Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Więcej...

INFORMACJE

2016-02-17

CMB SKŁADOWA. Dla kuchni i łazienki


Gdzie jest idealne miejsce na zakupy dla osób, które mają w planach urządzenie nowoczesnej łazienki lub kuchni? Wiemy. Centrala Materiałów Budowlanych SKŁADOWA w Iławie, przy obwodnicy wschodniej, naprzeciw Ekodrobu. Oferta stoiska hydraulicznego to miejsce w którym można znaleźć najnowsze rozwiązania technologiczne oraz wzornictwo.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne i ogromny wybór modeli zagościły również w dziale armatury kuchennej i łazienkowej CMB.

Zakup kranu, wanny czy deski sedesowej okupiony jest wieloma wyborami. Nie są to już zwyczajne przedmioty użytku codziennego. Stosuje się w nich nowoczesne rozwiązania, które mają przede wszystkim poprawić jakość życia.

WANNA BEZ ZARAZKÓW

– W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się modele wanien pokrytych antybakteryjną powłoką – mówi Kubacka Emilia, właścicielka stoiska hydraulicznego. – Jest to specjalna powłoka zapobiegająca rozwojowi bakterii, grzybów i pleśni.

Powłoka aktywna jest przez cały czas użytkowania wanny. Należy jednak używać do czyszczenia specjalnych produktów polecanych przez producenta, aby nie uszkodzić powłoki.

– Obecna na naszym rynku od wielu lat firma BESCO posiada w swojej ofercie modele wanien z 10-letnią gwarancją – dodaje Cezary Kubacki, współwłaściciel. – Ciekawostką jest fakt, że wanna nie musi być biała. Kolorowa wanna, to oczywiście dodatkowy wydatek, ale wrażenie jakie robi potrafi zaspokoić nawet najbardziej wymagających klientów. Wanna „OTYLIA” dostępna jest w około 200 kolorach palety kolorów RAL.

W ostatnich kilku latach nastąpił ogromny rozwój w branży ceramiki łazienkowej i kuchennej. Projektanci prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów oraz rozwiązań technologicznych.

– Każda firma ma swoją nazwę rozwiązań technologicznych – wyjaśnia Emilia Kubacka. – Najprościej będzie jeśli klient zapyta o konkretny efekt którego oczekuje. Na przykład czy model posiada warstwę antypoślizgową lub powłokę antybakteryjną.

Obecnie najczęściej sprzedawane są wanny produkowane z akrylu sanitarnego. Są one dźwiękochłonne i utrzymują stałą temperaturę. Łatwo je utrzymać w czystości i nie przebarwiają się.

Czasami klienci obawiają się, że wanny akrylowe porysują się i pogniotą. Producenci aby zapobiec uszkodzeniom tego typu dodają specjalne włókna wzmacniające. Warto zapytać sprzedawcę, czy wybrany przez nas model jest zabezpieczony.

– Mamy w swojej ofercie ceramikę łazienkową i kuchenną wielu firm – mówi Cezary Kubacki. – Najpopularniejsze to CERSANIT, KOŁO, ROCA, FANKE, TEKA. Wybieramy produkty tylko tych firm, które dają klientowi minimum 5 lat gwarancji na swoje produkty. Są na rynku dostępne produkty, które mają nawet 10 lat gwarancji. Takim przykładem mogą być granitowe zlewozmywaki firmy ALVEUS. Firma udziela gwarancji nawet na samoistne pęknięcia i odbarwienia.

KRAN Z FUNKCJĄ OSZCZĘDZANIA

Długi czas trwania gwarancji jest szczególnie istotny przy zakupie kranów. Szczególnie bateria kuchenna narażona jest na intensywne użytkowanie, dlatego musi charakteryzować się dużą wytrzymałością.

– W nowoczesnych kranach zastosowano rozwiązania, które pozwalają na duże oszczędności w zużyciu wody przy jednocześnie dużym komforcie użytkowania – wyjaśnia Emilia Kubacka. – W sprzedaży dostępne są zestawy, w skład których wchodzą: oszczędny perlator umywalkowy, które daje do 50% oszczędności zużycia wody. Perlator zlewozmywakowy przegubowy, to do 40% oszczędności. Reduktor przepływu do słuchawki prysznicowej daje aż do 60% oszczędności. Dzięki napowietrzeniu wody można znacznie zmniejszyć jej zużycie.

Urządzenia te mają znormalizowane gwinty, dzięki czemu pasują do większości typów armatury. Montaż oraz konserwacja jest prosta i nie wymaga pomocy hydraulika.

– Jeśli kupujemy nowe baterie, zainwestujmy w te, które są już wyposażone w perlator oszczędnościowy nazywany również napowietrzającym – dodaje sprzedawca. – Mają je zarówno modele nowoczesne, jak i retro.

Perlator oszczędnościowy nie wpływa na skuteczność mycia Nie sprawdza się jednak w wypadku baterii wannowych, gdyż zmniejszając zawartość wody w strumieniu, niepotrzebnie wydłużamy czas napełniania wanny. Im dłużej bowiem trwa nalewanie wody, tym szybciej się ona wychładza, co powoduje straty energii.

Szybkie napełnianie wanny ułatwiają baterie 2-uchwytowe, które mają wydajność 40 litrów na minutę, a nowoczesne baterie podtynkowe z wylewkami w formie kaskady to aż 50 litrów na minutę.

SEDES WISZĄCY CZY STOJĄCY

Higiena przede wszystkim i jak najmniejsze zużycie wody przy idealnym spłukiwaniu to prawdziwa rewolucja w modelach misek klozetowych. Projektanci szukają najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi użytkowanie.

– Muszle klozetowe najprościej jest podzielić ze względu na sposób montażu – mówi Cezary Kubacki. – Montujemy je do podłogi lub ściany. Modele wiszące mogą być przykręcone do stelaża lub bezpośrednio do ściany.

Mimo trudniejszego montażu, wisząca muszla ustępowa ma same zalety. Przede wszystkim pod muszlą lub bidetem odsłonięta jest cała podłoga co ułatwia czyszczenie. Dodatkowo szczególnie w małej łazience montaż podwieszanej ceramiki, sprawia że pomieszczenie optycznie się powiększa.

– Oczywiście w sprzedaży posiadamy także duży wybór stelaży podtynkowych – mówi właścicielka stoiska. – Można u nas zakupić wszelkie artykuły hydrauliczne doprowadzające i odprowadzające.

Klienci coraz częściej decydują się na miski bezkołnierzowe.

– Przy takim rozwiązaniu jest dużo lepsze rozprowadzenie wody przy minimalnym zużyciu – dodaje właścicielka. – Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii dokładniejsze spłukiwanie już 2 lub 4 litrami wody. Brak ostrych krawędzi zapobiega gromadzeniu się bakterii i kamienia.

Aby bezpiecznie korzystać z toalety należy wybrać odpowiedni model deski sedesowej. Materiał z jakiego jest wykonana powinien być ciepły w dotyku, odporny na mechaniczne uszkodzenia oraz łatwy do czyszczenia.

– W sprzedaży dostępne są modele wykonane z różnych tworzyw – opowiada Cezary Kubacki. – Najtańszy, to tradycyjny plastik.

Najpopularniejszy jest konglomerat oferowany w kompakcie z muszlą.

– Doskonale komponuje się ze stylem muszli – dodaje Emilia Kubacka. – Dla klientów z poczuciem humoru mamy przeźroczyste bardzo kolorowe deski z żywicy poliestrowej.

Wybierając deskę klozetową, warto zapytać czy posiada ona funkcję wolnego i cichego opadania pokrywy deski.

CIEPŁO GRZEJNIKA

W łazience musi być przyjemnie ciepło. Decydując się na grzejnik należy określić jakie ma on spełniać funkcje.

– Zainstalowany w łazience grzejnik często pełni funkcję wieszaka i suszarki – wyjaśnia sprzedawca. – Dlatego najczęściej jest to model drabinkowy z rurkami. Dzięki temu można suszyć ręczniki i suszyć pranie.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli grzejników o różnorodnych kształtach i w wielu kolorach.

Wybierając meble do łazienki nie można oszczędzać, trzeba wybrać takie meble, które mogą stać w warunkach dużej wilgotności.

– W naszej ofercie posiadamy meble łazienkowe wielu firm – mówi sprzedawca. – Klienci mogą wybierać wśród modeli takich firm jak CERSANIT, KOŁO, ROCA, STOLKAR, ASTOR, DEFTRANS. Są to meble z produkcji seryjnej. Nie przyjmujemy zleceń na meble robione pod wymiar.

BEATA ŁUKASZEWSKA
CMB SKŁADOWA

dział: HYDRAULIKA
Iława, Aleja Jana Pawła II 3
przy obwodnicy, naprzeciw Ekodrobu
tel. (89) 644-19-10, kom. 515-085-600
od 1 marca czynne: pn-pt 7-17, sob 8-13


Emilia i Cezary Kubaccy,
właściciele stoiska hydraulicznego służą informacją
i fachowym doradztwem


Wolnostojąca wanna „Otylia” zachwyca kształtem i kolorem


Perlator oszczędnościowy
nie wpływa na skuteczność mycia,
tylko na ilość wypływającej wody


Bezkołnierzowy system pozwala na
utrzymanie w czystości miski klozetowej
bez używania silnych środków czyszczących

  2016-02-17  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97413268REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.