Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

INFORMACJE

2009-06-24

Burmistrz Zalewa z zarzutami


Iławska prokuratura postawiła Bogdanowi H., burmistrzowi Zalewa, zarzut poświadczenia nieprawdy oraz przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariusza publicznego, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Sprawa dotyczy podpisu burmistrza na dokumencie, który zamienił teren zielony na działkę letniskową we wsi Murawki.


Prokuratura Rejonowa w Iławie wszczęła postępowanie przeciwko Bogdanowi H., burmistrzowi Zalewa, na podstawie informacji z innego postępowania, w którym pokrzywdzony był Józef A. z Murawek w gminie Zalewo.

– Sprawa dotyczyła podrobienia podpisów na porozumieniu dotyczącym przeznaczenia kilku nieruchomości w planie zagospodarowania przestrzennego gminy Zalewo – informuje Jan Wierzbicki, prokurator rejonowy w Iławie. – Postępowanie zostało umorzone z uwagi na przedawnienie karalności czynu. Pokrzywdzony w tej sprawie Józef A. złożył zażalenie na umorzenie.


ZAŻALENIE I WPADKA

W związku z wyżej wymienioną sprawą Józef A. przedłożył w prokuraturze kserokopie zaświadczeń wydanych przez Urząd Miejski w Zalewie z 2000 oraz 2008 roku, z których wynikała niezgodność w sprawie przeznaczenia jego terenu pod zabudowę.

– Na zaświadczeniu z 2000 roku jego nieruchomość była przeznaczona pod zieleń parkową, natomiast z zaświadczenia z 2008 roku wynikało, że ta nieruchomość jest przeznaczona pod zabudowę letniskową – mówi Wierzbicki.

Na podstawie tych dokumentów prokurator wszczął nowe polerowanie, w którym zarzuty postawiono burmistrzowi Zalewa. Być może zarzuty dostanie też Józef A., który miesiąc po otrzymaniu zaświadczenia z 2008 roku sprzedał swoją działkę jako atrakcyjny teren pod zabudowę letniskową.

– Być może zostaną postawione zarzuty Józefowi A., który sprzedał teren jako działkę letniskową, wiedząc, że zaświadczenie wydane w 2008 roku różni się od tego z 2000 roku – dodaje Wierzbicki.


POTWIERDZIŁ NIEPRAWDĘ

– Ustalono z dużym prawdopodobieństwem, że zaświadczenie z 2008 roku wydał burmistrz Bogdan H., mając pełną świadomość, że poświadcza nieprawdę – informuje prokurator. – Polecił on swojemu pracownikowi, aby przygotował mu taki dokument do podpisu.

Na dziś nie można przyjąć, że działanie Bogdana H. było efektem korupcji. Burmistrz nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań.

Próbowaliśmy porozmawiać w tej sprawie z burmistrzem Bogdanem H. Odmówił nam komentarza. Jednak wcześniej tak oto tłumaczył on sprawę w „Dzienniku Elbląskim”: – Dokument został mi podsunięty. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego podpisuję. Nie zlecałem pracownikowi jego wystawienia. Nie ma na to żadnych pisemnych dokumentów.

Do tematu wrócimy.

MARCIN MICHALSKI

  2009-06-24  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
100442806REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.