Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

INFORMACJE

2013-02-06

Ambulatorium bez lekarza


Iława. Po przeczytaniu artykułu o nieobecności lekarza w szpitalnym ambulatorium odezwała się czytelniczka, która twierdzi, że czekała aż 7 godzin na powrót doktora z wyjazdu. – Jeden lekarz musi być ciągle na miejscu – mówi NFZ.


Przypomnijmy. Tydzień temu opisaliśmy sytuację, gdy pacjenci, w tym rodzice z dziećmi, czekali ponad dwie godziny w ambulatorium z powodu nieobecności lekarza. Ten wychodząc poinformował ich, że musi jechać do pacjentki w okolice Kisielic i pomocy udzieli im lekarz z oddziału ratunkowego szpitala. Jednak pacjenci, którzy poszli na SOR, wrócili do ambulatorium z kwitkiem.

NFZ poinformował, że taka sytuacja – nieobecność lekarza w ambulatorium – w ogóle nie powinna mieć miejsca.

Okazuje się, że to nie pierwszy raz, kiedy cierpliwość pacjentów została wystawiona na próbę. Jedna z czytelniczek (personalia do wiadomości redakcji) zwróciła uwagę, że dwa miesiące temu podczas sobotniego dyżuru czekała z gorączkującym dwuletnim dzieckiem w ambulatorium na lekarza niemal 7 godzin – od 9 do prawie 17!

– Mój syn dostał wysokiej gorączki, 40 stopni – opowiada iławianka. – Była duża kolejka. Ludzie skarżyli się, że wizyty trwają bardzo długo. Lekarz wyszedł i oznajmił, że musi wyjść na zgon. Zapytałam się, co mam zrobić z synem, ponieważ pada mi na rękach od wysokiej temperatury. Odpowiedział tylko, że mam czekać. Przyszedł po 7 godzinach i oznajmił, że musi napić się kawy, bo zmarzł.

Kobieta nie jest zadowolona z wizyty u specjalisty.

– Gdy nadeszła moja kolej, weszłam z synem i powiedziałam, że ma 40 stopni gorączki i nie mogę mu jej zbić – kontynuuje czytelniczka. – Lekarz powiedział, że mam go wsadzić do zimnej wody i czekać, aż temperatura sama spadnie. Wyszłam z gabinetu zdenerwowana i sama go wyleczyłam w domu, zakładając plastry chłodzące na czoło i podając syrop na zbicie gorączki.

Rzecznik iławskiego szpitala Janina Otremba poinformowała nas przed tygodniem, że ambulatorium prowadzi również świadczenia wyjazdowe. Co na to płatnik?

– Nic nie usprawiedliwia braku lekarza w ambulatorium – mówi Magdalena Mil, rzecznik prasowy oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie. – Pacjent może zgłosić problem pisemnie bądź osobiście dyrektorowi placówki albo napisać do Sekcji Skarg i Wniosków w naszym oddziale.

NFZ obiecał, że skontroluje sytuacje w iławskim szpitalu.

OLA KROTOWSKANFZ prosi o zgłoszenia

W razie nieprawidłowego funkcjonowania placówek zdrowia, pacjenci proszeni są o pisemną informację do oddziału wojewódzkiego NFZ.

Skargi są rozpatrywane poprzez wszczęcie postępowania. Telefoniczne zgłoszenia nie są brane pod uwagę – tą droga można jedynie ustalić formalne warunki zgłoszenia.

KONTAKT: Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ, Wydział Spraw Świadczeniobiorców – Sekcja Skarg i Wniosków, ul. Żołnierska 16, 10-561 Olsztyn. Tel. (89) 539-97-93, (89) 532-74-14, infolinia 194-88, fax. 89 533-91-74, e-mail: wss@nfz-olsztyn.pl

  2013-02-06  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
100473760REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.