Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Więcej...

INFORMACJE

2013-03-20

Anonim na dyrektora więzienia


Redakcja Kuriera dostała anonimowy donos na dyrektora Zakładu Karnego w Iławie Piotra Klimasa. Osoba podająca się za funkcjonariusza placówki zarzuca swojemu przełożonemu ukrywanie niewygodnych spraw i faworyzowanie niektórych pracowników. Dyrektor odpowiada na zarzuty.


– Szanowni państwo, jestem funkcjonariuszem Zakładu Karnego w Iławie już jakiś czas. Zakładem kieruje już trzeci dyrektor, ale takie rzeczy, jakie się dzieją obecnie w naszym zakładzie, zaczynają być po prostu grubo nie w porządku, nie mówiąc o łamaniu prawa – zaczyna swój list anonimowy czytelnik.


BO CIĘŻKO ZNALEŹĆ
PIELĘGNIARKĘ

Ów funkcjonariusz zarzuca dyrektorowi Piotrowi Klimasowi, że ten faworyzuje wybranych pracowników. Do nieprawidłowości miało dojść w trakcie naboru na etaty mundurowe.

– Trzy panie pracownice cywilne miały przejść na etaty mundurowe, ale nie przeszły pozytywnie badań psychologicznych na komisji w Olsztynie – czytamy. – Tak więc wysyła się je ponownie, łamiąc prawo, na komisję do Gdańska. Pytam się więc, gdzie jest moralność pana dyrektora, gdzie są przestrzegane zalecenia dyrektora generalnego o ucywilnieniu administracji, gdzie są przestrzegane zapisy prawa mówiące, że jeżeli ktoś „odpadnie” na badaniach, to ponowną procedurę można uruchomić po roku? A tu po negatywnych wynikach w Olsztynie, natychmiast wysyła się do Gdańska.

Co na to dyrektor ZK? Nie zgadza się z anonimowym osądem i wyjaśnia, jak z jego perspektywy wygląda sprawa. Potwierdza też, że jedna z pracownic cywilnych brała udział w naborze na młodszego wychowawcę, a sprawa trzech opisanych w anonimie kandydatek dotyczy naboru na pielęgniarkę więzienną.

– W związku z wakatem na stanowisku pielęgniarki zamieszczono ogłoszenie na stronie internetowej naszej jednostki – czytamy w odpowiedzi otrzymanej od Anny Kasprzyckiej, zastępcy dyrektora więzienia. – Odpowiedziało na nie kilka pań, niemniej na rozmowy kwalifikacyjne zgłosiły się trzy z nich. Dwie zmieniły swoją decyzję po wstępnych rozmowach i wycofały się. Pozostała pani, nie będąca pracownicą cywilną, lecz kandydatką „z ulicy”, została skierowana na badania psychologiczne. W Olsztynie niestety nie udało się. Wobec tego, biorąc pod uwagę dużą trudność w pozyskaniu nowego pracownika służby zdrowia w Zakładzie Karnym w Iławie, skierowano sprawę do Gdańska. Natomiast pracownicy cywilni nie muszą uczestniczyć w procedurze kwalifikacyjnej. Mimo to jedna z naszych pracownic cywilnych aplikujących na stanowisko młodszego wychowawcy uczestniczyła w takiej procedurze i przeszła taką samą drogę, jak wyżej wymieniona pielęgniarka.


ZNIKAJĄCE LEKI

W tym samym liście czytelnik wspomina też o niedawno wykrytych nieprawidłowościach z lekami więziennej apteki. Funkcjonariusz twierdzi, że sprawa została zamieciona pod dywan, ale dyrektor kategorycznie temu zaprzecza.

– 10 października 2012 roku postanowieniem dyrektora Zakładu Karnego w Iławie wszczęto postępowanie dyscyplinarne przeciwko funkcjonariuszce pełniącej służbę w naszej jednostce w zakresie niewłaściwej gospodarki lekami – czytamy w odpowiedzi rzecznika. – Postępowanie to dotyczyło zarzutów naruszenia dyscypliny służbowej poprzez zaniechanie czynności służbowej albo wykonania jej w sposób nieprawidłowy oraz wprowadzania w błąd przełożonego lub innego funkcjonariusza, jeżeli wyrządziło to lub mogło wyrządzić szkodę służbie lub innej osobie. Postępowanie to zakończyło się wyciągnięciem konsekwencji dyscyplinarnych wobec wyżej wymienionej, o czym informowaliśmy zainteresowane media, więc z całą pewnością sprawa nie była zamieciona pod dywan. Na kanwie tej sprawy opracowano również wytyczne w zakresie prawidłowego wydawania i rozpisywania leków.

KRYSTIAN KNOBELZDORFPiotr Klimas, dyrektor
Zakładu Karnego w Iławie,
odpiera zarzuty, jakoby
miał faworyzować wybranych
pracowników w trakcie
naboru na stanowiska

  2013-03-20  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97312867REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.