Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

INFORMACJE

2007-11-28

Będzie basen z kręgielnią!


Przy wjeździe na stadion w Iławie, tam gdzie dziś jest autokomis, za 3 lata pojawi się okazałe Centrum Turystyczno-Rekreacyjne z publicznym basenem jako główną atrakcją. Władze Iławy bez rozgłosu, ale za to skutecznie zdobyły na tę inwestycje ponad 12 mln zł unijnego dofinansowania!


Zgodnie z planem, Centrum Turystyczno-Rekreacyjne w Iławie ma być gotowe w 2010 roku. Obiekt stanie przy zbiegu ulic Sienkiewicza, Konstytucji 3 Maja i Biskupskiej, wzdłuż uliczki dojazdowej na miejski stadion – między innymi tam, gdzie dziś funkcjonuje autokomis.

Podstawą kompleksu będzie pływalnia, gabinety odnowy biologicznej, siłownie, kręgielnia i wypożyczalnia rowerów. Znaleźć się tam ma także punkt informacji turystycznej.

– Projekt centrum jest właśnie aktualizowany. W skład nowej dokumentacji wejdzie wcześniej wykonany projekt basenu – informuje Stanisław Kieruzel, wiceburmistrz Iławy.


TRYBUNA NA PŁYWALNI

Specjalnie dla czytelników „Kuriera” dotarliśmy do koncepcji projektowej przedsięwzięcia. Basen – serce centrum – otwarty będzie dla każdego. Składać się będzie z pływalni 25 x 12,5 m, płytszego basenu rekreacyjnego o powierzchni 100 m2, wanny whirpool (masaże wodne) na 10 osób i zjeżdżalni rurowej o długości 50 m.

Co ciekawe, basen wykorzystywany ma być nie tylko do rekreacji, ale i organizacji zawodów pływackich, dlatego wyposażony zostanie także w trybuny na 102 miejsca, poza zawodami służące klientom do odkładania ręczników i wypoczynku.


POŁOWĘ DOPŁACA UNIA

Budowa centrum kosztować ma 24,8 mln zł. Inwestycja nie byłaby dla miasta do udźwignięcia, gdyby nie unijna dotacja, którą Iława dostała bez jakiegokolwiek rozgłosu.

– Pieniądze na basen są już zagwarantowane w ramach inwestycji wokół Kanału Ostródzko-Elbląskiego – mówi iławski poseł Adam Żyliński, który jeszcze niedawno, zasiadając w zarządzie województwa, najbardziej przyczynił się dla pozyskania dotacji na budowę iławskiego kompleksu. – W wojewódzkim Regionalnym Programie Operacyjnym jest zapis o budowie Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego w Iławie i nikt już tego nie wykreśli. Dofinansowanie z puli unijnej wyniesie 50% wartości podanej we wniosku z ratusza.

Dotacja wyniesie więc około 12,4 mln złotych. Pieniądze dla Iławy są już pewne, ale niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy zostaną one przekazane miastu.

– Czekamy, aż Urząd Marszałkowski poinformuje nas o sposobie dystrybucji środków – mówi Roman Radtke, zajmujący się w iławskim ratuszu planowaniem inwestycji.

Problem nie dotyczy tylko Iławy. Sekretarz miasta Bernadeta Hordejuk podkreśla, że na unijne pieniądze z RPO z niecierpliwością czekają miasta i gminy w całym kraju. Sposób wykonania RPO jest właśnie uszczegółowiany na szczeblu Polska-UE: – Jestem dobrej myśli i sądzę, że nasza inwestycja będzie mogła ruszyć w trzecim kwartale przyszłego roku – mówi.

Wygląda zatem na to, że w najbliższych latach w Iławie powstaną dwa baseny i dwie kręgielnie: miejskie przy stadionie oraz prywatne na sprzedawanej właśnie przedsiębiorcom z Ciechanowa ziemi przy ul. Dąbrowskiego. Jak podkreślają w ratuszu, miejska inwestycja będzie realizowana niezależnie od planów prywatnego inwestora, który przy ul. Dąbrowskiego zacznie od budowy 4-gwiazdkowego hotelu.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI

Tak wyglądać ma miejski basen, który stanie niedaleko iławskiego stadionu i liceum. Po lewej widoczna rurowa zjeżdżalnia, wychodząca poza obręb budynku


Miejsce inwestycji. Z lewej stadion i liceum, zaś
widoczny po prawej autokomis za 3 lata zamieni się
w Centrum Turystyczno-Rekreacyjne


Widok centrum z góry – wzdłuż lewego boku obiektu przebiegać będzie droga na stadion. Jak widać, kompleks wyposażony zostanie w bardzo duży parking

Stadion także do przebudowy

W następnej kolejności kompleksowa modernizacja czeka także iławski stadion. Wymieniane mają być trybuny, korty trafia pod dach, pojawi się nawet boisko ze sztuczną trawą, a obok profesjonalny skate-park. Obecnie inwestycja jest na etapie projektowania.Czytaj późniejsze:
Krok do wielkich inwestycji w regionie

Czytaj wcześniejsze:
Żyliński: Teraz albo nigdy!

  2007-11-28  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
102819850REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.