł radny Lech Żendarski.

W związku z tym, że dotychczasowe władze kreowały Iławę jako miasto otwarte dla turystów i młodych ludzi, przeprowadziliśmy sondę uliczną.

Zapytaliśmy 5 przypadkowych osób, co sądzą o imprezach, które odbyły się w naszym mieście i czego oczekiwaliby w przyszłym sezonie.

NATALIA ŻURALSKA
Dyrektor Iławskiego Centrum Kultury
TOMASZ WOŹNIAK uważa, że sezon w naszym mieście
był wyjątkowy i atrakcyjny,
jeśli chodzi o wydarzenia kulturalneRadny Lech Żendarski......i przewodnicząca
komisji oświaty, kultury,
sportu i turystyki
Elżbieta Prasek byli zadowoleni
z letnich imprez,
które odbyły się w Iławie
SONDA

Nie trafili w gusta?


Zapytaliśmy 5 młodych, przypadkowych osób, co sądzą o imprezach, które odbyły się w naszym mieście i czego oczekiwałyby w przyszłych latach, jeśli chodzi o kulturę


Oliwia, 19 lat:
– W skali od 1 do 10 imprezy w naszym mieście oceniam na minus 10. Nie bawiłam się na nich, bo nic się nie działo. Przykładowe Dni Iławy w ogóle mnie nie kręcą. Latem wieczorami w naszym mieście nic się nie dzieje. Młodzież nie ma co robić, a na ulicach jest pusto. Jeśli chodzi o imprezy plenerowe, to bawiłam się z dala od iławskiego amfiteatru: w Lubawie, Suszu, Nowym Mieście i Siemianach. Mamy fajny amfiteatr, a w ogóle nie wykorzystujemy jego potencjału. Chciałabym, by w weekendy po prostu wystawiono tam głośniki i puszczono muzykę dla młodzieży. Przechodnie słyszeliby, że coś się dzieje, mogliby kulturalnie zjeść kiełbaskę z grilla i wypić piwo, a przy okazji potańczyć pod sceną. Nie oczekuję, że co tydzień będą organizowane jakieś koncerty, bo wiąże się to z kosztami. Wystarczy wyjść do młodych ludzi i poprawić klimat w tym mieście. Poza tym również na plaży powinno się organizować imprezy, na wzór szant, tylko z muzyką na czasie, by można było potańczyć. Problemem jest to, że na masowych imprezach w Iławie nie można pić alkoholu, przez co młodzież chowa się gdzieś w krzakach. Powinno być to legalne, a w razie awantur po coś ta ochrona, straż miejska i policja są, prawda?


Paweł, 20 lat:
– W Iławie prawie nic się nie dzieje. Uważam, że imprezy typu szanty, Dni Iławy czy Święto Wieprzowiny były organizowane dla osób powyżej 60 lat. Oczekiwałbym jakiegoś festiwalu muzyki disco-polo, czy dance na wzór Ostródy. Młodzież na pewno przychodziłaby się pobawić. Przecież widać, ile tam przyjeżdża ludzi z całej Polski. Nawet znani mi hiphopowcy czy raperzy na imprezach bawią się właśnie przy muzyce tanecznej. Ona jest dla każdego.


Artur, 35 lat:
– Medialna lipa to po pierwsze, bo w ogóle nie nagłaśniamy tego, co się w naszym mieście dzieje. Jeśli nic się nie zmieni, to młodzi ludzie, którzy jeszcze tu są, także wyjadą zagranicę lub do innych, większych miast. Po pierwsze, to nie ma tu klubu z prawdziwego zdarzenia, gdzie mogłoby się bawić co najmniej tysiąc osób. Jeśli chodzi o plenerowe imprezy, to może coś, co organizowano kiedyś, czyli np. sponsorowane przez browar Specjal. Zawsze przyciągały one mnóstwo ludzi i można było na nich pić alkohol, czego nie można robić w amfiteatrze. Brakuje mi imprez hiphopowych. Na pożegnanie wakacji warto byłoby jednak zrobić coś na większą skalę, np. imprezę disco-polo. O tym, że na zakończenie wakacji była w naszym mieście impreza hiphopowa dowiedziałem się po fakcie, bo nie było to nigdzie rozreklamowane.


Paulina i Magda, 13 lat:
– Nie bawiłyśmy się na żadnych imprezach w iławskim amfiteatrze. Nie było nic, co by nam odpowiadało. Gdyby jednak do Iławy przyjechała Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak czy Honey, to na pewno bawiłybyśmy się na takiej imprezie.

  2014-11-26  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
100397373REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.