Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Tragedia wisiała na włosku
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Więcej...

Forum

27996. 
Odnośnie wpisu numer: 27995

Orlik (lubawska) będzie już niedługo czynny! Od poniedziałku 11 marca.
Do tego czasu zapraszamy wszystkich na orlik Lipowy Dwór.
 trener
 Wtorek 05-03-2013

27995. 
Słonko zaświeciło, śniegi topnieją, a boisko orlik na Osiedlu Lubawskim
[w Iławie] zamknięte na 4 spusty. Czyżby animatorzy kultury i sportu z ICK-u i CSTiR jeszcze nie wstali z zimowego snu? Dzieciak w domu wciąż zadaje pytanie, na które nie znam odpowiedzi: "Tato, dlaczego nasz orlik jest nieczynny?"
No cóż, pewnie również na to pieniędzy zabrakło...
 sfrustrowany tata
 Wtorek 05-03-2013

27994. 
Odnośnie wpisu numer: 27988

Po Twoich wpisach widać, że jesteś osobą niezwykle zakompleksioną. Niedawno wypisywałeś jakieś brednie o brudnych elewacjach podczas odśnieżania (wpis nr 27913, chociaż inny nick). Co by się w Suszu nie działo, nic Ci nie pasuje, więc pozwól, że przejdę do rzeczy. [...] Wasz
czas już minął i oby nie wrócił więcej!
[...] Nie opluwaj Pan ludzi tylko dlatego, że mają pomysł i DZIAŁAJĄ.
Zazdrość straszna rzecz, ale przeraża mnie nienawiść [...] wobec innych. [...] Nudne są te wypociny i ubliżanie innym, ale z tego właśnie słyniecie. Miał Pan czasu dosyć sporo, żeby się wykazać jak wspaniałym jesteś zarządcą, nic dobrego z tego nie wynikło [...]. Za te wasze wpisy i podłość sami powinniście dać sobie nobla, ale najlepiej takiego za 4,99 (jeśli Pan wiesz o czym piszę).
 Orange
 Wtorek 05-03-2013

27993. 
Uprzejmie donoszę Kurierom, że przy blokach na ul. Królowej Jadwigi
w Iławie łobuzerka wręcz króluje na chodnikach i parkingach. Efektem chuligańskich wybryków chłystków była (jest) szyba w samochodzie. Innym razem i też całkiem niedawno w autkach stojących na parkingu obtrącono lusterka w kilku samochodach.
Mam pytanie władz ratusza: dlaczego Iławy nie stać na zamontowanie miejskiego monitoringu w miejscach, gdzie dochodzi regularnie do chuligańskich wybryków? Czy naszego miasta na to nie stać? Susz ma na wyposażeniu kilkanaście kamer, Prabuty też, niedługo w Kisielicach założą kamery na promenadzie, a u nas?
Jak zwykle: wszystko do bani.
Iławy nie stać na monitoring usłyszymy, a na co stać Iławę, pytam.
Na kolejne nagrody i premie, na drogie wycieczki dla wybrańców urzędu
w poszukiwaniu inwestorów np. do Dubaju? Na to stać, na to kasa w miejskim skarbcu zawsze się znajdzie.
Wyobraźcie sobie, że te bloki przy Królowej Jadwigi nie mają nawet dzielnicowego! Toć to jakaś paranoja jest. A żeby było śmieszniej jak obtrącono lusterka też w samochodzie radnego powiatowego Pana Marka Polańskiego, który tam mieszka. I co Panie radny? Siedzisz Pan cicho i dajesz przyzwolenie gałganom.
Radni bezradni od siedmiu boleści. Jak wybory się zbliżają, to łażą od domu do domu i łemzają o głosy, jak takie psy za kiełbasą. A potem niech się dzieje wola nieba - najważniejsze, że co miesiąc kilka stówek na konto wejdzie za podniesienie łapki w górę pod dyktando starosty czy burmistrza.
Powiem szczerze, rzygać mi się chce jak pomyślę kto rządzi w naszej Iławie.
 bob budowniczy
 Wtorek 05-03-2013

27988. 
Odnośnie wpisu numer: 27987

A ja twierdzę, że tradycyjna szczota i łopata jest najlepsza, a obecne sprzątanie ma charakter w stylu "róbta chłopy coś, niech ludzie patrzają, że coś robimy".
Piszesz, że jest to taka super metoda oczyszczania - fajna nowoczesna,
nieszkodliwa dla nikogo, więc przyjdź i umyj mi teraz witryny sklepowe. Brud trzeba zbierać a nie przedmuchiwać z jednego miejsca w drugie i już sprawa załatwiona.
Susz zarasta brudem bo nie ma dobrego gospodarza! Nieróbstwo i tyle! Brak umiejętności kierowania ludźmi!
 Play
 Poniedziałek 04-03-2013

27987. 
Odnośnie wpisu numer: 27986

... sposób oczyszczania chodników za pomocą strumienia powietrza z dmuchawy jest stosowany od lat w Europie.
Nie jest to metoda dla kogokolwiek szkodliwa czy uciążliwa, powstały
kurz jest porównywalny do tworzonego tradycyjną metodą zamiatania.
W końcu jakiś postęp w sposobie sprzątania. Najważniejsze żeby efekt
tych prac był widoczny.
Zima dopiero odpuściła, dajmy czas na uporządkowanie miasta. Na razie nie jest źle.
 JAn
 Poniedziałek 04-03-2013

27986. 
Szanowni Kurierzy! Musicie szybko przyjechać do Susza [...] pokazać nowatorską na skalę europejską a nawet światową metodę oczyszczania chodników.
Otóż kierownictwo komunalki zastosowało zamiast tradycyjnej szczotki dmuchawę do zbierania liści, którą zdmuchuje piasek z chodników. Kurz i zadyma na cztery fajery, coś niesamowitego.
Donald Tusk zamiast jechać do Niemiec na otwarcie targów powinien być tu w Suszu, przecież Nobel dla prezesa komunalki pewny. No i nasz Gospodarz Gminy będzie miał trochę fotek.
Po beznadziejnym odśnieżaniu chodników pora na beznadziejne wiosenne sprzątanie. Ale czy ktoś się w tym kolesiostwie przejmuje!
 Play
 Poniedziałek 04-03-2013

27985. 
Odnośnie wpisu numer: 27980

Znalazł się "adwokat diabła".
Oczywiście nikt nie udowodni, że ten kierowca był pod wpływem, gdyż gnida wiedziała co robić. Zwiał i schował się. Przeczekał. Czego się bał?
 Marszałek
 Poniedziałek 04-03-2013

27980. 
Odnośnie wpisu numer: 27973

Droga Asiu - wiem, że bronisz swojego kuzyna, ale jaka będzie twoja reakcja, jeżeli się okaże że sprawca tego zdarzenia był pod wpływem alkoholu bądź innych używek? (a co powiesz jak wyjdzie na wierzch to,
że nie udzielił pomocy i uciekł?).
Jeżeli doniesienia się potwierdzą, twoje wywody okażą się biciem piany.
A szanse, że się potwierdzą sama wiesz jakie są.
A gdyby to tobie lub twoim bliskim przydarzyło się takie nieszczęście...? Wtedy pewno wysyłałabyś wszystkich pijanych kierowców na stryczek i pierwsza krzyczałabyś gdzie była wtedy policja.
 greg
 Niedziela 03-03-2013

27979. 
Odnośnie wpisu numer: 27973

Oczywiście, że NIE!
Poza społeczeństwem suskim i internautką - oczywiście, że TAK!
Są świadkowie, którzy widzieli i czuli... ale [...] w chwili tragedii, która
dla mnie jest MORDERSTWEM.
A poza tym, dla mnie cała Europa, to jedno szambo i syf moralny.
Proszę iść z nimi i nie wciskać mi ichniego ładu, szczególnie w zakresie obyczaju. Proszę nie wpisywać więcej tego swojego [...]
 Marszałek
 Niedziela 03-03-2013

27978. 
Czytam tu ciagle o jakims pijaku, ale do takiego to pogotwie przyjedzie
ale jak wzywalam pogotowie do dwuletniego dziecka, ktore mialo 40 st, biegunke i wymioty, to nie przyjechalo.
Z kolei w ilawskim ambulatorium lekarze sa tak znudzeni swoja praca, ze szok. Musialam prawie blagac zeby pani doktor skierowala dziecko do szpitala. Dobrze, ze nie doszlo do takiej tragedii jak w Lodzi.
 Jola
 Sobota 02-03-2013

27977. 
Dziś po południu 2 osobników siedziało sobie w najlepsze na lodzie na iławskim Małym Jezioraku - aż kilkadziesiąt metrów od brzegu i wpatrywało się inteligentnie w mały przerębel, zapewne w oczekiwaniu, aż pojawi się w nim jakaś mała rybka, by ją triumfalnie pochwycić, a później chyba pożreć wspólnie na kolację.
Jeden z "bohaterów" był większej postury, a drugi zaś mniejszej i można przypuszczać, że to jakiś "sprawny umysłowo inaczej" tatuś zawiódł w to niebezpieczne miejsce swego synka. A wszystko to na kruchym lodzie przy dodatniej temperaturze. A takie temperatury panują wszak u nas już od kilku dni...
Ciekaw jestem kto miał wówczas więcej inteligencji? Te rybki, którym mam nadzieję udało się nie dać złapać naiwnie na haczyk, czy też owi "pomysłowi" amatorzy "uciech" na kruchym lodzie?
Z drugiej zaś strony zastanawiam się jak w życiu muszą się nudzić ci osobnicy, którzy podobnie jak dzisiejsi "śmiałkowie", potrafią długo siedzieć nad małym przeręblem, gapić się weń godzinami jak przysłowiowa sroka w kość, by zdybać ( lub też najczęściej nie) jakąś małą naiwną rybkę?
Niepojęte jakże potężna i bezgraniczna może być ludzka inteligencja.
Ciekaw także jestem, czy owi "lodowi" bohaterowie byliby skłonni ponieść koszty ewentualnej akcji ratowniczej, gdyby załamał się pod nimi lód? Czyż swą nieroztropnością (czytaj - głupotą) muszą narażać nie tylko swe życie i zdrowie (a społeczeństwo ponosić koszty ich ewentualnego leczenia), ale także ratowników, którzy w razie nieszczęścia na pewno by spieszyli z pomocą? Uważam, że takich "bohaterów" siedzących na lodzie w dodatniej temperaturze winna przywoływać do brzegu policja lub Straż Miejska i solić im surowe mandaty. Za co? A np. za narażanie życia ewentualnych ratowników jak i swojego (choć niezbyt mądrego). A z jakiej racji należy im się mandat za narażanie swego życia?
A z takiej samej racji, za którą np. Policja karze mandatami tych kierowców, którzy jeżdżą bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Przecież ci karani kierowcy też narażają tylko swoje życie, podobnie jak i owi "sprawni umysłowo inaczej" osobnicy czający się na naiwne i pechowe rybki zbliżające się z ciekawością do przerębla w kruchym lodzie.
 iławianin [165]
 Sobota 02-03-2013

27975. 
Odnośnie wpisu numer: 27959

[...] Przypomnijmy sobie takie zdarzenie, które miało miejsce parę lat temu na trasie Susz-Kamieniec, gdzie również mieszkaniec Susza dokonał podobnego czynu i zastanówmy się: czy sytuacja się powtórzy, czy znów za pieniądze rodziców lub rodziny sprawca będzie chodził na wolności.
[...]
Będę się przyglądać i patrzeć na ręce policji i prokuratury jaki będzie wyrok - czy dalej będą tolerowane bandyckie wybryki WYBRAŃCÓW miasteczka czy wreszcie policja przestanie się bać i zrobi porządek.
 Kamil 70, lat 53
 Susz, Sobota 02-03-2013

27974. 
Odnośnie wpisu numer: 27971

Pożytki finansowe z kręcenia się przy modernizacji linii kolejowej E-65 (trasa Warszawa - Gdynia) czerpie wielu ludzi z tzw. nadzoru. To kadra zarówno przyjezdna jak i nasza, lokalna, bardzo często już emerytowana. Taka gratka już pewnie się im nie przydarzy. Im dłużej będą trwać złote żniwa, tym lepiej. Próba przyśpieszania tej inwestycji będzie traktowana jak sabotaż, jak wrogie zachowanie wobec współpracowników. Ostatnią rzeczą jaka mogłaby zainteresować te towarzystwo, będzie frustracja mieszkańców Iławy.
 wściekły
 Sobota 02-03-2013

27973. 
Odnośnie wpisu numer: 27968

Panie Marszalku, co to jest morderstwo "w innym wymiarze czynu"?
Czy Pan czyta, co Pan wypocill, zanim wysle? Wytlumaczylam Panu co u nas w Polsce, a tazke w innych panstwach oznacza slowo "morderstwo", a Pan podaje SWOJA definicje.
Czy to, ze sprawca byl pod wplywem alkoholu zostalo juz oficjalnie swierdzone? Czy to rowniez Panska nadinterpretacja? [...]
 Asia
 Susz, Sobota 02-03-2013

27971. 
Odnośnie wpisu numer: 27964

Rozmawiałem dziś z jednym z inżynierów z firmy wykonawcy tej całej przebudowy kolejowej - góral z gór, bo takich na tej budowie wielu - napływowi pracownicy...
Pytam go, kiedy wreszcie ruszają po zimowej przerwie i kiedy nadrobią stracony czas? (etc.). A on mi na to: - Chooopie, a kto to wie?!
 express iławski
 Sobota 02-03-2013

27969. 
Odnośnie wpisu numer: 27959

Gnomy piszą że zginął pijak... Czyli co - to inny człowiek?
Że był alkoholikiem znaczy, że wolno go przejechać?! A gdyby wtedy była tam jakaś rodzina z dzieckiem, którzy wrócili nad ranem z urlopu i ten debil zrobiłby to samo, to co byście wtedy mówili?
Równie dobrze D. mógł to zrobić to samo w dzień, bo też tak jeździł, i co wtedy?!
Nie zrobił tego specjalnie? Ok... Ale pamiętajcie, wsiadając po pijanemu
do auta każdy staje się ŚWIADOMYM potencjalnym mordercą - i w tym przypadku tak właśnie jest!
A pogotowia, proszę nie zmyślać, to on na pewno nie wezwał, schował się w norze jak szczur i powinien tam już pozostać...
 zniesmaczony
 Susz, Sobota 02-03-2013

27968. 
Odnośnie wpisu numer: 27963

Tak proszę Pani!!! To jest morderstwo, ale w innym wymiarze czynu. Powtarzam raz jeszcze: to jest morderstwo, kiedy bandzior siada za kierownicą samochodu pijany, wiedząc że w każdej chwili, że może kogoś przejechać na śmierć.
Tylko polskim kodeksie karnym taki czyn nie będzie morderstwem zamierzonym.
 Marszałek
 Sobota 02-03-2013

27967. 
PIERWSI, ZWYCZAJNI BOHATERZY Z LODU

Elżbieta Frankiewicz oraz Jan Rabczyński pierwsi rzucili się na pomoc tonącemu, pod którym załamał się lód na Dużym Jezioraku.

Czytaj więcej: strona 4.
 KURIER Natalia Żuralska
 Piątek 01-03-2013

27966. 
Odnośnie wpisu numer: 27947

Uważam, że Pani kierownik posterunku policji w Suszu powinna zostać delikatnie rzecz ujmując: zdymisjonowana. Mówiąc dosadniej, powinna zostać wywalona na zbity pysk.

W tak małym środowisku wszyscy wiedzą, kto na lewo handluje wódą i fajkami, kto jeździ po pijaku, a mimo to policmajstry nic z tym nie robią. Dlaczego w tym kraju musi stać się najpierw tragedia aby wszyscy dookoła otworzyli oczy? Podejrzewam, że suscy stróże prawa sami kupowali na melinie wódę i fajki. Mogli wiedzieć, że D. się woził po pijaku, ale - jak to bywa w małomiasteczkowych środowiskach - rządzi układ i rączka rączkę myje. Meta była, biznes kwitł, synalek się woził.

A pointa historii jest taka, że ni stąd ni zowąd ginie niewinny człowiek.
Podejrzewam, że gdyby nie monitoring z Ibizy to śledczy do dziś by szukali sprawcy wypadku. Rzecznik prasowy policji mydliłby oczy na polecenie wice-komendanta (obaj Panowie mega-zajebiście ważni), że poszukiwania są "na dobrym tropie" ale sprawcy "nie udało się jeszcze ująć".

Człowiek, który zginął miał prawo do życia jak każdy z nas, a że był alkoholikiem, no cóż - alkoholizm jest też chorobą. Gdyby zginął chory na raka - strata byłaby większa, co? Nie, gdyż zginął człowiek, chory człowiek...

Nasza policja to jakaś błazenada. Czy to Susz czy Kisielice - jak zapada zmrok, policmajstry chowają się gdzieś po kątach, aby się nie narazić miejscowym typkom spod ciemnej gwiazdy.
 Chuck Noris
 Piątek 01-03-2013

27965. 
Odnośnie wpisu numer: 27950

Kuba, szlag to mnie trafia jak czytam Twoj wpis.
Doszlo do tragicznego w skutkach wypadku! Nie zyje niewinny czlowiek,
a drugi rowniez w pewnym sensie zakonczyl swoje normalne zycie. A Ty co robisz? A Ty wylewasz swoje zale na forum.
Co Ciebie interesuje rodzina Waldka D.? Czy rodzina sprawcy ma cos wspolnego z ta sprawa?
Ojciec Waldka probuje Mu pomoc? Uwazasz, ze to dziwne? To jest rodzicielska milosc! Bezgraniczna! Wiesz co to jest?
A tak apropo - czy Pan D. chcial pozyczyc od Ciebie jakies pieniadze...?
Nie? To nie wypowiadaj sie w takich kwestiach Panie Wszechwiedzacy
i znajacy wszystkich mysli.
Powedz mi jeszcze jedno! Kogo Ty masz w Sadzie, ze tak wszystko wiesz: co, kto, komu i dzieki komu umarzal?
 Asia
 Susz, Piątek 01-03-2013

27964. 
Odnośnie wpisu numer: 27932

Roboty na torach w Iławie zamieniły się w istny cyrk.
Inwestycja przybiera karykaturalne rozmiary. Obserwując tabuny inspektorów, kierowników, nadzorców, projektantów, specjalistów i wszelkiej maści innych fachowców okupujących tę budowę, nasuwa się jeden wniosek.
To chmara much, która albo nieszczęśliwie utknęła w smole, albo obsiadła radośnie krowi placek na pastwisku w nadziei, że konsumpcja będzie trwała jak najdłużej. Co im tam terminy i udręka mieszkańców. Liczy się biesiada trwająca jak najdłużej.
 wściekły
 Piątek 01-03-2013

27963. 
Odnośnie wpisu numer: 27947

Drogi Panie Marszalku - napisal Pan, ze zostal zamordowany czlowiek.
Czy wie Pan co ozancza slowo "zamordowany"? Czy wie Pan Co znaczy slowo "morderstwo"?
Pozwoli Pan, ze wytlumacze to Panu!
Morderstwo to przestępstwo polegające na umyślnym pozbawieniu życia człowieka! Uwaza Pan, ze bylo to umyslne pozbawienie zycia? Po czym Pan wnioskuje? Trzeba sie czasami zastanowic zanim sie uzyje jakiegos slowa, Panie Marszalku.
 Asia, lat 34
 Susz, Piątek 01-03-2013

27959. 
Odnośnie wpisu numer: 27953

[...] Mowicie, ze zginal pijak. Ale ten pijak mial prawo zyc.
Niesamowicie jestescie poinformowani, bo pan Piatek mial dom, mial rodzine dla ktorej napewno chcial zyc, miedzy innymi mlody syn, troche starsza corka, jego rodzice ktorzy sa w ciezkim stanie, a ze przebywal w szopce, to juz was nie powinno interesowac. Nie kradl, zarabial uczciwie jak sie tylko dalo. Malo o nim wiecie.
[...] Mowicie zeby spojrzec w lustro, nie trzeba w lustro, rozejrzyjcie sie dookola, bo u was w rodzinach sa takie osoby.
Forumowicze nie oczerniaja rodziny sprawcy, mowia PRAWDE. Tak bylo, handel wodeczka, fajeczkami, innymi [...]
Mirek zbieral butelki i puszki, ale pamietajcie: nie kradl i on nigdy nie zataczal sie po ulicach. Dobrze wiecie, ze byl niepelnosprawny. Chodzil tylko pozbierac butelki zeby zarobic na chleb.
Ja nie wierze, ze to byl nieszczesliwy wypadek, sprawca moze chcial zaswirowac przy kolegach i stracil panowanie nad wozem, byc moze bylo slisko i nie udalo mu sie posmiac z kolegami.
Waldek niby sam zadzwonil na pogotowie? I co? Chowalby sie potem przez 2 dni? Z czego strach?
Przestancie gadac o honorze i odwadze, zeby ktos sie przedstawil kto
to pisze. Waldek nie mial odwagi nawet wysiasc z samochodu i wezwac pomoc. [...]
 Zbychu
 Piątek 01-03-2013

27958. 
Odnośnie wpisu numer: 27942

Podobno prywaciarz płaci pracownikom "aż" 30 gr za kilogram.
A warunki też są super - w starej szopie. Pewnie koleś ma układy w PO dlatego nikt go nie kontroluje. Do tego pewnie dostał dotacje na rozwój swojej firmy i śmiało doi biedotę, która nie ma na chleb.
A co robi władzunia? Władzunia myśli, to znaczy - myśli, że coś robi.
 piorun
 Piątek 01-03-2013

27957. 
Odnośnie wpisu numer: 27915

Jazda po Iławie to istny cyrk...
Przejazd kolejowy ciągle zamykany na 10-15 min przed pociągiem...
 kierowca
 Piątek 01-03-2013

27954. 
Odnośnie wpisu numer: 27952

[...] Chodzi o porządek publiczny i zań odpowiedzialność polskich służb
jak policja, prokuratura i sądownictwo - jak też samo społeczeństwo,
które jest najbliżej sprawy, a nic w tym kierunku nie robi, bo się boi
nawet łobuzom uwagę zwrócić aby ich nie wymordowali żywcem.
 Marszałek
 Piątek 01-03-2013

27953. 
Odnośnie wpisu numer: 27950

To jest juz szczyt chamstwa oczerniac teraz całą rodzinę!
Życia czlowiekowi juz nikt nie przywróci - żadne teksty czy kłótnie - ale oczywiście w takiej malej miejscowości najlepiej żyje sie życiem innych!
Nie rozumiem po co tyle tych wpisów i dyskusji, skoro nikt z nas raczej świadkiem zdarzenia nie byl? Najłatwiej wypowiadać się teraz po fakcie, gdy cos juz się wydarzyło!
Zgadzam się z tym, że KAŻDY powinien pierw spojrzeć w lustro, następnie osądzać innego człowieka. Bo nie ma osób bez skazy!
 Paulina
 Piątek 01-03-2013

27952. 
Odnośnie wpisu numer: 27940

Droga Beato!
Może i zginął niewinny człowiek i sprawca za to odpowie, bo w końcu
się [...] przyznał, ale gdzie [...] była w tym czasie rodzina zmarłego...?
Oni w pewnym stopniu też przyczynili się do tej sytuacji! Gdzie byli, jak potrzebował dachu nad głową! Gdzie [...] byli jak potrzebował jedzenia? Żebrał, pił, zbierał butelki - po to, żeby jakoś przeżyć! Dopiero teraz wszyscy go opłakują, i ja też, ale gdzie oni byli [...] jak ich naprawdę potrzebował?
To był [...] nieszczęśliwy wypadek i wbijcie sobie to wszyscy do tych pustych łbów!
Aaaaa, i jeszcze jedno! Gdyby mój ojciec zginął, to na pewno byłabym załamana, ale przynajmniej nie plułabym sobie w brodę, że pozwoliłam
spać mu w szopie! Moim zdaniem wina leży po obu stronach!
 wspaniała
 Piątek 01-03-2013

27950. 
Odnośnie wpisu numer: 27940

Szlag człowieka trafia, że zginął człowiek nikomu niewchodzący w drogę.
A taki gówniarz myśli, że schowa się żeby mu nic we krwi nie znaleźli i wszystko będzie ok.
Jego tatuś już myśli od kogo kredycik wyłudzić żeby Waldusia wyciągnąć. No i biedak będzie się może teraz trochę bał zajmować handlem z przemytu, bo jak do tej pory to robił hurtowo i wszyscy o tym wiedzieli, nawet nasi.
No chyba że sąd w Iławie go wypuści jak sprawa przycichnie, bo tam podobno jakaś ciocia siedzi i staremu D. grzywny umarzała.
 Kuba
 Susz, Czwartek 28-02-2013

27948. 
Odnośnie wpisu numer: 27924

Wybacz, ale masz zle informacje, bo to Waldek wezwal moze pogotowie, wiec sie zastanow zanim cos napiszesz.
On moze i swiety nie był i takim go znajomi znaja ale nikogo specjalnie
nie zabil i nigdy by tego nie zrobil a wy jedziecie po nim jak po jakims zbrodniarzu. Wszyscy piszecie, bo sluchacie plotek i tego co ludzie gadaja a jaki Waldek jest naprawde nie wiecie. Moze i ma za skora niejedno ale nie zabilby czlowieka dla kaprysu. Oczywicie wszystcy juz osadzili i najepiej wiedza czy byl pijany czy naćpany. Spojrzcie w lustro i ocencie siebie a pozniej innego.
Moze pan M. byl dobrym czlowiekiem i nikomu nie wadzil ale kazdy wie, ze byl uzalezniony od alkoholu i chodzil pijany po nocach, grzebal po smietnikach zataczajac sie.
 Misioslawa
 Czwartek 28-02-2013

27947. 
Odnośnie wpisu numer: 27945

Mam poważne pretensje do Policji w Suszu w imieniu, niestety, co należy otwarcie powiedzieć - rodziny niewinnie zamordowanego człowieka.
Skoro, jak podajecie "cały Susz" wiedział o przestępcy i jego wcześniej zachowaniach bandyckich, to pytam się: Policja nie wiedziała? Bo jakże oni nie wiedzieć mieli!? POLICJA?!
Od czego mają swoich informatorów, nawet anonimowych, a takich winni mieć. Większość mieszkańców Susza wie, a Policja nie słyszy, nie potrafi gościa wyeliminować i postawić zarzuty. Dotąd potrafili zastawić sidła na niejednego pijanego kierowcę, a teraz nie?
Proszę Państwa! Oni bali się bandyty ruszyć, woleli go omijać, aż zdało się to, co najgorsze – tragedia.
Chyba że się mylę, zbir cwańszy był od policji, w co nie wierzę. Czas te wszystkie łachudry bezczelne wyłapać, bo oni nas wybiją. Takich zbirów w każdej wsi i miasteczku sporo. Trzeba tylko chcieć te hołotę wydusić. Inaczej, my Polacy musimy sami brać w swoje ręce sprawiedliwość.
Bo strach nawet zgłaszać takie sprawy do Policji.
 Marszałek
 Czwartek 28-02-2013

27945. 
Odnośnie wpisu numer: 27940

Dziwisz, że go bronią? Przecież to znajomi, koledzy.
Ha, Przemek (jeden z obrońców), i inni pewnie też, bawili się tej nocy
z Waldkiem w suskim klubie "Ibiza". Ciekawe czy był wtedy w aucie...
Dowód? Proszę bardzo. Podaję link do zdjęć z imprezy w witrynie klubu:
http://www.ibiza-susz.pl
[...]
 operator monitoringu
 Czwartek 28-02-2013

27944. 
Nowy rok się zaczął, zima się już prawie kończy, a w Kisielicach kolejne
[...].
Burmistrz Koprowiak zaciągnął kolejny kredyt na kwotę ponad 2 mln złotych. Po co kredyt - tego nie wiem, wiem natomiast, że w ubiegłym
roku gmina Kisielice otrzymała negatywną opinię z Regionalnej Izby Obrachunkowej z wykonania budżetu w roku 2011. Spolegliwe pieski w radzie udzieliły wówczas burmistrzowi absolutorium a gmina jak była zadłużona, tak jest zadłużona...
Towarzyszu "naczelniku", może czas zacząć oszczędzać! Może przyszła pora, aby odjąć sobie od koryta! A może przyszedł czas aby po prostu odejść i dać rządzić innym?
Taką dziś, moi drodzy, mamy POlskę.
 kisiołek fijołek
 Czwartek 28-02-2013

27943. 
W kraju PL rządzonym przez zakłamanego Tuska i powiecie pilnowanym
przez ordynarnego Rygielskiego szaleje pogarda dla zwykłego człowieka.
Nie spadnijcie z krzesła. Uwaga!
Jakiś wkurwiony pracownik kadrowy z centrali ZUS wyklepał się do prasy, że na nagrody poszło aż... 212 milionów złotych. W całym ZUS-ie udaje, że pracuje prawie 47 tysięcy nierobów. Wychodzi więc na to, że każdy dostał przeciętnie po 4500 złotych.
A tymczasem - każdy emeryt w Polsce otrzymał kwotową waloryzację emerytury w wysokości... 51 złotych. By żyło się lepiej! Swoim.
 skaner
 Czwartek 28-02-2013

27942. 
Odnośnie wpisu numer: 27857

A czy dowiedzial sie pan za ile obieraja ta cebule w jakich warunkach?
Przy cebuli sie placze ale przy tych stawkach to jest rozpacz 16 zl na 9 godzin pracy. Najniższa płaca krajowa obecnie to 1.181 zl, a przy cebuli bez świadczen i nie wiadomo czy pracodawca nie zwinie interesu przed wyplata.
A tak na marginesie, gdzie jest sanepid, inspekcja pracy. Zarabia tylko pracodawca, bo ludzie nie maja co liczyc na powiatowy urzad pracy.
 żaba
 Czwartek 28-02-2013

27941. 
Odnośnie wpisu numer: 27932

"Jak długo jeszcze nadużywać będziesz, burmistrzu, naszej cierpliwości"
 Marszałek
 Czwartek 28-02-2013

27940. 
Odnośnie wpisu numer: 27939

Widziałam wpisy na FB i krew mnie zalewa.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=545747208792375

Waldka co prawda nie znam osobiście, a raczej z widzenia, ale muszę powiedzieć, że słyszałam o nim wiele, aż za wiele, i to właśnie od jego ziomków. Opinii dobrej nie ma.
Na FB chcą go wybielić. Owszem sprawy nie znamy nie wiemy jak było dokładnie, ale zginął człowiek ludzie opamiętajcie sie, pomyślcie czy jeśli zabitym byłby np. wasz ojciec, to też byście broniłli sprawcy nawet jak by to był nieszczęśliwy wypadek...? (mówię tu o dziewczynach, bo to one go tak bardzo bronią).
W wersję wypadku nie wierzę - tym bardziej, że możliwe, iż ciało zostało przeniesione. Ludzie, pomyślcie zanim napiszecie, dwie strony medalu może i są, ale trzeba się nad nimi grubo zastanowić, bo w końcu zginął niewinny człowiek, który nigdy nikomu nic złego nie zrobił [...]
 Beata, lat 39
 Czwartek 28-02-2013

27939. 
Odnośnie wpisu numer: 27924

Zbyszek ma racje.
Absolutnie to co napisał jest prawdą.
Szczęście w nieszczęściu, że ten człowiek zabił tylko 1 osobę w czasie kiedy jeździł ciągle pijany, czytaj nawalony. Szkoda tylko, że nigdy nie skontrolowała go policja, może wtedy zabraliby mu prawko i ten człowiek niewinny nie musiałby teraz zginąć.
Dziwne jest co piszą jego znajomi na FB, bo wiedzą jakim człowiekiem.
Jest sprawcą, sami z nim pili i jeździli. Nieprawdą jest, że sprawca wrócił
i zawiadomił pogotowie! Tak nie było!
I tu praca dla Policji, ustalić kto z nim wtedy był i mu pomagał, bo to, że
byli z nim kumple - nie ulega wątpliwości.
I na koniec dodam, że teraz będzie bezpieczniej na suskich drogach gdy sprawca jest odizolowany, dawno powinno tak być.
 zniesmaczony
 Susz, Czwartek 28-02-2013

27938. 
Odnośnie wpisu numer: 27928

Moje dzieci korzystają z podwórka na Starym Mieście.
Zostały już tylko 2, większość zlikwidowano właśnie z przeznaczeniem
na miejsca parkingowe. Dodatkowo powstał nowy parking i to blisko przychodni.
Społeczeństwo strasznie wygodne się zrobiło pod dom samochodem pod sklep samochodem, pod kościół też samochodem i do lasu, i wszędzie.
A czy pani wygodnictwo i samochód są ważniejsze od moich dzieci i innych dzieci mieszkających na Starym Mieście...?
 mieszkaniec S.M.
 Czwartek 28-02-2013

27937. 
Ratusz. Jeden urzędnik do drugiego na korytarzu:
– A ty co tak się tu kręcisz? Też spać nie możesz?
 wyspany
 Czwartek 28-02-2013

27933. 
Odnośnie wpisu numer: 27928

Droga Pani, a co Pani przeszkadza plac zabaw na Starym Mieście?
Jest Pani w błędzie, że jest zbędny. W zimę rzadko kto przebywa na placu zabaw z dzieckiem, zapraszam w wakacje.
Co do samej Straży Miejskiej, to nietrudno było przewidzieć ich kroki.
 Ewa
 Środa 27-02-2013

27932. 
Odnośnie wpisu numer: 27915

Mija już któryś tydzień "energicznego" remontu wiaduktu kolejowego przy iławskiej ul. Sobieskiego powodującego paraliż komunikacyjny miasta w godzinach szczytu.
Mija już któryś rok od zakończenia budowy obwodnicy północnej i nadal ciężkie TIR-y wloką się z hałasem i w oparach spalin przez centrum miasta zagrażając wielu przechodniom i obrzydzając życie mieszkającym tam licznym osobom.
A cóż na to nasze władze miejskie? Ano tyle co zwykle - czyli nic. Coraz częściej więc się zastanawiam, czy my iławianie mamy jeszcze w ogóle jakieś władze miejskie? Nawet jeśli - to pewnie już dawno zapadły w sen zimowy i jakoś nie mogą się zeń przebudzić...
Jako motto do tej dziwnej sytuacji uśpienia i lekceważenia potrzeb oraz bezpieczeństwa mieszkańców miasta Iławy zacytuję - za starożytnym Cyceronem - zmieniając adresata:
Quo usque tandem abutere, burmistrzu, patientia nostra?
 iławianin [165]
 Środa 27-02-2013

27928. 
Straż Miejska nagle wzięła się za wypisywanie mandatów kierowcom, którzy parkowali swe auta przy przychodni zdrowia na Starym Mieście
[Iława, wtorek 26 lutego].
Skoro tak jest, to dlaczego do tej pory ratusz nic nie robi w tym temacie. Przychodnia nie ma parkingu, kościół, mieszkańcy też nie mają gdzie parkować. Plac zabaw przy ul. Bandurskiego nie jest użytkowany, bo przez kogo, jedynie latem. Aut przybywa.
Gdy mieszkańcy chcą likwidacji straży i powstaje grupa inicjatywna, to teraz się wzięli za pracę i to jeszcze taką. Wszyscy wiemy jak oni pracują. Proszę o interwencję w tym temacie.

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Radni-zaglosowali-za-referendum-w-sprawie-Strazy-Miejskiej/3602
 czytelniczka, także mobilna
 Środa 27-02-2013

27924. 
Odnośnie wpisu numer: 27920

[...] W koncu ten gbur dostanie swoje miejsce.
Szkoda tylko, ze kosztem niewinnego czlowieka. Juz dawno mu sie to nalezalo, chociazby za to, jak wtedy kiedy nachlal sie i szedl na miasto poobijac kogo popadnie.
Waza ma nierowno pod sufitem. Wybaczcie, ze w formie takiej, a nie innej sie wypowiadam, lecz znaja mnie oni i to lepiej niz moze im sie wydawac czytajac to.
Co do wpisow na FB, to niektorzy probuja tam robic ze sprawcy ofiare.
Tak czy inaczej uderzyl w czlowieka samochodem, nie wezwal pomocy, no i uciekl. [...]
Jak to mowil pewien policjant "prawdopodobnie poszkodowany zostal przeniesiony pod smietnik", czyli - wybacz Waza - ale robiles to z premedytacja, kalkulowales, wiedziales co robisz, w dodatku musial ci ktos pomoc, bo ciezko byloby samemu szybko ciagnac cialo. Dopiero po dwoch dniach zatrzymali cie, wiec juz wytrzezwiales, wiec mogles juz sie zglosic na policje.
On zawsze pijany jezdzi, wiec nie mam pojecia czemu na FB nawet jego znajomi sie wypowiadaja, jak go znaja dobrze jakim jest czlowiekiem i co robi jak sie nachleje. [...]
 Zbychu
 Środa 27-02-2013

27923. 
Odnośnie wpisu numer: 27919

Bo różowa mafia Platformy Obłudy dobiła, rozkradła oraz zlikwidowała produkcyjny przemysł ciężki – maszynowy, hutniczy, stoczniowy – więc teraz przy pustej kasie państwa musi znów wymyślać łupienie coraz to nowymi podatkami. Oto nowe cudowne pomysły Tuska i Rostowskiego.

Podatek od deszczu.
Płacić miałby każdy, kto ma swój kawałek ziemi. Samorządy twierdzą, że nie cała woda wsiąka w prywatną działkę. Jej nadmiar odprowadza gminna kanalizacja, jeśli takowa w okolicy jest. Podatek od deszczówki funkcjonuje już w kilku miastach, np. w Poznaniu, Koszalinie, Bytomiu, Wrocławiu. Płaci się 8-10 groszy za metr powierzchni dachu. Za 150-metrowy dom wychodzi ok. 15 zł miesięcznie. Samorządy naciskają, żeby Sejm opisał na nowo podatek w ustawie, bo regulowanie go przez gminy jest podważane przez sąd. Obowiązywać mógłby od 2014 r.

Podatek od własności mieszkania i domu.
Pomysł jest taki, żeby Polacy zamiast regulowanego przez państwo podatku od nieruchomości, który dziś wynosi maksymalnie kilkaset złotych rocznie, zaczęli płacić podatek od wartości swojego lokum. Czyli tzw. podatek katastralny. Na to rozwiązanie mocno naciskają zadłużone po uszy samorządy. W 2011 r. zarobiły na podatku od nieruchomości 16 mld zł. Na katastrze zarobią kilka razy więcej. Najwięcej (nawet kilka tysięcy) zapłaciliby właściciele domów, dużych mieszkań i mieszkańcy największych miast, gdzie ceny nieruchomości są najwyższe. Tusk obiecał, że katastru nie wprowadzi, ale taka możliwość pojawiła się w założeniach polityki miejskiej do 2020 r. (przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego).

Podatek od śmieci.
Od lipca w całej Polsce zacznie obowiązywać opłata śmieciowa. Już dziś płacimy za wywóz śmieci, ale nowa oplata będzie nawet o kilkaset procent wyższa (w blokach zamiast 10-20 zł będzie się płacić 50 zł miesięcznie). Samorządy tłumaczą, że do tej pory było tanio, bo śmieci trafiały na wysypisko. Teraz trzeba je segregować. Trudno nie odnieść jednak wrażenia, że przy okazji gminy chcą na tym zarobić. Na przykład Warszawa zadeklarowała, że chce zarabiać na śmieciach 600 mln zł rocznie.

Podatek od jazdy samochodem osobowym.
Posłowie PO wpadli niedawno na pomysł, żeby każdy właściciel samochodu płacił e-myto. Teraz obowiązuje ciężarówki za jazdę po drogach krajowych (od 16 do 53 groszy za każdy kilometr). Pomysł upadł, bo zapomniano, że już dziś kierowcy dokładają się do dróg wysoką akcyzą doliczoną do ceny paliwa. Ale pomysł może wrócić w każdej chwili. System do poboru opłat już jest.

Podatek od wjazdu do centrum miasta.
Duże miasta naciskają na ministra transportu, żeby podwyższył ceny płatnego parkowania, bo dziś maksymalna opłata za pierwszą godzinę wynosi 3 zł. Nie wiadomo, ile wzrośnie. Samorządy dostałyby prawo ustalania, ile będą kosztować kolejne godziny parkowania. Płatne byłoby też parkowanie w weekendy. Minister transportu nie mówi "nie".

Podatek od zbierania grzybów.
Za prawo do grzybobrania w lesie trzeba by wnosić opłatę, podobną jak za zgodę na łowienie ryb.

Podatek od wypłaty z bankomatu.
Ministerstwo Finansów pracuje nad ustawą wprowadzającą opłaty za wyjmowanie gotówki z bankomatu. Od każdej transakcji pobierane byłoby kilka złotych prowizji. Na opłaty naciskają bankowcy. Płaczą, że nie stać ich na utrzymanie i rozwój sieci bankomatów. Choć w zeszłym roku banki w Polsce zarobiły 16 mld zł.

Podatek od wizyty na dworcu.
Każdy, kto korzysta z pociągów, miałby płacić za możliwość poczekania na dworcu. Chodzi o tzw. opłatę dworcową. PKP chciałby, żeby płacili ją przewoźnicy kolejowy. Po kilka złotych od każdego pasażera. Przewoźnicy opłatę doliczą jednak do ceny biletu. PKP chce w ten sposób zarobić na utrzymanie dworców. I wraca do pomysłów rodem z PRL-u, kiedy trzeba było kupować tzw. peronówki.

Podatek za brak dzieci.
Dla singli i bezdzietnych rodziców. Według wiceszefowej ZUS-u Mirosławy Boryczki, dorosły, który nie ma dzieci, powinien płacić wyższe składki emerytalne. Tak samo jak bogatsi płacą wyższe podatki. ZUS liczy, że zachęciłoby to bezdzietne pary do rodzenia potomstwa. Bykowe to pomysł rodem z PRL.

* * *

A w Iławie elita nieudaczników nie potrafi oznakować nawet jednej drogi żeby ciężarówki nie rozwalały centrum miasta, nie hałasowały i dały żyć ludziom, zwłaszcza emerytom, którym po wielu latach pracy należy się chyba trochę zasłużonego spokoju. Po jaką cholerę wydano górę szmalu dla budowy obu obwodnic...?! Ale jak znowu podnosić podatki do maksymalnych stawek, to oni zawsze pierwsi. I brać nagrody.
Za co?!
 anty-bolszewik
 Środa 27-02-2013

27921. 
Odnośnie wpisu numer: 27920

Aaaależ gawiedź ma radochę z czyjegoś nieszczęścia.
Oto macie gotową odpowiedź na pytanie "Jak żyć panie premierze...?!"
Nieważne JAK, byleby u sąsiada lub znajomego był płacz i zgrzyt zębów.
I od razu taki poczuje się lepiej, od razu mu niestraszne nawet asteroidy.
 J-23
 Środa 27-02-2013

27920. 
Odnośnie wpisu numer: 27918

W końcu największy ćpun i prostak w Suszu pójdzie za kraty.
Należało się mu już to dawno, chociażby za jazdę po pijaku i na dragach. Jeszcze tylko ojca za handel fajami z Rosji wsadzić i rodzinka D. w końcu
nie będzie się wozić po mieście. Brawo, brawo Waldek, gratuluję :)
 Dziunek & Waza
 Środa 27-02-2013

27919. 
Uwaga! Zmiany w Kodeksie Pracy.

Platforma stworzyła projekt zmian w Kodeksie Pracy. Zmiany są ogromne. Posłowie Platformy twierdzą, że zmniejszą bezrobocie i pomogą tworzyć miejsca pracy. Sposobem na to ma być dalsze uelastycznianie prawa pracy. Walka z pożarem za pomocą dolewania benzyny. Posłowie twierdzą, że przepisy prawa pracy nie nadążają za duchem czasu i dlatego należy je zmienić. A co to za zmiany?

Najważniejsza zmiana dotyczy wydłużenia okresu rozliczeniowego czasu pracy do 12 miesięcy. Dodatkowo umożliwiono pracodawcy udzielanie dnia wolnego od pracy w zamian za dzień wolny, w którym pracownik pracował, w następnym okresie rozliczeniowym. Co to oznacza? Choćby to, że pracownicy, a w szczególności ekspedientki pracujące w handlu, będą pracować na okrągło w okresie przedświątecznym, a w styczniu pójdą na bezpłatny urlop. To oznacza także, że nikt nie będzie miał płacone za nadgodziny. Ekspedientka, czy inny pracownik będzie zmuszany do pracy wtedy, kiedy będzie potrzebny nawet po 16 godzin dziennie. Za te nadgodziny będzie miał zapłacone jak za zwykłe godziny pracy. Potem, gdy spadnie zapotrzebowanie, będzie można pracownika wysłać na bezpłatny urlop.

Kolejna zmiana dotyczy wynagrodzenia za nadgodziny. Dostaniemy 30% dodatkowego wynagrodzenia za każdy dzień powszedni i 80% za pracę w niedzielę i święta. Wcześniej było to 50% i 100%.

Inna bardzo poważna zmiana dotyczy okresu odpoczynku. Do celów rozliczenia czasu pracy włącznie z czasem odpoczynku będą liczone 24 godziny od momentu rozpoczęcia pracy. Wcześniej było to 11 godzin od momentu zakończenia pracy. Twórcy tej reformy likwidują przepis, który stałby w konflikcie z interesem pracodawcy, a pozwoli wykorzystywać pracownika i dysponować jego czasem do woli. Gdy na budowie pracownik pracuje od wczesnego rana do późnego wieczora, nieraz zdarza się, że do rozpoczęcia kolejnej pracy ma mniej niż 11 godzin. Wcześniej pozwalało to pracownikowi przyjść później do pracy bez konsekwencji. Teraz pracodawca będzie mógł nas wykorzystywać do woli, ponieważ okresem rozliczenia odpoczynku będą 24 godziny od momentu rozpoczęcia pracy. I to bez dodatkowego wynagrodzenia za nadgodziny, bo okres rozliczeniowy będzie liczyć 12 miesięcy.

Jesteś potrzebny? Pracujesz. Nie jesteś? Won!

Rzeczywistą konsekwencją tych zmian będzie jeszcze większe bezrobocie oraz jeszcze większe zyski. I tak już ogromne. Dochody gospodarstw domowych stanowią zaledwie 26,5% PKB i stale spadają od 2001 roku, w którym wynosiły prawie 31%. Natomiast przedsiębiorstwa zgarniają prawie 44%. Od roku 2002 jest to wzrost dochodów przedsiębiorstw o ponad 5%. To oznacza, że w Polsce pracownicy biednieją z roku na rok, a bogaci stale się bogacą, zgarniając coraz więcej owoców naszej pracy. Do tego przyczyniła się polityka tego państwa.
 Marszałek
 Środa 27-02-2013

27918. 
UMIERAŁ POD ŚMIETNIKIEM...

Bezprecedensowa tragedia w centrum Susza. Podejrzany Waldemar D.
(30 l.) został aresztowany za śmiertelne potrącenie samochodem
Mirosława Piątka (51 l.) oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia.
Czyżby zostawili ofiarę na śmierć...?
Czytaj więcej: strona 3.

Czytaj więcej w bieżącym wydaniu Kuriera – strona 3.
 KURIER Krystian Knobelzdorf
 Środa 27-02-2013

27917. 
Odnośnie wpisu numer: 27912

Jest PO prostu cudownie!
Polska musi zwrócić do unijnego budżetu prawie 35 milionów euro (phi!)
[150 milionów złotych] w związku ze źle wydanymi funduszami rolnymi.
Tak zdecydowała Komisja Europejska.
Unijni biurokraci wytknęli Polsce zarządzanej przez Tuska uchybienia w systemie wczesnych emerytur z funduszu na rozwój obszarów wiejskich. Kara dotyczy również opóźnień w płatnościach bezpośrednich oraz uchybień w kontrolach księgowych.
Strach pomyśleć ile będziemy oddawać za przekręty na autostradach i kolejach.
Ale co tam...! Jest PO prostu cudownie!
 anty-bolszewik
 Wtorek 26-02-2013

27916. 
Odnośnie wpisu numer: 27915

Tak sobie myślę i myślę.... Jakby nieco podumał szanowny Pan Wójt Harmaciński, to za rok jest w Sejmie RP. Ano tak! Bo przecież dogadałby się z niedawnym przyjacielem - kiedy to nieodłączni byli - Adamem Żylińskim, dziś jeszcze posłem, i wsparł tegoż podczas wyborów na burmistrza Iławy.
Toć wiadomo, że kiedy Żyliński po wygraniu wyborów na Burmistrza Iławy zdałby mandat posła (tak stanowi ordynacja), Harmaciński wchodzi na rok do parlamentu. Roku starczyłoby na poznanie materii sejmowej i porządną akcję przedwyborczą na następną kadencję. Zaś dowartościowany i ucieszony Adam zapewne, odwdzięczałby się byłemu wójtowi i wspierał go podczas wyborów na kolejną edycję.
Ale nie! Oni wolą jeden drugiemu wilkiem być, na czym stracą wszystko, co mogliby zyskać. Jeden myśli drugiego przechytrzyć. Na tym skorzysta jakaś menda niewarta stanowiska Burmistrza Miasta, a Iława będzie gnić.
 Marszałek
 Wtorek 26-02-2013

27915. 
Władze Iławy zapowiadały, że po zakończeniu budowy nowego mostu na przesmyku Jezioraka przy ulicy Konstytucji 3 Maja ruch samochodów ciężarowych z centrum miasta zostanie przeniesiony na obwodnicę północną (Dąbrowskiego, Ostródzka). Dziś nowy most już stoi, a ciężarówki? Będą dalej rozjeżdżały centrum miasta. Dlaczego?
Ratusz plącze się w tłumaczeniach.

TIR-y nadal będą rozjeżdżać centrum miasta Iławy
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/TIR-y-nadal-beda-rozjezdzac-centrum-miasta-Ilawy/3589
 KURIER Krystian Knobelzdorf
 Wtorek 26-02-2013

27914. 
Odnośnie wpisu numer: 27909

„Niejednego głupca chroni jego urząd”
Cyceron (Cicero Marcus Tullius, 106-43 p.n.e.)
 obywatel3
 Wtorek 26-02-2013

27913. 
Odnośnie wpisu numer: 27908

Drogi "Bałwanie"! Czego jeszcze bronisz nieróbstwa. Widać, że jesteś jednym z tych, którzy odpowiadają za księżycowy krajobraz w Suszu.
I nie chodzi o nadmiar śniegu, lecz o brak wykonywania podstawowych obowiązków jakie spoczywają na służbach i firmie odpowiedzialnych za odśnieżanie chodników i jezdni.
Dzięki forum Kuriera, poruszony temat przyniósł natychmiastowy skutek i zmusił do działania dla ludzi. Nie wyszło sypanie piasku w śnieg bez jego zgarnięcia z chodników, brak szybkiej reakcji na opady i efekty są jak widać - nieodśnieżone dojścia do budynków mieszkalnych, budynków użyteczności publicznej (ośrodek zdrowia, urząd pracy, przy szkole, kościele stacji PKP itd.).
Po co nasz gospodarz buduje chodniki, parking, skoro nie potrafi ich utrzymać (patrz: ul. Słowiańska, dojście do Domu Nauczyciela od Piastowskiej, parking przy kolejarzu, o innych nie wspominając).
Jedynie co widać, to odśnieżony Urząd Gminy, ale to nie dziwota, bo o siebie to on potrafi zadbać.
Piszesz "Bałwanie", że "dziś na terenie miasta Susz jest wywożony nadmiar śniegu". Otóż przy takim zaangażowaniu i dużym optymizmie potrwa to bardzo długo.
Ale mam dla was, gospodarza gminy i jego kolesi od tych spraw, dobrą wiadomość. Otóż idzie odwilż i zgodnie z naturą śnieg się sam rozpuści i rozpłynie, a ty w niedługim czasie razem z nim.
Szkoda tylko, że za te całe nieróbstwo nasz gospodarz musi kolesiowi Bolo jeszcze zapłacić! Jest jeszcze pytanie do słynnego trio w komunalce (Bolo-FiFi-Kiełbasa): kiedy przystąpicie do naprawy elewacji budynków, które zostały zniszczone podczas sypania chodników piaskiem z solą.
 zimol
 Wtorek 26-02-2013

27912. 
Odnośnie wpisu numer: 27898

Ludzieee, czy wy macie oczy? To jest zorganizowany "od góry" system mafijny, podobnie jak na budowie autostrad.
Cała ta szumna modernizacja trasy kolejowej z Warszawy do Gdyni to jedna wielka lipa. Tu nie chodzi o żaden remont, lecz o zorganizowane dojenie kasy przez mafię PO.
W latach 80. ubiegłego stulecia był sobie taki słynny naówczas ekspres "Kaszub". Z Gdańska wyjeżdżał o g. 06:05, a do Warszawy Wschodniej dojeżdżał o 08:55. Sunął w niecałe 3 godziny...
Po 30. latach intensywnych remontów i wydanych miliardów wróciliśmy
do punktu wyjścia.
Idę sprawdzić, czy aby ciepła woda jeszcze w kranie jest...
 transportowiec
 Wtorek 26-02-2013

27911. 
Odnośnie wpisu numer: 27908

A błoto pośniegowe z dróg osiedlowych na osiedlu prabuckim w Suszu też mają wywozić właściciele posesji?
Tak się składa, że miałem okazję w niedzielę jeździć po tych zasypanych śniegiem drogach tego osiedla. Błota pośniegowego było tam tyle, że systemy antypoślizgowe przy ruszaniu aż się gotowały, już nie wspomnę
o jednym pasie ruchu na ulicy Konstytucji 3-go Maja. Tak, bałwanie [...]
 bob budowniczy
 Poniedziałek 25-02-2013

27909. 
Odnośnie wpisu numer: 27906

Demokracja jest zasadą względności, realizowaną przez ludzi silnych i zaradnych, rzadko z autorytetem, ale też. Pan Harmaciński, wójt gminy Iława, wykorzystując narzędzie zwane DEMOKRACJĄ, do utrzymywania władzy posługiwał sie będzie i wygrywał tak długo, dokąd nie znajdzie się drugi "Harmaciński", ale zaradniejszy, lepszy. Jest taki? [...].

Wyborcy muszą być świadomi tego, że chcą wybrać lepszego wójta,
jak też jego lepszą od obecnej watahę do pomocy w rządzeniu gminą. Powiedziałem pomocną, a nie dupsko jego liżącą, głosując za wtedy, kiedy są w zgodzie z sumieniem i osobistym doświadczeniem, a nade wszystko z rozumem jaki pod deklem trzymają. Nigdy rozum w gorzale moczony nie da należytego efektu i nie będzie sposobny zmian lepszych dla gminy czynić, poza degradacją własną i gminnej wartości. [...]

Nie szukajcie też kandydatów z byłych wojskowych komunistycznego wojska, a jeśli tak, to przelustrujcie gościa dokładnie, co jest wart [...]. Wójtem winien być człowiek światły, otwarty, zaradny, dobry gospodarz na swoim grajdole.

* * *

Wójt Harmaciński przekombinował już po raz drugi w niewielkim odstępie czasowym. Pierwszy raz kiedy dał się wystawić przeciwko Żylińskiemu, grając w ekipie Rygielskiego, Hordejukowej i Ptasznika
- na zniszczenie swojego kolegi, który przez wiele lat go wspierał.
To było wstrętne i destrukcyjne działanie. Pokazało w całej krasie osobowość Pana Wójta Gminy Iława - pokrętną i niebezpieczną.

Minęło kilkanaście miesięcy i oto mamy kolejny spektakl z tym Panem Harmacińskim w roli głównej! Jego brutalna próba przejęcia lokalnych struktur PSL to popis cynizmu i perfidii zakrawającej równocześnie na wyjątkowo niskich lotów polityczną strategię. Wysyłanie swoich ludzi na zjazd iławskiego PSL z legitymacjami świętej pamięci czerwonego ZSL-u to przejaw kompletnej abnegacji. Chyba nawet jego największego poplecznika, znanego z gabinetowych intryg, Macieja Rygielskiego nie byłoby stać na takie bezczelne i głupawe posunięcie.

Starosta Rygielski zasilił nieboszczkę PZPR w jej schyłkowym okresie. Wydaje się jednak nieprawdopodobne, by w Anno Domini 2013 roku próbował ze swoją partyjną legitymacją wtargnąć na zebranie miejscowego SLD.

Należy się spodziewać, że następnym genialnym posunięciem będzie start Krzysztofa Harmacińskiego w wyborach na burmistrza Iławy, oczywiście pod egidą iławskiej Platformy Obywatelskiej. I to już będzie koniec tego Pana [...].
 Marszałek
 Poniedziałek 25-02-2013

27908. 
Odnośnie wpisu numer: 27899

Mylisz ogórka z kabaczkiem.
Na Osiedlu Prabuckim chodniki odśnieżają właściciele posesji, przy których przebiega chodnik, a Osiedle Korczaka to już spółdzielnia mieszkaniowa. Zanim coś napiszesz - najpierw pomyśl, w kogo chcesz uderzyć.
Dzisiaj na terenie miasta Susza jest wywożony nadmiar śniegu.
 bałwan
 Poniedziałek 25-02-2013

27907. 
Odnośnie wpisu numer: 27797

Kolejne pytanie do Starosty Rygielskiego oraz szanownych bezRADNYCH dotyczące miejsca w którym sami mieszkają, czyli Osiedla Lubawskiego. Pytanie brzmi:
Dlaczego przy wjeździe na to osiedle nie ma znaku Strefa Zamieszkania? Czyżby już nie mieszkali tam ludzie warci zainteresowania?
Na innych osiedlach takie znaki wprowadzono i zdziwiona jestem, że tak prostej sprawy nie mogą załatwić radni z tego osiedla i sam Starosta.
 mieszkanka Osiedla Lubawskiego
 Poniedziałek 25-02-2013

27906. 
Odnośnie wpisu numer: 27397

Jedno można powiedzieć. To forum jest czytane przez miejscowych notabli i szlachciców. Minęło ponad dwa i pół miesiąca od moich uwag w sprawie wyborów samorządowych i zaczyna się coś dziać.

"Rozłam u zielonych", to tytuł na pierwszej stronie Kuriera. Krzysztof Harmaciński chce jeszcze ratować swoją skórę. Wystawił nawet swój niezawodny "aktyw partyjny", który miał na celu spowodowanie zamętu na oficjalnym i legalnym miejsko-gminnym zjeździe PSL w Iławie. Ale nowe władze PSL w Iławie na czele z Panem Ryszardem Jurkiewiczem są mocne intelektualnie, więc w porę zabezpieczyły ład na zjeździe, wynajmując dla ochrony porządku publicznego lokalne służby specjalne.

Ryszard Jurkiewicz będzie mocnym szefem partii, bo to człowiek z autorytetem intelektualnym, moralnym i materialnym. Piszę tak o nim, bo znam tę osobę. Postawa wójta gminy Iława K. Harmacińskiego i cała jego krecia robota - jest flagowym przykładem do czego prowadzi zła ordynacja wyborcza, bo według niej można być wójtem do grobowej deski, a to tylko należy się królom i papieżom!

PSL w Iławie ma wielu dobrych kandydatów na wójta gminy, ale tak sobie myślę, że Pan Jerzy Małek powinien jeszcze raz kandydować na stanowisko wójta. Bo w ostatnich wyborach dokonał się wyłom w elektoracie Harmacińskiego i Jerzy Małek wygrał w dwóch obwodach: Franciszkowo i Ławice, a w obwodach: Rudzienice i Ząbrowo otrzymał ponad 40% głosów i jest dlatego osobą rozpoznawalną, istniejącą w pamięci wyborców. A to ważna rzecz. Amen!
 Leon Kłonica von Kuraś
 Poniedziałek 25-02-2013

27905. 
Odkąd Rosja obniżyła nam cenę gazu raptem o 7 groszy (tona), usłużne
media polskojęzyczne nagle zamarły o problematyce łupków w Polsce. Niedwuznacznie Merkel dała w znać, iż wydobycie gazu w Polsce "będzie" poważnie rozważone (czytaj: blokowane).
Tym bardziej, że UE jest doskonale dobrze zaopatrywana w tani gaz przez Rosję rurociągiem podbałtyckim, zaś druga rura, omijając Polską, pójdzie południem Europy.
Owszem, by zamydlić nam oczy przy potężnej reklamie, te szczątkowe wydobycie rozpocznie się w Polsce niebawem.
 Marszałek
 Poniedziałek 25-02-2013

27904. 
Odnośnie wpisu numer: 27899

Potwierdzam to! W Suszu na Osiedlu Prabuckim uliczki zawalone błotem pośniegowym, w niektórych miejscach jest tylko jeden pas ruchu, że już
nie wspomnę o chodnikach. Osiedle Korczaka - to samo bagno. Breja!
Susz tonie w pośniegowym błocie! Nie ma gospodarza!
 bob budowniczy
 Niedziela 24-02-2013

27903. 
Odnośnie wpisu numer: 27893

TRAKTAT PÓŁNOCNOATLANTYCKI
artykuł 5

"Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub kilka z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uważana za napaść przeciwko nim wszystkim; wskutek tego zgadzają się one na to, że jeżeli taka zbrojna napaść nastąpi, każda z nich, w wykonaniu prawa do indywidualnej lub zbiorowej samoobrony, uznanego przez artykuł 51 Karty Narodów Zjednoczonych, udzieli pomocy Stronie lub Stronom tak napadniętym, podejmując natychmiast indywidualnie i w porozumieniu z innymi Stronami taką akcję, jaką uzna za konieczną, nie wyłączając użycia siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa obszaru północnoatlantyckiego."

Dla Polski ta deklaracja nie jest funta kłaków warta. W razie realnego zagrożenia pomogą nam tak, jak w 1939. Zbiorą się, pogadają, uradzą jakby tu tylko agresora nie zdenerwować aby za bardzo, pogrożą mu paluszkiem, żeby było dla oka, co by świat nie powiedział, że nic nie robią...
Uznaniowość zawarta w 5 punkcie deklaracji to de facto furtka, żeby w razie zagrożenia sojusznicy mogli wypiąć się na potrzebującego pomocy, jeżeli reszta nie będzie miała interesu w tym, żeby pomocy niezbędnej i adekwatnej do zagrożenia udzielać.
 niespokojny
 Niedziela 24-02-2013

27902. 
Odnośnie wpisu numer: 27893

Stopień zniszczenia umysłowości Polaków ogłupianych przez esbeckie, postkomunistyczne media i esbeckich manipulantów promieniujących permanentnie zatrutą falą rezonansu i błotem w telewizji i Gazowni przekracza wszelkie granice. Ilość nonsensów w niszczonej zgnilizną strukturze państwa polskiego doprowadza w końcu do katastrofy i paraliżu wszystkich instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i funkcjonowanie państwa polskiego.

Co i raz oglądamy medialny show zwyrodnialców i kreatur, bezkarnych usadowionych na najwyższych stanowiskach. Bez refleksji coraz częściej łykamy ordynarne kłamstwa podane nam do wierzenia, wsparte powagą najwyższych stanowisk w państwie. Niestety media, używając manipulacji miast rzetelnego przekazu, urządzają nam propagandowe show, które dobrze pamiętamy z czasów komuny, ale nie wszyscy mają dość zdrowego rozsądku i wiedzy, by odróżnić jad i agitację od rzetelnego dziennikarstwa.

Dochodzi do tego, że dygnitarze na stanowiskach w państwie mogą bez konsekwencji kłamać, zaprzeczać oczywistym faktom i zamiast stoczyć się w polityczny niebyt, przekonują nas, że "nic się nie stało".

Jak to jest możliwe, że premier Tusk może działać na niekorzyść państwa oddając śledztwo smoleńskie Rosjanom i odmawiając przyjęcia pomocy od NATO i ekspertów z innych krajów i z Polski, może tuszować aferę hazardową, może dymisjonować szefa CBA, gdy ten wykazuje źródło przecieku w aferze gruntowej?

Jak to możliwe, że Seremet dymisjonuje i oskarża prokuratora Pasionka poszukującego materiałów dostarczonych przez wywiad amerykański w sprawie smoleńskiej, a teraz w sejmie uzasadnia indolencję i brak realizacji przez prokuratorów ich ustawowych obowiązków, tłumacząc to mętnie procedurami. Psim obowiązkiem prokuratorów było wykonanie oględzin miejsca katastrofy, ofiar, wykonanie sekcji i zgromadzenie materiału dowodowego. To im nakazuje ustawa i żadne akty prawne niższego rzędu jak i polecenia urzędników Kancelarii Premiera, ambasady czy minister Kopacz, nie mogły ich od tego odwieźć.

Nie wykonano oględzin, sekcji, badań urządzeń, nie odzyskano wraku i czarnych skrzynek, broni, telefonu satelitarnego rejestrującego położenie, dopuszczając do zniknięcia pozostałych urządzeń rejestrujących, a tu jeszcze nie pozwala się w kraju na dostęp niezależnych ekspertów i badań rentgenowskich, otwierania trumien, a kuriozalne zachowanie podczas znalezienia nitu w ciele ofiary, bagatelizuje się i zbywa milczeniem skupiając się na udowadnianiu, że rodzina błędnie rozpoznała zwłoki!

Za to wszystko odpowiada rząd Platformy uwikłany w ciemne interesy postkomuny, mafii hazardowej, paliwowej, węglowej, esbeckich służb w mediach i gospodarce.

Teraz proszę przypomnieć sobie ostatnie lata, zestawić z wydarzeniami
w Urzędzie Miasta Iławy, Urzędzie Gminy Iława i Starostwie Iławskim.
Przypomnijcie sobie Państwo trójcę Rygielski, Hordejuk i Ptasznik.
 Marszałek
 Niedziela 24-02-2013

27899. 
Zima nie odpuszcza, śniegu i lodu jest coraz więcej, a dobrze opłacani
i odpowiedzialni za odśnieżanie dróg i chodników w Suszu śpią i mają wszystkich w nosie. Takiego dziadostwa to jeszcze nie było, żeby ludzie zamiast po chodnikach chodzili po jezdni.
Chodniki nieodśnieżone, śniegu pełno, ślisko, wąsko i wszyscy mamy być zadowoleni - z Panem burmistrzem Susza na czele. Nie wszyscy jeżdżą samochodzikiem Panie gospodarzu Pietrzykowski. Po co te przechwałki jaki jest Pan wspaniały, skoro nie potrafi Pan sprostać najprostszym zadaniom, tych dla ludzi.
Bierzcie się do roboty a nie tylko myślicie o sobie i kapuście. To skandal ze trzeba płacić za taki standard odśnieżania!
 zimol
 Sobota 23-02-2013

27898. 
Odnośnie wpisu numer: 27885

„Z początkiem 2015 roku remont trasy kolejowej E-65 będzie na tyle zaawansowany, że podróż z Gdańska do Warszawy zajmie nieco mniej niż trzy godziny – zapowiedział prezes PKP PLK Remigiusz Paszkiewicz.
Dodał, że główne prace na linii zostaną zakończone pod koniec 2014 r.
Prezes poinformował, że w tym samym czasie w Polsce pojawią się już szybkie składy pociągów Pendolino. Od początku 2015 roku zaczną one kursować po wyremontowanej linii, pokonując trasę z Gdańska do Warszawy w nieco mniej niż trzy godziny. Zaznaczył, że nawet po całkowitym zakończeniu modernizacji na trasie E65 będą miejsca, w których pociągi nie będą mogły osiągnąć prędkości 200 km/h. (...)”

W tym tempie to raczej rok 2115.
 Krzysiek
 Sobota 23-02-2013

27896. 
Zadaję pytanie: co to za kraj, co Polską się nazywa?
Kierownik stadionu w Warszawie, podobno narodowego, za nicnierobienie zarabia więcej niż Prezydent RP.
Żona byłego ministra z żoną telewizyjnej gwiazdy muszą z luks-butitu na Florydzie futra podkradać.
Odpowiadam. To jest burdelownia!
 Marszałek
 Sobota 23-02-2013

27895. 
Nie będę reklamował firmy, ale!
Internet 10 mega + TV 50 kanałów + telefon stacjonarny bez ograniczeń
Polska i Europa.
I ta firma oferuje to wszystko o 50 procent taniej od iławskiej kablówki "Multimedia", najdroższej w Polsce. Omijać mafię z daleka.
 internauta z kalkulatorem
 Sobota 23-02-2013

27893. 
Odnośnie wpisu numer: 27891

Panie Andrzeju, skoro Pan poruszył temat NATO, to powiem tak: żadne NATO nam nie pomoże, punktu nr 5 o pomocy w razie wojny nikt nie zrealizuje. Dojdzie raczej do klasycznej "bratniej pomocy". We wrześniu roku pamiętnego 1939 Anglia i Francja miała nam pomóc przegnać z Polski legiony Wehrmachtu. A powinna raczej z Hitlerem zawrzeć pakt i przystąpić do wojny jak najpóźniej, bo ten kto ostatni przystępuje do wojny, wojnę wygrywa.
Sanacyjna prasa latem 1939 roku, tak samo jak teraz w roku 2013 prasa reżimowo-demokratyczna, pełna była optymizmu. Pisano, że w ciągu dwóch tygodni od ataku Hitlera na Polskę, polska armia będzie pod... Berlinem, że w Niemczech panuje głód. Aż trudno w to uwierzyć, jak wielkie było zaślepienie.
Oznaki uwiądu polskiej państwowości pod przewodem PO dotarły już do Iławy, co pokazuje sprawa remontu wiaduktu kolejowego. Takiej sytuacji nigdy chyba nie było w Iławie, by po zamknięciu wiaduktu kolejowego nie rozpoczynano remontu.
 żelazo
 Piątek 22-02-2013

27892. 
Odnośnie wpisu numer: 27891

Niech spróbują te szuje nas niszczyć. ZSRR nie dał nam rady, a NATO? Rozpedalone, jak cała Ameryka i Europa.
Niech no spróbują ruszyć te 40 milionów ludzi, kiedy wystąpią w obronie Ojczyzny.
Niech nie myślą szubrawcy, ze Polacy im odpuszczą.
Tym razem, nie tylko Polski będzie Wiosna, a Ludów.
 Marszałek
 Piątek 22-02-2013

27891. 
Historia Rzeczpospolitej nie zna takiego zaprzaństwa z jakim mamy do czynienia dzisiaj. Władza stanowi V kolumnę i wspiera budowę IV Rzeszy Niemieckiej.
Istotną funkcją rządzących jest też prywata. Napełnianie brzuchów sobie, rodzinie, kolesiom. Żadnego myślenia w kategoriach: Naród, Polska. Byle sekretarzyna PZPR to przy nich prawdziwy mąż stanu.
W styczniu br. wpłynął do sejmu rządowy projekt zezwalający władzom
na korzystanie z „bratniej pomocy” NIE TYLKO państw UE oraz NATO. Wyobrażacie sobie w pełni uzbrojony - w broń ostrą - rosyjski OMON pacyfikujący demonstracje w Polsce...?
 Andrzej Oracki
 Iława, Piątek 22-02-2013

27887. 
Odnośnie wpisu numer: 27885

Kto popełnił ten błąd, że: stoi budowa - kolei, autostrad, Modlina, LOT-u, Stadionu Narodowego i dwa inne, nie wypłacono podwykonawcom robót
na autostradach. Oczywiście ludzie Tuska. A w Iławie - ludzie Ptasznika, Rygielskiego, Hordejukowej.
Jeśli tego nie zapamiętacie, to fora z Iławy i z Polski, aby dać głosować tym, którzy rozliczą ostatnich przy władzy i puszczą ich w skarpetkach.
 Marszałek
 Czwartek 21-02-2013

27886. 
Odnośnie wpisu numer: 27885

"Co w tej sytuacji chciałbyś powiedzieć nadzorującym urzędnikom?"

...no dać im nagrody za "szczególne osiągnięcia". Biorą te nagrody jak Polska długa i szeroka. Nic materialnego nie produkują a żyją sobie jak paniska. Szkoda słów.
PS. A może ten urzędnik odpowiedzialny za projekt budowlany przy wiadukcie nagrodę już wziął...? Trzeba koniecznie sprawdzić.
 autochton, lat 81
 Iława, Czwartek 21-02-2013

27885. 
POD WIADUKTEM (na chwilę) ODBLOKUJĄ IŁAWĘ...?

Kto zatwierdzał wadliwą dokumentację? Błąd w projekcie przebudowy wiaduktu kolejowego w Iławie powodem braku robót mimo wczesnego zablokowania centrum miasta. Zobacz co się stało, co wykryto i kto nie dopilnował swoich obowiązków. Co w tej sytuacji chciałbyś powiedzieć nadzorującym urzędnikom?

Czytaj o diable, który tkwił w szczegółach: strona 3.
 KURIER Ola Krotowska
 Czwartek 21-02-2013

27884. 
Rozłam u Zielonych.
Ciekawa rzecz się stała. Otóż mamy dwie grupy zielonych. Czy to nie podobne do tego co na górze? Polak A i Polak B, katolik A i katolik B, patriota A i patriota B. Przecież to chore. Wszyscy o jedną Polskę walczymy.
Pomyśleć - że kiedyś nie było aż takich różnic. Myślę, że tu chodzi o kasę i władzę, a nie o dobro ogółu. Tylko dlaczego ludziom się wpaja jakieś brednie? Może i dobre by to było, aby każdy obsadzony stołek trwał 5 lat, wtedy kolesiostwo i znajomości by odeszły.
Denerwuje mnie to, że starsze osoby mają mentalność z lat PRL-u, że tylko poprzez znajomości można coś załatwić, a guzik prawda, tylko kasa i kasa się liczy.
W tych wypowiedziach w artykule o zielonych daje się wyczuć ignorancję i lekceważenie wzajemne, a dorośli są już od dawna. Zaczyna się już walka o stołki? [PSL]. Strach się bać.
 obserwatorka, lat 55
 Czwartek 21-02-2013

27883. 
Odnośnie wpisu numer: 27881

[...] Najniższa płaca krajowa obecnie to 1.181 zł netto (1600 zł brutto).
Jak ktoś jest w potrzebie podejmie każdą pracę. A tych "co im się nie opłaca" mamy za wiele.
Osobiście wstyd by mi było być bezrobotnym i podjąłbym każdą pracę szukając pracy dającej większą satysfakcję lub większe pieniądze.
 Yeti
 Środa 20-02-2013

27882. 
Odnośnie wpisu numer: 27874

...no przecież tego nie da się czytać, a co dopiero zebrać myśli i coś skomentować od siebie na forum. NÓŻ W KIESZENI SAM SIĘ OTWIERA!
 Ziuta
 Środa 20-02-2013

27881. 
Odnośnie wpisu numer: 27873

Z bezrobociem to jest tak, proszę Obywateli!
Jakie płace, takie bezrobocie. Zatem tłumaczę to, o czym z młodzieżą rozmawiam - za taką pensję (1000 zł) nie pójdziemy do pracy. Niskie płace, wysokie bezrobocie zatem.
Nie wiem na ile z tego prawdy, ile fałszu i cynizmu. Zapewne ciut prawdy
w tym tkwi. Nie jesteśmy bowiem aż takim bidolami, żeby pozwolić sobie na pracę niewolniczą, jak młódź powiada. Mama wyżywi i da wyspanie, babcia z dziadkiem podrzucą parę groszy i jakoś leci. Jednak do czasu.
 Marszałek
 Środa 20-02-2013

27879. 
Odnośnie wpisu numer: 27873

Ja z takimi zachowaniami walczę (ZWRACAM UWAGĘ!) odkąd kiedyś oglądając tv w jednym ze sklepów znanej sieci (nie w Iławie), musiałem wysłuchiwać rozmowy dwóch sprzedawców na temat "dupy, co to na Krzycha wchodziła na dysce w [...]".
Ponieważ bawię się czasami w Tajemniczego Klienta, więc wiem co zrobić i o co zapytać, żeby ktoś zaraz pomyślał, że to kontrola :) Dwa razy rozmawiałem już z Kierownikami sklepów.
PS. A w temacie walki z bezrobociem - szkoda gadać!
 jask, lat 46
 Środa 20-02-2013

27876. 
Odnośnie wpisu numer: 27873

Z doświadczenia wiem, że w iławskim PUP-ie traktuje sie w ten sposób petentów już od kilku lat (wcześniej nie wiem mam tylko kilka lat więcej niż ty).
Przerażają mnie te statystki o bezrobociu w naszym regionie - nie dlatego że taki duży odsetek, ale dlatego że realne bezrobocie jest o wiele większe i jest tuszowane.
Zresztą - według mnie - wszystkie statystki, bez różnicy czy dotyczą gospodarki czy innych gałęzi, są fałszowane.
Gdy słyszę jakieś wytyczne kojarzy mi się to tylko z komentarzami ze starych dokumentów PRL: "Wypracowaliśmy 120% normy". Obłuda, chamstwo i brak honoru, a młodzi ludzie, posiadający jakieś zasady moralne i względnie wykształceni, na chleb nie mają.
 zdesperowana
 Środa 20-02-2013

27875. 
PRZESTĘPCY ŻYJĄ WŚRÓD NAS

Zamiast siedzieć za kratami, chodzą wolni. Pilnują ich tylko opaski z elektronicznymi lokalizatorami. Łukasz (29 l.) dostał wyrok za włamanie, karę odbywa w domu z opaską dozoru na nodze.

Socjolodzy obawiają się, że – ze względu na przeładowane więzienia – taka forma karania będzie rozszerzana stopniowo na katalog przestępstw nieco cięższych niż tylko drobne np. włamanie do garażu. Co sądzicie na ten temat? Czy wkrótce mamy się czego bać?

Przeczytaj artykuł i komentuj: strona 9.
 KURIER Aleksandra Malinowska
 Środa 20-02-2013

27874. 
Trzynaste pensje pracowników lokalnej sfery budżetowej w Iławie lustrujemy co roku.
I, jak co roku, część urzędników ma z tym problem. Ze starostwa i urzędu gminy Iława szybko dostaliśmy konkretne, szczegółowe odpowiedzi. Za to podwładna upoważniona przez burmistrza Iławy Włodzimierza Ptasznika miała problem z udzieleniem jasnych odpowiedzi na proste pytania dotyczące wydawania publicznych pieniędzy.

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Lustrujemy-trzynastki-urzednikow/3588
 KURIER Natalia Żuralska
 Wtorek 19-02-2013

27873. 
Odnośnie wpisu numer: 27863

Bezrobocie - cóż, to słowo oznacza dla obrastającej w ronda i dziury Iławy? Można napisać wprost: NIC! Gówno! Shit! To staje się naprawdę przerażające, spójrzcie chociaż na to, jakie placówki rządzą na jej terenach... BANKI, tak moi drodzy, banki.

Kogo w tych czasach stać na kupno takiego tv czy pralki za gotówkę? Ludzie pogrążają się coraz bardziej spłacając kredy kredytem co prowadzi tylko i wyłącznie do bagna. Ale nie to jest targetem tego, po co wylewam tutaj swoje słowa na klawiaturę, bo to, że w naszym mieście tak źle, jak jest teraz, to nigdy jeszcze nie było, pisano tu już BILIONY RAZY. Tak więc do rzeczy...

Byłem w iławskim PUP (zatrudniaku pisząc bardziej potocznie) i od razu moją uwagę przykuła bardzo głośna rozmowa dwojga pośredników pracy na temat tego, gdzie to jeden z nich powinien się udać na wakacje (moja wizyta miała miejsce koło czerwca ub.r.). Pośrednik, wakacyjny spec, bo tak go w myślach nazwałem, doradzał drugiemu, mniej zorientowanemu pośrednikowi, jakie to egzotyczne kraje powinien wziąć pod uwagę. Poradził mu też wybór ALL EXCLUSIVE (a co tam!) i inne jakieś pierdoły.

Co w tym dziwnego? Niby nic gdybym rozmowa ta odbyła się cichaczem, jednak robiąc to na głos w miejscu, gdzie ludzie zdesperowani szukają jakiejkolwiek pomocnej dłoni żeby zarobić te parę groszy na utrzymanie rodziny, jest co najmniej NIE NA MIEJSCU! To tak, jakby metr przed konającym chudzielcem, napasiony koleś wpychał na siłę golonkę...

Olałbym to i nie wypisywałbym tutaj moich przemyśleń gdyby nie to, że kilkanaście dni temu będąc znowu w "PUP-sku" sytuacja się powtórzyła! Tym razem lejce przejął mniej zorientowany pośrednik doradzając całkiem innej osobie (ofcourse pośrednikowi) na pełny VOLUME, gdzie ten powinien udać się tym razem na zimowy urlop. Czy, według was, to jest normalne zachowanie? [...]
 ACIOR, lat 33
 Iława, Wtorek 19-02-2013

27872. 
CZŁOWIEK ROKU 2012

Do 6 marca włącznie drukować będziemy kupon, na którym można
głosować na swoich faworytów spośród 10 kandydatów. Na kuponach
tych typujemy CZŁOWIEKA ROKU 2012.
Rozwiązanie konkursu opublikujemy 13 marca. CZŁOWIEK ROKU 2012 zostanie uhonorowany przez redakcję „Kuriera” autorską statuetką.

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/CZLOWIEK-ROKU-2012-Zobacz-kandydatow/3583
 KURIERZY
 Wtorek 19-02-2013

27871. 
Odnośnie wpisu numer: 27869

Cóż z tego, kiedy wygrywa ten, kto głosy liczy...
NIE DZIWMY SIĘ WYNIKOM W OSTATNICH DWÓCH WYBORACH.
Czy wy wiecie o tym, że serwery, na których kumulowane są wyniki polskich wyborów znajdują się w... Moskwie?
Powiadam wam ostatni już raz: tylko generalny sprzeciw, jaki Polacy podnieśli w latach 80-tych, zorganizowany dziś, dać może spodziewane zmiany w Polsce.
Inaczej będziemy pod kopytem czerwonej post-burżuazji, która ustawiła się przy "Okrągłym Meblu" i w Magdalence. Przy urnie wyborczej bowiem nigdy nie przerwiemy tamy zła.
 Marszałek
 Wtorek 19-02-2013

27869. 
Odnośnie wpisu numer: 27868

Nie tylko TVN 24 nadaje mamę małej Madzi jako temat pierwszego rzędu.
Polska "gwiazda" publicystyki Tomasz Lis we wczorajszym programie na żywo też jako przewodni i najważniejszy temat w kraju podał rozpoczęty proces Katarzyny W.
Wałkowali i mądrowali "w koło Macieju" prawie cały program na temat sądowego procesu. Czy jawny, czy tez może przy zamkniętych drzwiach ma się toczyć rozprawa? Śmiech mnie ogarnia ale też żal i smutek, że ucieka się od problematyki życia codziennego.
W swojej wyliczance zapomniałeś dodać, że nawet karetki pogotowia są łapane na fotoradary. Na razie na południu Polski, ale - jak znam życie - niebawem ta bzdura dotrze i do nas.
Heh, pogotowie na sygnale będzie jeździło po mieście 50 na godzinę, bo minister PO dostał prikaz łatania dziur nie drogowych, ale budżetowych.
 bob budowniczy
 Wtorek 19-02-2013

27868. 
Odnośnie wpisu numer: 27863

Rośnie murek wokół sejmu...
Rosną nagrody dla urzędników...
Kto za to zapłaci?
Pan zapłaci, Pani zapłaci...

Lotnisko w Modlinie – znowu zamknięte.
Nowe samoloty marzeń (dreamlinery) – uziemione na rok.
Przewoźnik narodowy LOT – nagle stał się bankrutem do sprzedaży.
Stadion Narodowy – zamknięty.
Pieniądze na autostrady – zablokowane.
PKP Śląsk – nie jeżdżą.
VAT – podniesiony (nawet na firmowe pączki).
Ponad 30 tys nowych radarów – na dziurawych drogach RP.
Bezrobocie – pierwszy raz w historii sięgnęło 30% wśród młodych.
Urząd Skarbowy – otrzymał prawo podsłuchiwania i karania wstecz.

A telewizja TVN 24 – jako pilną informację podaje, że dzieciobójczyni Katarzyna W. ma na sali sądowej... spięte włosy!
 J-23
 Wtorek 19-02-2013

27866. 
Odnośnie wpisu numer: 27849

Wspomnę jeszcze o likwidacji kolejnego pociągu, który kursował na trasie Iława-Olsztyn o godz. 5:10 w soboty, niedziele święta. Jest to porażka, ponieważ wiele osób teraz nie może na czas w te dni dojechać do pracy.
Ja jestem jedną z nich.
A pociąg dla osób uczących się i dojeżdżających w te dni do szkoły jeździ nadal o godz. 6:00. Czy nie można było wypośrodkować godzinę odjazdu i puścić pociąg o godz. 5:30...? Zarówno osoby dojeżdżające do pracy jak i uczące się zdążyły by na czas. [...]
 bella
 Iława, Wtorek 19-02-2013

27865. 
Odnośnie wpisu numer: 27849

Szanowny Kurierze, czytałam artykuły dotyczące iławskiego dworca PKP
ale niestety tematu windy nie uwzględniono, a jest widzę mnóstwo podróżnych udających się z ciężkim bagażem w kierunku windy, a tu niespodzianka - winda sprawna zamknięta na klucz.
 bella
 Iława, Wtorek 19-02-2013
Odp. 
Nie czytałaś o temacie windy (wydanie papierowe), bo gdybyś
czytała choćby jeden z wielokrotnie podejmowanych tematów
zamkniętej windy, to znałabyś tło i uzasadnienie dyrekcji PKP.
Dlatego powtórzę trzeci raz.
Jeśli uważasz, że należy temat kontynuować, proszę o kontakt
bezpośredni z redakcją na adres: redakcja@kurier-ilawski.pl
 moderator dyżurny
 Wtorek 19-02-2013

27863. 
Ewa Kopacz zaledwie kilku członkom prezydium sejmu, i sobie, przyznała nagrody w wysokości prawie 300 tys. złotych.
Bronisław Komorowki zawstydził Ewę Kopacz i przyznał swoim ministrom pałacowym pod żyrandolem prawie 600 tys. złotych.
Ewa nie mogła pozostać gorsza od Bronka, więc dyrektorom kancelarii sejmu rozdała znowu prawie 1 milion złotych.
Po skali zuchwałości aż strach pytać, ile na nagrody rozdał Donald Tusk
w kancelarii premiera...
Ciekawe ile rozdał kasy w nagrodach taki iławski Ptasznik ratuszowy?
Albo taki Rygielski powiatowy – dla siebie i pochlebców...
 skaner
 Wtorek 19-02-2013

27862. 
Odnośnie wpisu numer: 27860

Chłopcem będąc, podobało mi się bardzo kiedy Gierek budował Polskę. Rosły pierw fabryki domów, potem osiedla, nowe linie kolejowe, jak Śląsk Porty; drogi, jak Warszawa Katowice (Gierkówka); huty i ten słynny spust surówki w setkach tysiącach ton. To wszystko mnie nakręcało, ale do PZPR się nie zapisałem i już.

Teraz jest podobnie z Tuska hasłem "Polska w Budowie", z tym, iż przy okazji coraz więcej złodziejstwa afer i oszukiwania prostego człowieka. Wówczas za taki numer, jak dziś przy budowie dróg (nie wypłacenie ludziom za pracę) byłby co najmniej kryminał 15 lat. Dziś natomiast nikt nie winien, zaś premier, przy gębie pełnej uśmiechu wizytuje kraj. Czasem kogoś z rządu wydyma, ale krzywdy gościowi nie wyrządzi, odpowiednią synekurę przygotuje.

Młodym to nie wadzi, gdyż oni żyją w swoim światku. Ich światek to Europa, emigracja, o czym bez ustanku myślą, gdyż to jedyna na dziś droga, aby żyć. My możliwości takich nie mieliśmy, bo gdyby - to nasze polskie plemię liczyłoby dziś nie więcej niż raptem 20 milionów ludzi.
 Marszałek
 Poniedziałek 18-02-2013

27861. 
Odnośnie wpisu numer: 27860

Kurier zapewne zajmie się tą sprawą i bardzo dobrze.
[...] niech robią zdjęcia i pokażą całej Polsce, że już kolejny tydzień zamknięta jest droga pod wiaduktem, na którym robotnika ni widu, ni słychu. Toć to jaja są w biały dzień, czy w tym ratuszu już tak klapy na oczy im spadły, że tego nie widzą. Ludzie do jasnej cholery - LITOŚCI!
 mostek
 [Iława], Poniedziałek 18-02-2013

27860. 
Odnośnie wpisu numer: 27844

Narzekał „iławianin 165” na bezruch budowlany w piątek.
Darmo się czepiał. Jest poniedziałek – nawet palcem nie tknęli.
Zaraz będzie z kolei trzeci tydzień popisu indolencji. PO-lska w budowie!

PS. Dobrze, że śnieg przyprószył – nieróbstwo mniej w oczy kole...
 J-23
 Poniedziałek 18-02-2013

27859. 
Odnośnie wpisu numer: 27858

Czy to aby nie jest tak, że radni zgodzili się na referendum (wiedząc, że wojewoda będzie musiał je utrącić z przyczyn choćby formalnych), bo wystraszyli się zapowiedzi Grupy Referendalnej, iż jeśli nie będzie zgody radnych na referendum w sprawie straży miejskiej, to oni zbiorą podpisy
o referendum w sprawie odwołania całej rady miejskiej i burmistrza...?
Ot taka to nasza demokracja lokalnych populistów.
 Jarosław Synowiec
 Poniedziałek 18-02-2013

27858. 
Jak naprawdę traktują swoich wyborców radni Iławy, można dostrzec w tematyce inicjatywy społecznej w sprawie rozpisania referendum nad odwołaniem straży miejskiej.
Radni – większość z PO – początkowo nie chcieli słyszeć o jakimkolwiek referendum, gdy jednak po publikacjach w KURIERZE odczuli społeczne niezadowolenie z powodu blokowania podstawowych demokratycznych zasad, nagle w głosowaniu zmienili zdanie o 180 stopni. Na sesji orzekli „tak” licząc, że wojewoda z przyczyn formalnych uchyli głosowanie rady.

Czytaj więcej o poziomie iławskiej demokracji: strona 5
 KURIER Krystian Knobelzdorf
 Poniedziałek 18-02-2013


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 81 82 83 ... 160 161 162 163 164 165 166 167 168 ... 271 272 273 ... 381 382 383 następna ] z 383101335747REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.