Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Remont mieszkania ITBS. Chciałam tylko normalności.
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Więcej...

INFORMACJE

2013-02-06

Ambulatorium bez lekarza


Iława. Po przeczytaniu artykułu o nieobecności lekarza w szpitalnym ambulatorium odezwała się czytelniczka, która twierdzi, że czekała aż 7 godzin na powrót doktora z wyjazdu. – Jeden lekarz musi być ciągle na miejscu – mówi NFZ.


Przypomnijmy. Tydzień temu opisaliśmy sytuację, gdy pacjenci, w tym rodzice z dziećmi, czekali ponad dwie godziny w ambulatorium z powodu nieobecności lekarza. Ten wychodząc poinformował ich, że musi jechać do pacjentki w okolice Kisielic i pomocy udzieli im lekarz z oddziału ratunkowego szpitala. Jednak pacjenci, którzy poszli na SOR, wrócili do ambulatorium z kwitkiem.

NFZ poinformował, że taka sytuacja – nieobecność lekarza w ambulatorium – w ogóle nie powinna mieć miejsca.

Okazuje się, że to nie pierwszy raz, kiedy cierpliwość pacjentów została wystawiona na próbę. Jedna z czytelniczek (personalia do wiadomości redakcji) zwróciła uwagę, że dwa miesiące temu podczas sobotniego dyżuru czekała z gorączkującym dwuletnim dzieckiem w ambulatorium na lekarza niemal 7 godzin – od 9 do prawie 17!

– Mój syn dostał wysokiej gorączki, 40 stopni – opowiada iławianka. – Była duża kolejka. Ludzie skarżyli się, że wizyty trwają bardzo długo. Lekarz wyszedł i oznajmił, że musi wyjść na zgon. Zapytałam się, co mam zrobić z synem, ponieważ pada mi na rękach od wysokiej temperatury. Odpowiedział tylko, że mam czekać. Przyszedł po 7 godzinach i oznajmił, że musi napić się kawy, bo zmarzł.

Kobieta nie jest zadowolona z wizyty u specjalisty.

– Gdy nadeszła moja kolej, weszłam z synem i powiedziałam, że ma 40 stopni gorączki i nie mogę mu jej zbić – kontynuuje czytelniczka. – Lekarz powiedział, że mam go wsadzić do zimnej wody i czekać, aż temperatura sama spadnie. Wyszłam z gabinetu zdenerwowana i sama go wyleczyłam w domu, zakładając plastry chłodzące na czoło i podając syrop na zbicie gorączki.

Rzecznik iławskiego szpitala Janina Otremba poinformowała nas przed tygodniem, że ambulatorium prowadzi również świadczenia wyjazdowe. Co na to płatnik?

– Nic nie usprawiedliwia braku lekarza w ambulatorium – mówi Magdalena Mil, rzecznik prasowy oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie. – Pacjent może zgłosić problem pisemnie bądź osobiście dyrektorowi placówki albo napisać do Sekcji Skarg i Wniosków w naszym oddziale.

NFZ obiecał, że skontroluje sytuacje w iławskim szpitalu.

OLA KROTOWSKANFZ prosi o zgłoszenia

W razie nieprawidłowego funkcjonowania placówek zdrowia, pacjenci proszeni są o pisemną informację do oddziału wojewódzkiego NFZ.

Skargi są rozpatrywane poprzez wszczęcie postępowania. Telefoniczne zgłoszenia nie są brane pod uwagę – tą droga można jedynie ustalić formalne warunki zgłoszenia.

KONTAKT: Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ, Wydział Spraw Świadczeniobiorców – Sekcja Skarg i Wniosków, ul. Żołnierska 16, 10-561 Olsztyn. Tel. (89) 539-97-93, (89) 532-74-14, infolinia 194-88, fax. 89 533-91-74, e-mail: wss@nfz-olsztyn.pl

  2013-02-06  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
103865177REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.