Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Więcej...

INFORMACJE

2007-01-31

Budżet powiatu na 2007 rok


Nie budżet potrzeb, ale możliwości uchwaliła Rada Powiatu Iławskiego. Pieniądze pochłonie przede wszystkim utrzymanie instytucji. Z inwestycji zaplanowano remonty kilku dróg, wyposażenie traktu porodowego w szpitalu oraz budowę windy w starostwie.


„Budżet jest pokonsumpcyjny, co wynika z zadań powiatu” – odczytał na sesji swoją opinię radny Henryk Dzierzęcki, szef komisji budżetu i finansów, który zawnioskował do swoich kolegów o jego przyjęcie, pomimo tego, że „budżet nie zaspokaja potrzeb, chęci i ambicji” zarówno władz powiatu, jak i mieszkańców.

Podstawą budżetu jest projekt opracowany przez poprzednie władze powiatu ze starostą Ryszardem Zabłotnym na czele. Projekt pozostał praktycznie niezmieniony.

Wydatki na działalność bieżącą (utrzymanie powiatowych instytucji, z czego większość kosztów to płace) pochłoną w tym roku ponad 56 mln zł. Na inwestycje przeznaczono pozostałe 5,8 mln zł.


KTÓRE DROGI DO REMONTU

W tej drugiej, „kreatywnej” puli większość stanowią wydatki na powiatowe drogi (3,3 mln zł). Inwestycje drogowe to: modernizacja drogi Różanki-Babięty w gm. Susz (1 mln zł, dokończenie w 2008), zmiana układu komunikacyjnego przy ul. Andersa (100 tys. zł) i przebudowa ul. Dąbrowskiego w Iławie (1 mln zł, zakończenie w 2009), modernizacja drogi Ogrodzieniec-Trupel w gm. Kisielice (800 tys. zł, zakończenie w 2009), projekt i remont mostu w Dobrzykach gm. Zalewo (100 tys. zł), projekt przebudowy drogi Gierłoż-Zielkowo-Byszwałd w gm. Lubawa (30 tys zł), projekt i budowa chodnika długości 650 m w Grabowie gm. Lubawa (75 tys. zł), przebudowa drogi powiatowej Susz-Kisielice (200 tys. zł).


INNE WYDATKI

Za pozostałe pieniądze na wydatki majątkowe starostwo dokupi sprzętu komputerowego i biurowego oraz zbuduje windę w swojej siedzibie przy ul. Andersa (jej szacunkowy koszt to 250 tys. zł).

Ogromną inwestycją w tym roku będzie wyposażenie, a w efekcie oddanie do użytku nowoczesnego traktu porodowego na I piętrze nowej bryły Szpitala Powiatowego w Iławie. Powiat wyda na to prawie 2 mln zł! Po zakończeniu prac na całej kondygnacji będzie ponad tysiąc metrów kw. powierzchni użytkowej. Trakt zostanie oddany do użytku w tym roku.

Inwestycje szpitalne wesprą też niektóre miasta i gminy powiatu, o czym szerzej napiszemy za tydzień.

Z kolei projekt „Wrota Warmii i Mazur" pochłonie 110 tysięcy. To budowa elektronicznej platformy administracji publicznej, realizowana przez urząd marszałkowski w porozumieniu z ponad 100 innymi samorządami województwa. Docelowo (nie wiadomo kiedy) „Wrota” służyć mają m.in. obsłudze mieszkańców poprzez internet.

Planowane zadłużenie powiatu na koniec 2007 roku wynosi prawie 26 mln zł. To wysokość „ostrzegawcza”, jak określił radny Dzierzęcki.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI

  2007-01-31  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
102144740REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.