Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
OSTATECZNE STARCIE
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Wracał od dziewczyny
Szpital Iława: Dzieci tutaj nie leczymy
Brudne łapy pedofila
Szeplerzyzna: pomoc dla pogorzelców
Pilnowanie jakości handlu czy utrudnianie życia?
Podpalił sam siebie
Spłonęli żywcem w metalowej pułapce
Gwałt za granicą
Nasza gwiazda eksportowa. Piękna i wszechstronna
Filantrop Jan Szynaka
Szpital znowu nie dla dzieci
Więcej...

INFORMACJE

2005-07-13

Czuwaj Listek...


Felieton: Zygmunt Wyszyński

Pożegnaliśmy przyjaciela i szlachetnego człowieka, Tadeusza Listkowskiego. Nad cmentarnym grobem widziałem niewielu ludzi Jemu podobnych, ale już na pewno żadnego, który byłby Mu tożsamym.

Nad grób przyszli również dawni „towarzysze”. Niektórych znam osobiście, innych z widzenia lub słyszenia. Tzw. ideowcy dla własnej korzyści. Dla stanowisk i apanaży. A prawdziwych ideowców, podobnych Listkowskiemu, policzyłbym na placach jednej ręki i jeszcze zostałoby mi wolnych palców.

Zmarłym należy się szacunek, a największy iławski rozdawacz medali Jarosław Maśkiewicz po prostu zapomniał o tym... Nie słyszałem, aby wystąpił z wnioskiem do Prezydenta RP o choćby pośmiertne odznaczenie dla Listkowskiego.

Pamiętajcie panowie i spółka! Tak jak wy szanujecie zmarłych, tak wasi potomni będą szanować was... No, ale zmarli nie są już wyborcami i do urn nie chodzą, więc wszystko jasne.

Odejście Tadzia Listkowskiego zbiegło się z rocznicą 700-lecia Iławy. Ponieważ te dwa wydarzenia zbiegły się w odstępie kilku dni, to burmistrz Iławy popisał się inicjatywą nadania państwowego odznaczenia... sztandarowi Iławy. I tu właśnie widać schematyzm myślenia i prymitywizm działania. Pfffuuu!

Iława zawsze była wiodącym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym regionu. Ale obchody rocznicowe były najlepszym dowodem indolencji myślenia władzy. Nadanie jak leci i taśmowo honorowych tytułów i medali to blamaż. Ponadto Iławę budowali nie tylko byli bonzowie, ale i prości ludzie – zwykli robotnicy. Ja np. porównuję obchody rocznicowe w Iławie i Zalewie. Widać olbrzymią różnicę na korzyść Zalewa. Śmieszne czy straszne? Ale prawdziwe!

Wręczanie medali to cyrk. Jedni odbierali z przyjemnością, inni nie chcieli odbierać z rąk burmistrza. Inni w końcu zrezygnowali zupełnie z tych medali. Mają rację. Poprzez totalną masówkę ten medal przestaje być wyróżnieniem, a stał się elementem kampanii wyborczej burmistrza. Żałosne...

Burmistrz Maśkiewicz, po wyczynach związanych ze swoim sprzeciwem wobec oddania ziemi pod budynkami mieszkalnymi ich właścicielom, jeszcze mocniej przechlapał sobie u mieszkańców Iławy. Nic dodać nic ująć. Sprzeciw wobec decyzji radnych, aby ziemię oddawać z wysoką bonifikatą, zdaniem burmistrza „jest dbałością o interes publiczny”. Natomiast, przypomnę, próba sprzedaży wyspy za bezcen częstochowskiemu kolesiowi kolegi miała być rzekomo objawem „szczególnej troski” burmistrza o interes... ale czyj?! Bo na pewno nie społeczeństwa Iławy.

Tadziu, jeśli możesz, to grzmij...

Zygmunt Wyszyński


  2005-07-13  

 TWOJE ZDANIE
Co sie tam dzieje...
Zrobcie cos z tym burmistrzem... odeslijcie go do domu czy jak, zapakujcie w jakis rydwan i niech...
~God
2005-07-22

Wróć   Góra strony
95930011REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe | Stopka
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.